Αγορά mp3 player-Προτάσεις

Στα σονυ προσοχη, μερικα εχουν καπελο απο την Ε.Ε. στην ενταση του ηχου, πρεπει να μαλακιστεις στις ρυθμισεις για να τα ξεκλειδωσεις.

Κατα τ αλλα λειτουργουν αψογα.

Και εγώ sony προτείνω. 4 χρόνια τώρα με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο. Αυτό με την ΕΕ και το volume νομίζω υποχρεούνται σιγά σιγά να το εφαρμόζουν όλες οι εταιρίες. Κάπου διάβαζα κράξιμο για τα ipod ότι το απόφευγαν και δημιουργούσαν αθέμιτο ανταγωνισμό αλλά μπορεί και να μην ισχύει.

Εγώ εδώ και 2 χρόνια στερούμε την πολυτέλεια του μπ3. Είχα ένα στην 1η με 2α γυμνασίου,sansa sandisk,4gb.Το έιχα πάρει νομίζω κάπου στα 65-75 . Δούλεψε το πρώτο 6μηνο ΟΚ. Μετα άρχησαν οι μαλακίες.
Τράβαγε ρεσετ μόνο του,δεν άνοιγε αν δεν το έκανα 2-3 φορές ρεσέτ και διάφορα τέτια . άρχησα να υποψιάζομαι οτι μπορεί να είναι τα τραγούδια (να έχουν ιούς δηλαδή) , δεν ξέρω αν είναι αυτό ακόμα . Απο χτυπήματα τίποτα σοβαρό επειδή τα προσέχω πολύ γενικά αυτά τα πράγματα . Τέλως πάντων με το πέρασμα του χρόνου σιγάαα σιγάα μπορει να άνοιγε μετα απο 2 μέρες οταν ξαναπροσπαθούσα , γενικά δηλαδή όποτε γούσταρε . Ψόφησε στις εξετάσεις . Το καλοκαίρι με το καλό πείρα ενα αλλο της φιλιπς , με 50 ευρό.Αυτό άρχισε τα ίδια με το άλλο στους 4 μήνες και στον 8ο περίπου πέθανε και αυτό . Απο τα μισά της 2άς γυμνασιου (1ηλυκείου τώρα) λοιπόν δεν εχω την πολυτέλεια του μπ3 κάθε πρωί προς το σχολείο για να χαλαρώσω ή όποια άλλη στιγμή (δηλαδή πάντα αν εχεις μπ3).
Σκέφτηκα μπορεί να φταίει ο υπολογιστής , τώρα πείρα καινούργιο , και τα περισσότερα τραγούδια ειναι ριπαρισμένα απο CD που απέκτησα απο όλλα αυτα τα χρόνια ( ή στη χειρότερη κατεβασμένα μτορρεντ , γιατί παλιότερα ηταν απο κανα mp3bee,raidmp3 και τέτια site της πλάκας) . Μήπως εχει ο υπολογιστής (λογικά και ο καινούργιος τώρα λογο μεταφοράς αρχείων) κάποιον ιό που περνάει και στο μπ3 με τη φόρτιση? Γιατί ξέχασα να αναφέρω οτι οταν το σύνδεα έκανε ρεσέτ η δεν το έβρισκε και τέτια καλούδια .
Τώρα βέβαια , αν είναι αυτό το πρόβλημα μπορώ να το αποφύγω.Θα φορτώσω τραγούδια απο φίλο που τα έχει ολαααα απο CD ριπαρισμένα , και θα το φορτίζω στο xbox. Καμία επαφή με τους υπολογιστές μου .

Περιμένω την απάντηση σας στον πονεμένο χρήστη …

Και να μου προτείνεται κάπιο μπ3 (ΠΑΝΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΑΝΤΑ με δικιά του μπαταρία σα κινιτού) , ταβάνι 50-60 ευρό ? νταξει ξέρω οτι είναι πολύ λίγο , αλλα εστω να αντέξει 1,5 χρόνο και χωρίς πολλά προβλήματα . Δεν νομίζω να βρεθεί σε αυτήν την τιμή κάτι παραπάνω απο 4GB , αλλα αν βρεθέι ή έχει μικρή διαφορά +++ τιμής ας αναφερθεί . Κοίταξα ενοείται multirama και plaisio , βρήκα στις τιμές που ψάχνω αλλα θέλω να ακούσω απο πρώτο χέρι που το έχετε χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο χ μπ3. Α και να έχει αρκετά φορματ μη γίνει καμιά μαλακία και δεν μπορώ να ακούσω τα μισά… Εννοείται πως δεν τρελένομαι για την ποιότητα του ήχου , μόνο να ακούω θέλω με κάποια ευκολία .
Επισης τη γνώμη έχετε για τα i-pod shuffle???

[SPOILER]και ναι επίσημα είναι το μεγαλύτερο ποστ που έχω κάνει ποτέ :lol:[/SPOILER]

Κατι της transcend

Όχι στο shuffle και γενικά σε mp3 χωρίς οθόνη

σωστό.αν έχει καεί με κάτι και θές να το βρείς ? τι κάνεις τοτε στο σουφλέ?

αυτό να υποθέσω

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/MP3-MP4/MP3-MP4-Players/TRANSCEND-MP3-T-SONIC-850-FM-WHITE-4GB-TS4GMP850.htm

αλλα δεν θα το βρω εύκολα

Αν θες μπορείς να δεις και αυτό: http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=56113&selectedCategoryId=10

Δεν ξέρω βέβαια τι παίζει με την διάρκεια της μπαταρίας του… Έχει micro SD κάρτα οπότε μπορείς και να αυξήσεις την χωρητικότητα του στο μέλλον αγοράζοντας απλά μια κάρτα μνήμης…:wink:

Για το συγκεκριμένο δεν μπορώ να σε πω αν είναι καλό ποιοτικά αλλά ένα osio που είχα πάρει πριν περίπου 2 χρόνια από τον γερμανό (8GB 38 γιουργια…!!) ακόμα δουλεύει μια χαρά…

το πιο χρήσιμο gadget ever!!! κι επειδη για μια περίοδο χαλούσα ένα το δίμηνο και έτσι έχουν περάσει πολλά από τα χέρια μου, κατέληξα σε αυτό Sony NW-S203F ή Sony NW-S203FS. βέβαια είναι παλίο μοντέλο και δεν ξέρω αν υπάρχει πια αλλά για μένα ήταν το πιο εύχρηστο από όλα και απίστευτα βολικό και για γυμναστήριο μια και έχει θηκούλα που δένει το χέρι και εξυπηρετεί όταν τρέχεις!!! προτείνω ανεπφύλακτα!!1 το πρώτο μου κράτησε για 4 χρόνια με καθημερινή χρήση!!!

δεν διαβασα ολες τις σελιδες … αλλα iPod και ξερω ψωμι . :wink:

Eξαιρετικά φτηνό, σκυλί μου έχει αντέξει 2 χρόνια συνεχες παίξιμο και σε δυσκολες συνθηκες, εξαιρετική ηχητική απόδοση, επεκτάσιμη μνημη με microsd καρτες, ικανοποιητική αυτονομία. Λογικά θα έχουν βγεί νέα μοντέλα.

Transcend και ξερό ψωμί. Από την προσωπική μου πείρα έχει το καλύτερο Feature που μπορείς να πετύχεις σε συσκευή, χαλάει κάνα 3μηνο πριν τελειώσει η εγγύηση του και επειδή στο πλαίσιο είναι άχρηστοι στο να βρούν τι φταίει η έννοια “επισκευή” έχει γίνει urban legend και απλά οι υπάλληλοι κάθονται πάνω από το mp3 player με τη φράπα τους περιμένοντας να περάσουν οι 2-3 μέρες που υποτίθεται ότι κάνουν τον τεχνικό έλεγχο(μπάινει και στα ανέκδοτα αυτό). Στη συνέχεια σου λένε κατευθείαν να πάρεις το επόμενο μοντέλο που θα κάνει τα ίδια λεφτά αλλά θα έχει τη διπλάσια χωρητικότητα και ανανεωμένη την εγγύηση. Με αυτό τον τρόπο μέσα σε 5 χρόνια έχω αλλάξει 3 συσκευές και πήγα από τα 2γίγα στα 8 χωρίς να χαλάσω ούτε μισό ευρώ.

να αυτό είχα 4gb (αν διάβασες το παραπάνω ποστ) , μου χάλασε σε 1 χρόνο. Οι πιθανές αιτίες είναι στο πάνω ποστ μου , αν έχετε να μου πείτε τίποτα γιατί λογικά θα αγοράσω transend ή το Osio που πόσταρε ο radian . Δεν θέλω να μου ξαναχαλάσει σε 1 μήνα !

fixed…:stuck_out_tongue:

Σχετικά με το πόσο θα αντέξει η συσκευή σου, σίγουρα μετράει η γνώμη ατόμων που έχουν αγοράσει το ίδιο mp3, ωστόσο από την στιγμή που μιλάμε για gadget και μάλιστα όχι ιδιαίτερα ακριβά δεν υπάρχει κάποια εγγύηση ότι δεν θα χαλάσει σε ένα Χ χρονικό διάστημα…

το Χ όμως πρέπει να είναι λίγο μεγάλο ! 1 χρόνο ++ απαιτώ στάνταρ

Ε πες και ποσο το πηρες :smiley:

Αυτό σε λέω… Όταν μιλάμε για budget λύσεις δεν μπορεί κανείς να σε πει ότι στάνταρ θα κρατήσει τόσο…

Το καλό είναι ότι και αυτό που πόσταρα εγώ αλλά και αυτό που είδες εσύ στο πλαίσιο έχουν 2 χρόνια εγγύηση… οπότε και να σε χαλάσει το φτιάχνεις κούτρα… Φαντάζομαι το ίδιο περίπου ισχύει και σχεδόν σε ότι κυκλοφορεί πάνω κάτω… Πλέον 1 χρόνο λίγοι δίνουν…

[B]Samsung YP-K3 4GB[/B]

Το είχα πάρει τον Αύγουστο του 2008, έκανε 125 ευρώ αλλά ήμουν τυχερός και το πέτυχα στο πλαίσιο σε προσφορά 50%. Τώρα λογικά θα κοστίζει αρκετά φτηνότερα.

Έχω το Sandisk Sansa Clip και είμαι ευχαριστημένος…


[SIZE=“1”]crete car hire - ενοικιαση αυτοκινητου στην κρητη[/SIZE]

σε ειχαν πιασει φουλ κωτσο ε

γενικα πλαισιο ειναι κουρεμα τρελλο

αμα εχετε φιλο στην αγγλια παρτε αυτο κ πειτε του να σας το φερει/στειλει

[B]http://www.amazon.co.uk/SanDisk-Sansa-Player-Expandable-MicroSD/dp/B002NX0ME6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1319376036&sr=8-1[/B]

φτηνο , καλο , μεγαλο σχετικα (8 gb) , καλο ηχο , βαζεις κ rockbox και τουμπανιαζει

παρτε κ μια καρτα 16/32 gb (πουναι παμφθηνες εκει επισης) κ ειστε κομπλε.

[B]http://www.amazon.co.uk/SanDisk-16GB-microSDHC-Memory-Card/dp/B002NTP06K/ref=pd_bxgy_ce_text_c

[B]απλα αγοραστε την καρτα απο αμαζον κ οχι απο αλλον reseller[/B]

μέσα στην ευγένεια…:stuck_out_tongue:
αυτό που προτείνεις μάλλον θα πάρει και ο deckard

*να βγει ο κύριος deckard στο τηλέφωνο να μας πει τι έγινε το παλιό του.:p/:smiley: