Motörhead

…Θ Ε Ι Κ Ο :slight_smile: :!:

θεωρω σαν κανονα οτι το 99% των οσων 'φανηκαν ’ απο αποψης συμπεριφορας-αποψεων στην metal σκηνη ηταν ψευτικα και για χαρη της δημιουργιας εντυπωσης . Στον κανονα αυτο ,υπαρχουν ελαχιστες εξαιρεσεις η αντιπροσωπευτικοτερη ολων ο
Lemmy …

Τα σκιτσάτα είναι σαφώς ανώτερα έτσι κι αλλιώς, αλλά τουλάχιστον το νέο MOTORHEAD δεν είναι φότοσοπ κιτσαρία όπως συνήθως τα εξώφυλλα αυτού του στυλ.

Ρε γ…άει και δέρνει το εξώφυλλο…

Και γαμω ειναι το εξωφυλλο, φοβερα τα χρωματα του. Οπως και γαμω ειναι και αυτο

http://www.myfavouritemagazines.co.uk/classic-rock-presents-motorhead-aftershock/?ns_campaign=BM_motorhead2&ns_mchannel=hb&ns_source=mfm&ns_linkname=cradvertorial&ns_fee=0

…πο πο8O…αυτό θέλω:):!:

[B]heartbreaker[/B]

https://www.youtube.com/watch?v=5-3D7GKCMg4

Και [I]Crying Shame[/I].

?Πρέπει δυστυχώς να σας ενημερώσω ότι οι Motörhead αναγκαστικά πρέπει να αναβάλουμε την επικείμενη ευρωπαϊκή μας περιοδεία για το 2014.

Πήραμε αυτή την απόφαση γιατί πραγματικά δεν είμαι ακόμα έτοιμος, προσπαθώ να επανέλθω σε πλήρη φόρμα και υγιής. Μην ανησυχείτε. Δεν πρόκειται να αρχίσω να προωθώ ?χορτοφαγικά? και ?alcohol-free? προϊόντα, αλλά θα μπορούσα με ειλικρίνεια να πω, πως πραγματικά έχω αρχίσει να αλλάζω τρόπο ζωής ώστε να επανέλθω πιο δυνατός και υγειής από ποτέ!

Με απογοητεύει το γεγονός ότι πρέπει να παραδεχτώ πως δεν είμαι έτοιμος ακόμη να ανέβω στη σκηνή, αλλά καλύτερα να το παραδεχτώ τώρα παρά να έκανα την περιοδεία και για λόγους υγείας να αναγκαζόμουν να την σταματήσω πριν αυτή τελειώσει. Όταν ο κόσμος έρχεται να παρακολουθήσει ένα show των Motörhead, περιμένουν ένα αληθινό Motörhead show, και αυτό είναι πραγματικά ό,τι θα δείτε όταν είμαι έτοιμος!

Εκτιμώ την υπομονή σας και η κατανόησή σας και να ξέρετε πως μου δίνει δύναμη κάθε μέρα και πιο πολύ. Περιμένετε την επόμενη άνοιξη να τα ξαναπούμε πάνω στη σκηνή!

Σας ευχαριστώ όλους,

[B]Lemmy?[/B]

ηρεμα μεγαλε. αστα κερατα και μεινε ορθιος

οχι ρε γμτ και το περιμενα πως και πως

Δεν αποτελεί έκπληξη, το θεωρούσα πολύ πιθανό να ακυρώσουν καθότι ήταν φανερό ότι ο αρχηγός δεν είναι ακόμα έτοιμος. Σημασία έχει να συνέλθει ώστε να συνεχίσει να κάνει αυτό που όντως αγαπάει και εμείς να συνεχίσουμε να τον απολαμβάνουμε αντί να τον κλέμε!

Το φοβόμουν πολύ. Ας ελπίσουμε να γίνει καλά ο άνθρωπος. Ή ακριβέστερα, ο ΘΕΟΣ.

Αναμενομενο. Αυτο που εχει σημασια τωρα ειναι να επανελθει υγιης…

…καθυσιχαστικός ο Lemmy…θα το ξεπεράσει, και ας μη μας έρθει…νά’ναι καλά μόνο:):!:

Ρε ας γινει καλα ο Lemmy μην εχουμε δραματα και ας μην ξαναρθει ποτε Ελλαδα, παμε και τους βλεπουμε εξω τους Motorhead.

Στο Βερολίνο, 2 Μαρτίου συγκεκριμένα, μαζί με SAXON.

Ευτυχώς ξαναπρογραμματίστηκε η ευρωπαϊκή περιοδεία και ήρθαμε στα ίσια μας, αν και ποτέ δεν ξέρεις. Ας μην το γρουσουζεύουμε όμως. Τον Lemmy τον νιώθω σαν έναν μακρινό θείο γεμάτο σοφία που όποτε τον βλέπω μου την μεταδίδει χωρίς να χρειάζεται να μιλήσουμε κατ’ ιδίαν. Μόνο με τη μουσική του.

Και να είστε σίγουροι πως ο ίδιος είναι πιο στεναχωρημένος απ’ όλους για την ακύρωση. Θεριό στο κλουβί.

Από την αυτοβιογραφία του:

We have missed a gig here and there because of injuries or illness, but those have been very, very rare occasions. I can’t understand any other way of being alive than playing in a rock band all over the world.

Δεν θα το λεγα ετσι, αλλα παντα τον αποκαλουσα ‘‘ο θειος λεμμυ’’ σε φιλικες συζητησεις. Ενταξει, ο ανθρωπος ειναι η προσωποποιηση του ροκενρολλ οποτε διολου παραξενο δε μου φαινεται.

Ang όλος ο κόσμος έτσι τον λέει, μη μασάς. Μια πολύ καλή φίλη (και γκόμενα του κολλητού μου), χωρίς να ακούει Motorhead, τον λέει πλέον σκέτο “ο θείος”.

Ωραιοτατο αυτο, αλλα δυστυχως δεν θα εχω την δυνατοτητα για εξωτερικο εκεινη την περιοδο. Εχεις κλεισει εσυ?