Ministry June 2017

Χωρίς μεγάλες απαιτήσεις, περισσότερο σαν φόρο τιμής αλλά και από περιέργεια, θα πάω αύριο να δω τον Γερο Αλ!

Καλό μας μήνα!

2 Likes

Εκει θα ειμαστε !

2 Likes

Αν κ ξεκίνησε κάπως βαρετά. Από το Senor peligro κ μετά μέχρι κ το encore είχε ενέργεια κ παλμό,
Στο Encore το γύρισαν σε πιο electro/industrial φάση κλείνοντας σε κάπως πιο ήπιους τόνους

2 Likes

Και γαμώ ήταν. 1h45’ έπαιξε το πρεζόνι (κι έχεις άλλα παληκάρια απλά να “μη μπορούν”). Συμφωνώ ότι το live μετά το μισάωρο ανέβηκε, προσωπικά μου άρεσε πολύ και ο ήχος, είχε μια ψιλοαρρωστημένη industrialίλα που ήταν ταιριαστή και δημιουργούσε την κατάλληλη ατμόσφαιρα. Έπαιξαν ποικιλία τραγουδιών από όλες τις περιόδους. Άρρωστα και τα projections!

1 Like

Κ εγώ πέρασα πολύ ωραία. Όταν είπαν τα goodbyes πριν το encore πίστευα ότι ήμασταν στο μέσο της συναυλίας κ μου απαντάει η δικιά μου “Παίζουν ήδη 1ω20λ”, είχε περάσει ευχάριστα η ώρα.
Γενικά ήταν καλός ο ήχος, τα φωνητικά ήταν λίγο χαμηλά στην αρχή και τα τύμπανα δυνατά αλλά μετά και αυτό διορθώθηκε.
Κ μεγάλη προσέλευση. στο τέλος περίμενα στην είσοδο ένα φιλαράκι κ έμοιαζε ατελείωτο το πλήθος.

Περίεργη παρατήρηση: Πρώτη φορά σε συναυλία στην Ελλάδα μου κάνουν σωματικό έλεγχο, το οποίο κ είναι παράνομο στην Ελλάδα καθώς πρέπει να γίνεται είτε από αστυνομικό είτε παρουσία αστυνομικού ή δικαστικού. Αλλά δεν στέκομαι σε αυτό. Αναρωτιέμαι αν αυτό έγινε λόγω Μάντσεστερ ή για να μη βάζει μέσα ποτά ο κόσμος (ίσως κ τα 2).

1 Like

εχουν ξανακανει αντιστοιχο ελεγχο το academy. Οπως και στο χωραφι.

Εμενα μου εκανε εντυπωση που ειχε σεκιουριταδες μπροστα απο την σκηνη.

Οντως παρα πολυ καλο και τιμιο Live. λιγοι περιμεναμε από το πρεζακι να αντεξει τοσο πολυ.

Τα γυαλια πανω στο κεφαλι στην αρχη του Live μεγαλη καλτιλα. Περασε παρα πολυ γρηγορα η ωρα και ηταν πραγματικα μηχανακια. Non stop επαιζαν.

1 Like

Υποκλίνομαι ταπεινά. Τεράστιο live με απίστευτη ενέργεια.

3 Likes

Ωραία τα λέτε, για να δούμε και μεις σήμερα Σαλόνικα.

1 Like

Απ οτι φαίνεται ήσουν κοντά κ έβλεπες (ήμουν σχετικα μακριά κοντά στο bar). Τι έγινε κάποια στιγμή στην αρχή; από μακριά φαινόταν σαν να κόλλησε μια τζιβα στο mic stand η κάτι τέτοιο αλλά δεν μπορουδαμε να καταλαβουμε

Κάτι τέτοιο, ή τον μάγκωσε κάποιο από τα χιλιάδες σκουλαρίκια!

Ναι το είδα και εγώ ότι κάτι κόλλησε . Ο @pantelis79 ίσως να πρόσεξε λίγο καλύτερα που ήταν δίπλα μου .

Μάλλον με το μαλλί ( που πρέπει να ζύγιζε περισσότερο από το κορμί του ) κάτι παίχτηκε ή τα σκουλαρίκια που λέει και ο Παντελος

Άργησαν οι άτιμοι 20 χρόνια να έρθουν . Ήταν απωθημενο πολλών από ότι κατάλαβα .

Το σκουλαρίκι που είχε στη μύτη κόλλησε.

Απίστευτο live χτες! Απίστευτο!
Πολλές ευχάριστες εκπλήξεις στο setlist!
Το φοβόμουν για αρπαχτή, αλλά ευτυχώς έκανα λάθος!
Respect!

2 Likes

Συναυλιακοί πολύ και ωραίοι. Δεν είχε πολύ κόσμο, πάντως, Θεσσαλονίκη.

Μοναδική ξενέρα ότι, ρε παιδιά, μας φάνηκε σε διάφορους ότι έπαιξε κάμποσο playback. Σε 1-2 σημεία ξεκαθαρότατα φάνηκε, αλλά εγώ φοβάμαι μήπως ήταν γενικευμένη φάση. Δεν ξέρω, ίσως σε άλλη φάση να με πείραζε και περισσότερο, τώρα κλάιν. Απλά το λέω.

Λες, ε; Τι να πω, μπορεί. Δεν έχασε το λιπ συνκ πάντως όπως ο μπάρμπα-Ρότζερ εδώ: https://www.youtube.com/watch?v=ag4qB3vs-jA στα 40".

1 Like

Χα, χα, το έχω δει αυτό, ναι.

Πάντως έτσι το σιγούρεψα κι εγώ, κάποια στιγμή δεν πρόλαβε να φτάσει στο μικρόφωνο. Μπορεί να ήταν κάποια σημεία, ΟΚ, δεν ξέρω.

Eκεί που σίγουρα ήταν playback ήταν με την φυσαρμόνικα. Το σχολιάζαμε γελώντας: “Σιγά μην παίζει φυσαρμόνικα” Άσε που κοίταζε τον ηχολήπτη συνεχώς…