Αγορά mp3 player-Προτάσεις

Τελικά κατέληξα και πήρα το σάνσα. Παντού καλές κριτικές. Στην αρχή μου κακοφάνηκε το μενού κτλ. Είχα συνηθίσει σε πιο όμορφες καταστάσεις από τα σόνυ, αλλά η αλήθεια είναι ότι συνηθίζεται και ήδη μου φάνηκε να έχει καλύτερο ήχο και σίγουρα πιο ευρύ αφού έβαλα και το rockbox. To equalizer με παιδεύει λίγο. Ακόμα δεν έχω βρει την ισορροπία που με καλύπτει ενλω μου κανε και εντύπωση ότι τα ακουστικούλια που χει σαν να μου ακούγονται καλύτερα από τα σόνυ που είχα. Πάντως αργά ή γρήγορα θα ψαχτώ με τα jvc Που προτείνατε. Ευχαριστώ για τις προτάσεις :slight_smile:

Kαλορίζικο και καλές ακροάσεις!:smiley:

To CREATIVE ZEN STYLE M300 4GB αξιζει ;

Α,και ΜΑΚΡΙΑ από mp3 players της Sony.'H έαν σκοπεύετε να αγοράσετε ,φροντίστε να του κάνετε αγιασμό πρώτα,διαφορετικά μέσα σε 1 χρόνο το πολύ όλο και κάποιο πρόβλημα θα έχει παρουσιαστεί.:thumbdown:

εγώ πάντως αυτό εδώ το έχω 4 χρόνια, έχει πέσει κάτω πιο πολλές φορές από τον Γιώργο τον Καραγκούνη και είναι σκυλί, και η μπαταρία ακόμα κρατάει όπως τότε που το αγόρασα.

(και όχι, δεν του έκανα αγιασμό)

ΕΙΣΑΙ ΗΡΩΑΣ:D
3 mp3 players της sony έχω παρει τα τελευταία χρόνια,και τα 3 μας έχουν αφήσει χρόνους.Το πρώτο σε 1 χρόνο,το δεύτερο σε 4-5 μήνες μόλις(και μάλιστα ήταν και το πιο ακριβό απο τα 3 #-o) και το τελευταίο άντεξε 11 ολόκληρους μήνες!:smiley: Αντιθετα,ενα σχετικα φθηνο mp3 μαρκας turbo x που το αγόρασα πριν απο 4 χρόνια ακομη λειτουργει. Ό,τι ηλεκτρονικό της sony πιάνω στα χέρια μου,γίνεται κάρβουνο:(:lol:

Τα mp3 της sony (τρια τα τελευταια 8 χρονια) με εχουν βγαλει ασπροπροσωπο.

Ειδικα η μπαταρια τους.

ένα Sony mp3-player που είχα και εγώ με είχε βγάλει ασπροπρόσωπο. και ειδικά από μπαταρία! το είχα 2-3 χρόνια σίγουρα. όπως και τα discman της Sony και γενικά οι σειρές walkman. απλά όταν τα έφτυσε πήρα ένα crypto λόγω χαμηλού budget και αυτό μου έχει βγάλει άλλα 4 χρόνια με πολύ μικρά λαγκαρίσματα

τι να σου πω, παίζει να είσαι λίγο γκαντέμης με τα mp3 της συγκεκριμένης εταιρείας, 2 mp3 sony έχω εγώ και 3 ο αδερφός μου και είναι και τα 5 σκυλιά, δεν έβγαλαν ποτέ ούτε ένα πρόβλημα. για την μπαταρία τα είπαν και οι άλλοι.

από περιέργεια, αυτό που σου χάλασε στους 4-5 μήνες πχ δεν είχε εγγύηση; είδες μια μέρα ότι χάλασε (φαντάζομαι δεν το πέταξες στον τοίχο παίζοντας νβα2κ ή κάτι τέτοιο), το πέταξες και μετά πήρες κι άλλο;

Αν υπάρχει ακόμη στην ελληνική αγορά το συστήνω ανεπιφύλακτα. Μιλάμε για mp4, το χω 4 χρόνια δεν μασάει τα φρύδια του. Όταν το πήρα είχε τσιμπημένη τιμη βέβαια και έβγαινε σε 4-8 γιγα, τώρα εχει παρει το ματι και 16. Πολύ καλός ήχος και βολικό using. Το μόνο αρνητικό είναι πως θα μπορούσε να είχε μεγαλύτερη ένταση αλλά εμένα μου είναι υπεραρκετό.

Τα βγαλε ήδη μέχρι το τελυταίο cent, σε φάση που παίρνω πάλι το ίδιο αν γίνει στραβή.

εντιτ: gogear ariaz λεγεται το μοντελο

Α, δηλαδή αυτό με την ένταση στα Phillips είναι γενικευμένο φαινόμενο.
Το δικό μου στο μετρό είναι σαν μην παίζει τίποτα πάντως.

Σάμσουνγκ και πάλι σάμσουνγκ.

E όχι σε σημείο να μην ακούγεται καμιά σχέση. Ας πούμε οτι δεν σε ξεκουφαίνει όταν καμιά φορά το θές και λες “ρε γμτ γτ να μην έχει κι άλλο τώρα”

Και μπαταρία μασίφ έ, αυτοκινήτου που λενε. 8)

Προσοχη σε μπ3 που κυκλοφορουν με το καπελο στην ενταση του ηχου που ειναι βασει νομοθεσιας ΕΕ.

Στα σονυ μπορεις να το παρακαμψεις με ματσακονιες απο κρυφο μενου.

Εγώ πάντως πρέπει να χω αρχίσει να κουφαίνομαι με τα ipod στο φουλ 8 χρόνια σερί. Κάναμε ένα ακοόγραμμα στο εργαστήριο ιατρικής φυσικής αλλά δεν ξέρω αν το εμπιστεύομαι :stuck_out_tongue:

ερώτηση:
mp3 με πολλά, ΠΟΛΛΑ gb χώρο ξέρει κανείς ??? :-k:-k
γιατί το μόνο που βλέπω ως επιλογή είναι το ipod classic στα 160 gb, αλλά δεν θα με χάλαγε να αποφύγω τη σηχαμενοεταιρία … 8)8)8)

για δώσε επεξήγηση αν μπορείς γιατί δεν κατάλαβα

αυτό ήρθα να γράψω τώρα για τον ChrisP και τους λοιπούς, στο δικό μου υπάρχει στα settings μια επιλογή για volume limit, αλλά δε θέλει κρυφά μενού και τέτοια, έχει on και off. στο on η ένταση πάει μέχρι το 20, στο off μέχρι το 30. εγώ που το έχω στο off δεν το βάζω ποτέ πάνω από 22 και αυτό μέσα σε τρένα, λεωφορεία κλπ

Ομορφούλικο και εύχρηστο είναι. Μεγάλο ξενέρωμα είχα φάει στην αρχή γιατί τα τραγούδια δε τα αναγνωρίζει σα foldiers αλλά σαν artists, genres, album etc. Κοινώς, άμα έχεις βάλει ένα φάκελο “rock” κι έχεις διάφορα μέσα, παίρνεις τα @@ σου.

Μου ΄χει κολλήσει κανά δυό φορές και το 'χω περίπου 3 χρόνια. Συστίνεται γενικά.

H EE εχει επιβαλει ενα οριο στην ενταση του ηχου που μπορουν να εχουν τα mp3 players.

Στο σονυ μου το ειχα βγαλει αυτο μπαινοντας σε ενα κρυφο μενου (σε φαση παντα 3 φορες το πανω, pause play μπλα μπλα) και το εκλεισα απο κει.

Ειχε επιλογη απο το κανονικο μενου να το κλεισω αλλα εδινε ενα μικρο boost μονο στον ηχο.

Έχετε ιδέα τι καταναλώνει περισσότερη μπαταρία? Το ράδιο ή τα mp3? Είμαι άσχετος από αυτά

ράδιο για πλάκα.

γελάω γιατί σκέφτηκα να βγαίνει ο Λιου Κανγκ και να κάνει fatality :’)