Αγορά mp3 player-Προτάσεις

Παιδιά έχω καταλήξει στο συγκεκριμένο mp3.Υπαρχει κανεις που να το εχει,ή ξερει κατι παραπανω γι αυτό?Προτασεις για καποιο αλλο Mp3 δεκτές.Ταβάνι τα 200?

IRIVER B30 8GB BLACK TIMH 189?

Tο νέο MP3 player της IRIVER B30 με 8 GB χωρητικότητα, 2.8 οθόνη και ισχυρή μπαταρία θα σας παρέχει πολλές ώρες ψυχαγωγίας οπουδήποτε και να είστε.

Οθόνη: 2.8 inch TFT 260K Colors.

Ανάλυση: QVGA 240X320 Pixel.

Εσωτερική μνήμη: 8GB.

Τύπος Μνήμης: Micro-SD.

Υποστηριζόμενα αρχεία: MP3, WMA, OGG, ASF, FLAC, APE.

BitRate: MP3, WMA: 8Kbps~320Kbps, OGG: Up to Q10, FLAC: 0~8

Equalizer: SRS WOW HD, SRS CS Headphone, 7Preset EQ (Normal / Rock / Jazz / Pop / Classic / Live / Ubass ) & User EQ.

Frequency Range: 20Hz~20KHz.

Output: L: 18mW + R: 18mW (Condition :16ohm).

Signal/Noise Ratio: 90dB.

Channel: Stereo.

Ηχεία: Ενσωματωμένα Ηχεία.

Διάρκεια Μπαταρίας: Μουσική περίπου 40 Ωρες (128Kbpas, 32 Ohm, MP3, Vol 20, EQ Normal, LCD Off), Video: περίπου 6 Ωρες (Video MPEG4 SP QVGA 30fps), DMB: Approx. 5 Ωρες και 30 λεπτα.

Συνδεσιμότητα: USB 2.0.

Μπαταρία: Ενσωματωμένη επαναφορτιζόμενη Li-Polymer .

Φόρτιση: Μέσω USB.

Χρώμα: Μαύρο.

Βάρος: 84.7g.

Διαστάσεις: 109.5 x 56.9 x 11.15mm.

Εγγύηση: 1 έτος. DOA 7 ημερών

Σ’ενδιαφέρει να βλέπεις βίντεο στο mp3?

Για το συγκεκριμένο δεν γνωρίζω πάντως η μάρκα είναι σταθερή αξία. Το δικό μου iriver το έχω από το 2005 και δεν έχει πάθει ποτέ τίποτα, μόνο εγώ είχα κάνει ένα firmware update.

Δεν με ενδιαφερουν το βιντεο και οι φωτογραφιες.Και να μην υπηρχαν δεν θα με πειραζε.Μ ενδιαφερει η ποιοτητα του ηχου του mp3 player και η διαρκεια της μπαταριας. Επισης τα 8GB με καλυπτουν.

Εαν σε ενδιαφέρει και το μικρό μέγεθος μπορείς να πάρεις το καινούριο ipod nano που θα έρθει Ελλάδα σε 2 βδομάδες το πολύ (λογικά).

Η μπορείς να αγοράσεις το μοντέλο που αποσύρεται τώρα το οποίο κοστίζει 153? στο eshop

Άμα πάλι δεν προτιμάς apple πες το για να βρούμε ενναλακτικές λύσεις.

Οχι ipod ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :stuck_out_tongue:

Παρε της Sony mp3/4 player.

Διαλεγεις ποσα gb θες και παρε το αντιστοιχο μοντελο.

Εγώ πάλι λέω να μην πάρεις sony :stuck_out_tongue:
Αυτό που έχω εγώ είναι κάτω του μετρίου και σε διάρκεια μπαταρίας,και σε λειτουργικότητα,κτλ
Βασικά δεν μπορείς να το κλείσεις.Να πατήσεις off ρε παιδί μου.Από την στιγμή που το σβήνεις μπαίνει σε κατάσταση αναμονής και τελειώνει η μπαταρία με τη μία…
ένα από αυτά τα mp3/mp4 μικρά player είναι…δεν θυμάμαι μοντέλο

σκατα στα πλεηερ της σονυ.

και γω σονυ εχω και βαραγε 10ωρα και βαλε χαλαρα…
μετα απο 3χρονη εντατικη χρηση εχει παει στο 8ωρο περιπου…:stuck_out_tongue:

και κλεινει κανονικα :-s

γενικα δεν εχω παραπονο μονο οτι δεν φτιαχνεις πλειλιστ απο το μπ3…πρεπει να τις φορτωσεις απο το πσ…αλλα κλαιν

και με ενσωματομενο ραδιοφωνο που θελα βγηκε πιο φθηνα απο το ιποδ που το ραδιο το 07 [δεν ξερω τωρα] το χαν σαν αξεσουαρ+50 ευρω…το πηρα 170 αν θυμαμαι καλα…το '07

8αρι ειναι…δεν θυμαμαι μοντελο ακριβως…ενα μπ4 :stuck_out_tongue:

για την αξιοπιστια της σονυ παντως δεν εχω παραπονο…

Εγω εχω αυτο http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.661900
8 γιγα παιζει τα παντα καλος ηχος λιγα λεφτα μικρο τι αλλο θες

__στα 250 αλλά με 160 (!!!) giga χώρο, 36 ώρες αναπαγωγής ήχου και 6 βίντεο, κορυφαίο ήχο (όχι με τα δικά του ακουστικά, όπως σχεδόν με όλα τα φορητά mp3-players) και ποιότητα κατασκευής (έχω ένα 3-4 χρόνια και έχει φάει και τις τούμπες του χωρίς προστατευτικό και ακόμα παίζει τέλεια, το πλήρωσα τότε 400 ευρώ και άξιζε κάθε ένα απ αυτά), είναι κορυφαία επιλογή.

__αλλά έτσι κι αλλιώς, εγώ είμαι φρικ με την ποιότητα ήχου, την χωρητικότητα και την διάρεια αναπαραγωγής (ναι, έχω γεμίσει και τα 160 γκίγκα!), οπότε, πράττεις ανάλογα με τις ανάγκες σου. 8)

εγω αυτο εχω εδω κ 3 χρονια κ δεν εχει παθει τιποτα… το παιρνω παντου κ εχει φαει κ τις τουμπες του…

αυτο ειναι στα 4 gb κ παιρνει καρτα, προχτες ειδα το 8 gb στο multirama κ εκανε καπου στα 120 ευρω… λογικα μπορεις να το βρεις κ φθηνοτερα…:wink:

εντιτ: βρηκα το 16gb με 110 ευρω σε διαδυκτιακο καταστημα…

Tί λέτε ρε παιδιά τα Sony γ@μάνε!
Εγώ είχα αυτό:
Και το είχα πάρει 200κάτι μαζί με τα ασύρματα ακουστικά σε προσφορά(τα ακουστικά σκέτα κάνουν 90)…4GB
Τώρα νομίζω δεν κυκλοφορεί
Πάντως από αυτονομία είχε μεγαλύτερη από το ipod τότε που τα σύγκρινα και πολύ καλό ήχο!Και ήταν και πιο ελαφρύ νομίζω
Αν δεν θέλεις video/εικόνες όμως πάρε κάποιο με μικρή οθόνη που είναι και πιο φθηνά

To καημένο το ξέχασα στο μαγιό μου και μπήκα στην θάλασσα…ακόμη το κλαίω! :frowning:

μπες μια εδω να παρεις 1000000πλασιες απαντησεις κ να βρεις την υγεια σου

http://www.head-fi.org

site με αρχιδια απο ατομα ‘καμμενα’ με το σπορ.


εκει εψαξα για ακουστικα ΙΕΜ κ βρηκα την υγεια μου ,αν δεν ειχα μπει παλι τπτ παπαριες sony/senheiser θαχα παρει

θα παθεις πλακα με τι υπερ-μηχανηματα υπαρχουν με καλα λεφτα που δεν ακουγονται καθολου προς τα εξω…

Καλα ρε, πλακα μου κανετε για τα sony?

Εχω ενα απο αυτα τα mp3/mp4 με 8gb, 4 χρονια τωρα και λειτουργει αψογα.

Οσον αφορα αυτο το ‘δεν κλεινει’, κλεινει μονο του οταν ειναι ανενεργο.Η διαρκεια της μπαταριας αριστη, τι να λεμε τωρα.

Χωρια του οτι δεν χρειαζεται δικο του λογισμικο και αλλες apple παπαριτσες.

το iPod classic είναι αιώνες μπροστά…

δοκίμασε να κρατήσεις πατημένο το option

Οποιοδήποτε mp3 player πέρα από τα ipod μου φαίνεται κουραστικό. Ειδικά κάτι Sony, Creative κλπ :stuck_out_tongue:

Yπάρχει πιο κουραστικό πράγμα από το itunes?[-X

Μολις πηρα αυτο

[B]Sansa Clip+ 8 GB[/B]

οκ ειναι μεγαλο σε μεγεθος κ δυσκολο να το κουβαλας αλλα δε γαμιεται θα το αντεξω

[SPOILER][/SPOILER]

:stuck_out_tongue:

[B]Παιζει flac/wav/ogg/mp3 (βασικα το flac με ενοιαζε,διχως lossless τι να το κανω ?)
Παιρνει memory card (μεχρι 32 gb)
Παιζει gapless (βασικο για να μην ακουμε το dark side με κενα ενδιαμεσα)[/B]

Μια χαρα

Τιμη ? To αγορασα απο εναν αγγλο φιλο μου,που τοχε χρησιμοποιησει μονο 10 ωρες(εχει το j3 της cowon πουναι καλυτερο/ακριβοτερο) κ μου το πουλησε σε τιμη-ξεφτιλα

[B]Μην το δειτε οσοι εχετε σκασει 100αρες-200αρες για ipod γιατι θα συγχιστειτε[/B]

[SPOILER]23 ευρω 8)[/SPOILER]

Παρτε κ μια κριτικη αμα θελετε περισσοτερο feedback

[B]
http://anythingbutipod.com/2009/08/sandisk-sansa-clip-plus-review/[/B]

[B]και εδω ενα συγκριτικο τεστ με το ipod nano

[B]βασικα το sansa+ βγαινει καλυτερο σε ολους τους τομεις απο το ipod και με λιγοτερα απο τα μισα λεφτα που θες για το ipod…[/B]

[B]apple , οπως λεμε sony.μεγαλο brand name , μεγαλο πιασιμο κωλου στον φιλο καταναλωτη.[/B]