Metallica - Hardwired ...To self-destruct

εγω περα απο το storm rider σταματησα να τους παρακολουθω απο κοντα. Ειχε τυχει να πεσει στα χερια μου το δευτερο αλμπουμ τους σχεδον απο τοτε που βγηκε και μου αρεσε πολυ.

Απο το Dark Saga και μετα περα απο τον ηχο ηταν τοσο ιδιοι (ειδικα ο Burlow με το στυλ a la Hetfield) Που δεν μου εκαναν. Δεν εννοουσα κατι συγκεκριμενο αλλα αν κατσω να τα ξανακουσω θα σου πω ποια κομματια μου φερνουν στο μυαλο.
Τελος παντως ψιλοσκατα μου φαινοντουσαν και δεν ξανα ασχοληθηκα μαζι τους. Το stormrider το ακουω ακομη ομως.

Αυτό να το κοιτάξεις :stuck_out_tongue:

1 Like

σε σχεση με τα αλλα ρε !! δεν ειπα οτι θα παιξει στο repeat ! χα χα χα .
Που ησουν κρυμμενος εσυ ; εδω εχει ζουμι η υποθεση . γαμιομαστε και μεταξυ μας , περα απο το οτι γαμιουνται οι Metallica, γαμω τους Metallica δηλαδη , ελεος!

Fringe έβλεπες?
Observer φάση, έρχομαι μόνο στα σημαντικά γεγονότα.

1 Like

Δεν αναφέρθηκα στο αν μου αρέσει το κομμάτι ή όχι, αναφέρθηκα στο ότι το κομμάτι είναι ξεδιάντροπη κλοπή ασχέτως τι λένε οι ίδιοι οι Metallica για το θέμα.

Κατά τα άλλα μας λες ότι είναι γραφικό ότι εν έτει 2025 οι άνθρωποι θα ασχολούνται ακόμα με τους Metallica του 1983. Ε, κάποιοι ασχολούνται ακόμα με τον Μπετόβεν και τον Μότσαρτ, γενικά κατανοητό το πρόβλημα του θρεντ, αλλά μόνο αυτό, το τι γουστάρει να συζητάει ο καθένας, κολοκυθόπιτα.

Για το ΘΡΑΣ ΘΡΕΝΤ, μιας και μάλλον το έχασες, αφορά το κομμάτι που μιλάμε για τις κυκλοφορίες μεγάλων μπαντών της χρυσής εποχής του θρας και δεν αφορούσε καθόλου τον νέο δίσκο και λίγο τους ίδιους τους Metallica.

Αφού σας γαμάω το θρεντ πάντως, σταματάω εδώ.

εγω ειπα το γαμιομαστε μεταξυ μας παντως. οχι οτι το γαμας εσυ συγκεκριμενα. Και τον εαυτο μου βαζω μεσα.

Εχουμε μείνει 3 και ο κούκος ας ακούγεται και μια άλλη άποψη βρε αδελφέ…

1 Like

Εχεις δικιο τα πιο σημαντικα και ουσιαστικα σημεια ειναι οτι ο αλλος ακουσε 10 δευτερολεπτα απο το Here comes revenge και

  1. του φανηκε πιασαρικο,
  2. του κολλησε και
  3. τα φωνητικα του θυμισαν black album.

ενω ο αλλοσ μετα απο **10 δευτερολεπτα**πιστευει οτι στο συγκεκριμενο κομματι θα υπαρχει το σολο που υπαρχει στο snippet

shadowking69
Πιασαρικο μου φαίνεται…

shadowking69,
Εγώ πάντως με την μία που το άκουσα μου κόλλησε

shadowking69
Η φωνή φέρνει σε Black album ή ακούω ότι να ναι;

tsoglanos
Κάτι μου λέει ότι σ’αυτό το τραγούδι θα είναι το σόλο που υπάρχει στο snippet που ακούσαμε δείγμα και του moth.

εχετε κανει την πετσα λαστιχο. θα κοκκινισει και θα τσουζει.

Θα σε ρωτούσαμε! Κακώς που δεν το έκαναν και οι Metallica :yum:.

Α οχι, μην σταματήσεις, εγώ απολαμβάνω - και δεν ειρωνεύομαι.

Μάλλον παρεξήγησα την πρόταση λοιπόν.

Επίσης το ΜΟΝΟ ΘΡΑΣ ισχύει έτσι και αλλιώς, οπότε μια χαρα.

Όχι επίσης, δεν λέω ότι το 2025 είναι γραφικό να ασχολείσαι με το κιλεμολ, αλλά είναι γραφικό που στο νέο αλμπουμ, η συζητηση περνάει και απο το ποιός έγραψε το κιλεμολ - που σαν τρίβια μπορείς να το χαρακτηρίσεις ενδιαφέρον βέβαια.

@Vic Αν βρω καποια πηγη θα την βαλω αλλα τα demo, η ιστορια και το υφος του καθε κιθαριστα (Hetfield,Mustaine,Hammett) σε βοηθανε να καταλαβεις αρκετα πραγματακια για το ποιος εγραψε τι, κυριως υποθετικα αλλα οχι μακρια απ την πραγματικοτητα…
Τωρα για τον Cliff δεν θυμαμαι αν ειχα γραψει κατι τετοιο, αν θες βρες το ποστ που το εγραψα και το συζηταμε…
Εγω ανεφερα τα νομικα γιατι οταν καποιος ειναι τσαντισμενος με καποιον αλλο και τον κατηγορει εμμεσα για κλοπη καλλιστα θα μπορουσε να κανει μηνυση, αλλα δεν εκανε και ρωταω γιατι? Μηπως γιατι δεν ειχε 100% δικιο, μηπως γιατι ειχε υπογραψει κατι και δεν το θυμαται (ισως γιατι ηταν λιωμα?)

Ο Mustaine εβγαζε παντα πικρα ακομα δεν σεβαστηκε ουτε τον εαυτο του ουτε αυτους που αποτελουσαν κατα καιρους τους Megadeth, αυτο το πραγμα το δειχνει καταφανεστατα στο DVD του St.Anger στην συζητηση με τον Lars…

YΓ. Η μουσικη ειναι δανεικη…

Γεια σου ρε Γρηγόρη μας έλειψες!

1 Like

δεν ειναι κακο να λες την αποψη σου και ας ακουσες 10 δευτερα!!
τοτε γιατι το εβγαλαν στη φορα?γιατι να μην παρουμε ενα δειγμα για το πως θα ακουγεται?

Δεν είσαι σοβαρός μου φαίνεται, εδώ υπάρχει ο Γρηγόρης, πως τολμάς να λες τη γνώμη σου; Ειδικά αν σου αρέσει κιόλας! Εδώ μόνο θάψιμο θα πέφτει και θα λέμε μόνο τα στραβά!

1 Like

ακουγε Maiden Και του πηρε λιγη ωρα μεχρι να τελειωσει το empire of the clouds και μετα εβαλε στα καπακια ολα τα best of οποτε ειναι δικαιολογημενος. Συν οτι εβλεπε ενοργανη για να ξερει τι βαθμολογιες θα βαλει .

Here comes revenge, just for you
Revenge, you can’t undo

You ask forgiveness
I give you sweet revenge!!!

Οντως πιασαρικο και μοιαζει ο ηχος με εκεινο το σολο και πολυ Black Album φερνει στο μυαλο !

1 Like

Ο άλλος ξέρει και τους στίχους, καλά φίλε την ώρα που τον έπαιζες σκεφτόσουν και στίχους; Ρε τι είστε εσείς ρε

3 Likes

με συγχωρειτε!! :cry:
την επομενη φορα θα σηκωσω το χερι να παρω αδεια!! :joy:

1 Like

Για Άκου και πες μου γιατί το έχω απορία αυτό με τα φωνητικά και την ξεπατικωτουρα

Ηχητικά ναι, τους προσέγγισαν αρκετά. Αλλά στα υπόλοιπα κάνεις λάθος

Μόνο την αρχή του dark saga να βάλω που είναι ακριβώς ίδια με το κλείσιμο του enter sandman ( άκουσε το Live και θα σου είναι ακόμα πιο ξεκάθαρο ) είναι αρκετό .

10 δευτερολεπτα,
πραγματικα πρεπει να σε τσουζει