Motörhead

Ποσο ατυχια που δεν προλαβαν να περιοδευσουν μαζι οι Motorhead και οι Saxon…:worried:

Motorhead Announce January 2016 UK Shows With Saxon And Girlschool

Είχα κλείσει εισιτήριο να τους δω στη Γλασκόβη αλλά… Τον είχα προλάβει στο British Summer πριν 2-3 χρόνια με Sabbath στο Hyde Park και δεν ήταν καλά, με δυσκολία μιλούσε ανάμεσα στα κομμάτια (όταν μιλούσε αυτός και όχι ο Phil), αλλά με τα νέα από την περιοδεία στην Αμερική κατάλαβα ότι θα ήταν η τελευταία φορά που θα τον έβλεπα. Δυστυχώς ούτε ο Lemmy δεν ήταν αθάνατος.

Παρεμπιπτόντως -μιας και ανέφερες τις Girlschool- έχει ένα πολύ καλό NWOBHM φεστιβάλακι στο Sheffield για όποιον είναι Αγγλία το Δεκέμβρη και ενδιαφέρεται με πολλούς και διάφορους από GIrlschool και Blitzkrieg μέχρι Jaguar και Trespass.

Ευτυχώς πρόλαβα και τον είδα το '14 σε καλή συναυλία…

Εγω δεν καταφερα να τον δω ποτε… :cry:

Ενα ακομα απωθημενο…

Εγω τον προλαβα περιπου 1,5 μηνα πριν φυγει στο ντυσελντορφ, φαινοταν χαλια κ με το ζορι τραγουδουσε. Που να ξεραμε τοτε σε τι φαση βρισκοταν

Ο καθένας με δικιά του ευθύνη!

μπορω να πω οτι ΔΕΝ μου αρεσε.

Σαν ιδεα δεν ειναι και τοσο κακο αλλά , ενα μεγάλο αλλά …

LEMMY: Ο προσωπικός του δίσκος κυκλοφορεί τέλος του 2017!!!

https://rockoverdose.gr/lemmy-ο-προσωπικός-του-δίσκος-κυκλοφορεί-τ/

Αρχιζει το ξεζουμισμα, συνηθες φαινομενο, money make, money money make…


Διασκευη στο Ηeroes του Bowie , εχει βγει εδω και τρεις εβδομαδες αλλα εφαγα φλασια και ειπα να το ποσταρω σημερα

Εχει βγει εδω και αρκετες μερες!!

Πάει και ο Fast Eddie… χθες από πνευμονία.

1 Like

Όχι ρε πολύ κρίμα

1 Like

R.I.P. Fast Eddie…

ολο το αυθεντικο line up παει δυστηχως…

Κριμα ρε γαμωτο παει και αυτος να βρει τα φιλαρακια του πανω… Αθανατος μεσα απο τα σπουδαια εργα του.

In other news, τα κάτω φιλαράκια…

1 Like

χωρις ολογραμμα δεν εχει νοστιμαδα.

2 Likes

Το έχω ξαναποστάρει, αλλά λόγω της ημέρας…

Εν τω μεταξύ, βλέπεις το εξώφυλλο και αναρωτιέσαι πόσο… Lemmy ήταν αυτός ο Lemmy ρε φίλε!

3 Likes

59 ετών σήμερα ο μπαρμπα-Φιλ

4 Likes