Modern Family


ειναι αμερικανικη κωμωδια που ξεκινησει περυσι και αρχιζει ξανα τον οκρωβριο
η πρωτη σεζον αποτελειται απο 24 εικοσαλεπτα επισοδεια

Η ιστορία της μεγάλης (straight, gay, πολυεθνικής) χαρούμενης οικογένειας, βασισμένη στην ιδέα και το σενάριο των Steve Levitan και Christopher Lloyd, απέσπασε στα χθεσινά βραβεία ΕΜΜΥ τα περισσότερα βραβεία στην κατηγορία Κωμική Σειρά: Καλύτερη Κωμική Σειρά, καλύτεροι συγγραφείς κωμικής σειράς, καλύτερος Υποστηρικτικός ρόλος για τον Eric Stonestreet στο ρόλο του Cam, gay συζύγου και πατέρα της υιοθετημένης ασιάτισσας κόρης.

©FOX TV
Το Modern Family καθιερώθηκε με τον πιο εντυπωσιακό τρόπο ως η κωμωδία της χρονιάς! Μια σατυρική ματιά στη σύγχρονη εκδοχή της οικογένειας στην Αμερική, με πρωταγωνιστή τον Ed O? Neill (Al Bundy στο Married with Children) και τη sexy Sofia Vergara, όπου gay, διεθνικά, ηλικιακά αταίριαστα ζευγάρια αντιμετωπίζουν τα γνωστά σε όλους οικογενειακά θέματα με πολύ διαφορετικό τρόπο. Γυρισμένο σε στυλ mockumentary (παρωδία ντοκιμαντέρ), το Modern Family παρακολουθεί τη ζωή ενός gay ζευγαριού, της κόρης τους, ενός straight ζευγαριού και των τριών παιδιών τους, και ενός διεθνικού ζευγαριού με μεγάλη διαφορά ηλικίας και του ώριμου για τα χρόνια του γιού τους, καθώς η ζωή τους καταγράφεται από ένα τηλεοπτικό συνεργείο που θα δείξει την καθημερινότητά τους σαν reality στην Ολλανδία. To cast συμπληρώνεται από καταπληκτικούς ? πρωτοεμφανιζόμενους και καθιερωμένους - ηθοποιούς που ενσαρκώνουν τους ιδιαίτερους χαρακτήρες της σειράς με απόλυτη επιτυχία: Eric Stonestreet (Cam), Jessy Tyler Ferguson (Mitchell), Ty Burrel (Phil), Julie Bowen (Claire), Rico Rodriguez (Manny) και πολλοί γνωστοί guest stars όπως ο Chazz Palmintieri, Benjamin Bratt, Elizabeth Banks.

Φέτος, πριν από την καταπληκτική της πορεία στα ΕΜΜΥ, η σειρά είχε επίσης προταθεί για βραβεία καλύτερης κωμωδίας, καστ, σεναρίου, πρωτοεμφανιζόμενης σειράς. Προβάλλεται στο ABC μετά το Cougar Town (όπως προβάλλονται και στο FOXlife) και έχει αποκτήσει τεράστιο, φανατικό κοινό, με κάθε επεισόδιο να εμφανίζεται στις λίστες με τα περισσότερο δημοφιλή επεισόδια σε όλα τα sites. Είναι παραγωγή των FOX TV Studios.

Πηγή: Μediaka Nea: To Modern Family του FOXlife σαρώνει στα EMMY!

παιζουν οι

Ed O’Neill - Jay Pritchett

Sofía Vergara - Gloria Delgado-Pritchett

Julie Bowen - Claire Dunphy

Ty Burrell - Phil Dunphy

Jesse Tyler Ferguson - Mitchell Pritchett

Eric Stonestreet - Cameron Tucker

Rico Rodriguez - Manny Delgado

Sarah Hyland - Haley Dunphy

Ariel Winter - Alex Dunphy

Nolan Gould - Luke Dunphy

Reid Ewing - Dylan

στους δυο τελευταιους δεν μπορουσα να βαλω φωτογραφια

καλυτερα επισοδεια ειναι τα 1,15,16,17,24

8O

dear god.!!
παίζει ο θεός.!

Cameron μου θυμίζει Μπέζο στους απαράδεκτους… Απολαυστικός.

Η σειρά από την άλλη, δεν είναι και κάτι το ιδιαίτερο, αλλά την βλέπεις πολύ ευχάριστα…

Το Community (δειτε το επεισοδιο Modern Warfare λεμε, ανετα επρεπε να παρει το emmy για καλυτερο σεναριο επεισοδιου, τιγκα στις παραπομπες παλιων θρυλικων ταινιων) και Parks and Recreation (mockumentary σαν το Modern Family) μου αρεσαν πιο πολυ οσον αφορα τις νεες κωμικες σειρες.

Το MF ειναι πολυ ηπιο για τα γουστα μου. Οταν αγγιξω τα 40 τοτε ναι, πιθανως θα μου αρεσει. Ο Αλ Μπαντι ειναι ολοιδιος χαρακτηρας :D.

Αντιθετως η Πεγκυ εχει γινει η κυρα της τσοπερογκανκ στο Sons of Anarchy :D:D:D

Και μόνο που παίζει η Sofía Vergara αξίζει να την δείτε.:naughty:
Πέρα από την πλάκα, η σειρά βλέπεται πολύ ευχάριστα και προσφέρει αρκετές στιγμές γέλιου. Εγώ την προτείνω.:thumbup:

Την έχω αρχίσει κατόπιν προτροπής του ριπνουμπ.

Έχει πολύ όμορφο και ντελικάτο υποβόσκον χιούμορ. Η ιδιαιτερότητα έγκειται στο ότι η εκτενής χρήση handycam και οι σκηνές που εξηγούν οι ίδιοι οι πρωταγωνιστές σε στυλ μπιγκ-μπράδερ το τι έγινε δίνει έναν εντελώς documentary-ύφος στη σειρά, κάτι που την κάνει να ξεχωρίζει από τις υπόλοιπες με την πρώτη ματιά.

Όσο για αγαπημένους χαρακτήρες, νταξ ο ed o’neil Ο,ΤΙ και να παίξει θα είναι λατρεία. Και το λαμπατέρ να κάνει.

Επίσης ψηφίσαμε Phil, συμπαθέστατος χαρακτήρας και Manny.

Ξεκίνησε και η 2η season με ωραίο επεισόδιο :slight_smile:

πολυ ωραια σειρα.

ολοιδιος ο Αλ Μπαντυ λεει ο παραποπανως, και δεν θα μπορουσε να σφαλει πιοτερο, αλλα νεβερμαηντ

Καμερον θεος. Φιλ, λιγααακι ενοχλητικος, Μαννυ λουκουμας, γενικα, χαρηκα που βρηκα αντικαταστατη του HIMYM.

για τη Βεργκαρα βεβαια τι να πει κανεις

δακρυα στο επ με γκεστ Νορτον

το ειδα και εγω,οντως πολυ ωραιο

βρηκε κανεις υποτιτλους ομως?

Υπάρχουν σε γνωστό site, άμα δεν το ξέρεις έχω pm στείλε.

edit: (επείδη ήθελα να το γράψω κάπου) ΜΗΝ δείτε το shit my dad says

Ενταξει δεν ειναι ολοιδιος, αλλα η γερικη εκδοση του Αλ Μπαντυ.
Αφου βαριεται να μιλησει, και συνεχεια τον επρηζε η λατινα να κανει δουλειες για το γιο τους. Τη σταματησα τη σειρα στο 12ο επεισοδιο νομιζω. Μεχρι εκει ετσι μου φανηκε, και αυτο του ταιριαζει.

Οπως ξαναειπα, δειτε την Πεγκυ στο SoA, εκει να δειτε διαφορα στο ρολο της και συναμα σχεδον ιδια σιλουετα. Μιλφαρα οσο δεν παει :wink:

την ειχα βαρεθει λιγο την σειρα αλλα ειδα το δευτερο επισοδειο της δευτερης σεζον που ειχα κατεβασει και γελασα πολυ,μετα ειδα και το τριτο που επισης μου αρεσε

Bruce Wayne,Peter Parker,Hannah Montana :lol:

το ξαναρχισα ειδα 4,5,6,7 δευτερου κυκλου, το ενα καλυτερο απο το αλλο και τωρα θα βαλω να δω κι αλλο

[SPOILER]
[/SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER]

αλλα η μεγαλη αγαπη ειναι αλλη

[SPOILER][/SPOILER]

ποσο θεος ο dylan στο πρωτο ;
και ποσο βαρετη η αλεξ γενικα ;

Τι γίνεται? Μόνο εμείς οι 2 συνεχίζουμε να τη βλέπουμε?? Πέρυσι την έμαθα, δε θυμάμαι πως, ίσως και από αυτό το θρέντ. Ψήφισα Phil παρότι πάιζει ο Ed O’neill και αυτό λέει πολλά! Νομίζω o Τy Burell πήρε και το emmy δεύτερου ανδρικού ρόλου.
Γενικά λατρεύω αυτό το υποβόσκον χιούμορ(δε μπορούσε να βρεθεί καλύτερη λέξη) που σωστά αναφέρθηκε πιο πάνω από τον μάνο ότι υπάρχει στη σειρά.

Kαι γω βλέπω. Ντάξει στο πρώτο όπως είπε και ο JTN θεός ντύλαν. Κρίμα που θα δεν τον βλέπουμε τώρα. Επίσης κάτι μου λέει ότι θα έχει ατάκες και η Λίλυ φέτος.

φοβερη ατακα του Μιτσελ

“I want to be able to teach my son all the things my dad taught … Claire”

Η λιλυ μεγαλωσε !

ναι, δε μαρεσε τοσο αυτο, αλλα φανταζομαι για να εμπλουτιστει το σεναριο…