Muse

[B]Absolution[/B] --> πλειοψηφία αγαπημένων κομματιών!

Κάτι που επίσης μου αρέσει πολύ στους Muse, εκτός από τη μουσική τους φυσικά, είναι τα cover των δίσκων τους. Τα βρίσκω πολύ ιδιαίτερα και καλαίσθητα.

Αγαπημένο μου είναι αυτό του Origin of Symmetry

8O8O8O Μόλις είδα το line-up σε Leeds/Reading Festivals!!! ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ!
http://www.readingfestival.com/2011/lineup/

(Εκτός από την πρώτη μέρα, η οποία με αφήνει παγερά αδιάφορη απλά είναι γεγονός ότι έχει κι αυτή πολύ μεγάλα ονόματα) ΠΩΡΩΘΗΚΑ απλά! Και η μέρα με τους Strokes γαμάτη!! Πάω Αγγλία, πάω άνετα ρε π@#%στη!! MUSE! MUSE! :yahoo:

το citizen erased ποσο τραγουδαρα παίζει να είναι?Τώρα το ανακάλυψα…

DIDI music:“Οι MUSE δεν θα έρθουν φέτος” …:cry::cry:

E φαινόταν το θέμα!

Ναι αλλα η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια.Τελος παντων… κριμα,τους εχω δει μονο μια φορα live και δεν μου φτανει.

:x:x:x:x:x

Για να πωρωθείς κι άλλο, θα φτιάξουν σκηνή μόνο για reading/leeds βασισμένη στο εξώφυλλο του origin (με κεραίες κλπ). Ε ρε τι θα γίνει εκεί πέρα κι εμείς θα τα βλέπουμε στο youtube και θα χτυπάμε το κεφάλι μας…

πφφφ…

Oh my FUCKIN GOD!! 8O 8O 8O [B]Πρέπει[/B] να πάω. ΠΡΕΠΕΙΙΙ

Ποιος προτίθεται να join? [SIZE=“4”]Ποιος??[/SIZE] Come on, people!! Μην ακούσω φτηνές δικαιολογίες για “λεφτά” και άλλα ποταπά πράγματα. ΣΤΟ ΚΛΑΡΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ! We’re talkin’ about bloody Muse here! :stuck_out_tongue:

Δεν ξέρω γιατί,αλλά με έχει πιάσει ένα μίσος προς την Didi τέτοια ώρα.
Δηλαδή βλέπω τι κάνουν οι Muse έξω και με πιάνει απελπισία

Μόνο εσένα? 4 χρόνια είναι πολλά χωρίς επίσκεψη τους.Κατάρα στην didi music!!!:frowning:

Το θεμα ειναι οτι επειδη η Muse κανουν ακριβο σοου,ζητανε πολλα χρηματα που προφανως η Didi δεν διατιθεται να τα δωσει…Οταν τους ειχα δει το 2007 στo terra vibe (αχ τι θελω και τα θυμαμαι …) δεν ειχε ερθει και ο ΤΡΕΛΟΣ κοσμος οποτε προφανως θα ξενερωσαν και οι muse…ε λιγο το ενα, λιγο το αλλο…δεν θελει και πολυ…ας ελπιζουμε για του χρονου…

Πφ σιγα…ας ερθουν να παιξουν στον Χορτιατη μωρε.Εχουμε και τις κεραιες ετοιμες και ολα κομπλε.Στηνουν ενισχυτες και παιζουν,αλλα δεν τους κοβει τους διοργανωτες,δεν ειναι πρακτικα μυαλα.

πες τα ρε χοκαμ.

SAVE THE DATE: Saturday, July 30, 2011 in Los Angeles

Rage Against The Machine, Muse, Rise Against & More. Stay tuned for details

Συναυλία win win.

Συνδέονται πιο στενά οι Muse με τους RATM στο Αμέρικα,που το fanbase τους έχει σαφή χώρο για μεγέθυνση,και οι RATM μετά από καιρό συνδέονται με ένα όνομα που έχει άπειρο hype,τουλάχιστον στην Ευρώπη

Ducks…

τι να λέμε τώρα…

Ευρώπη ρε αλήτες, Europe, Γηραιά Ήπειρος, κάντε μια ευρωπαϊκή περιοδεία ρε αιδεία !!!

Φανταστείτε τζαμάρισμα Μπέλαμι με Μορέλο, YEAH BABY!!!

Φαντάζομαι να τελειώνουν οι Μιουζ,να τζαμάρει ένα μπιτ ο Μπέλαμι μπομπτρακ,και να γίνεται εντυπωσιακή live αλλαγή μπάντας.Το λέω και κυριολεκτικά δακρύζω από την γαμιστερότητα της σκέψης αυτής και από το γεγονός ότι και να συμβεί δεν θα το δω

Μόνο ελπίζω ότι θα είναι τόσο επιτυχημένο και θα κάνουν και ένα σπέσιαλ στην Ελλάδα,τώρα που είναι το IMF…Και ας χρεώσουν και κατοστάρι εισιτήριο in the process

Μετά από αρκετή σκέψη θα πω το Origin Of Symmetry ως καλύτερο τους…αλλά και το Absolution είναι σχεδόν στο ίδιο επίπεδο.

Black Holes And Revelations για μενα…

http://www.mtvgreece.gr/article/moysika-nea/o-matt-bellamy-stamataei-na-grafei-tragoydia-gia-toys-muse/10566

Δεν είναι πως δεν εκτιμώ άπειρα τον Wolstenholme σαν μουσικό, αλλά αυτή η κίνηση με χαλάει. Πιστεύω πως η συγκεκριμένη μπάντα έχει φτάσει στο σημείο που έχει φτάσει, πρωτίστως χάρη στην ευρηματικότητα και τους πειραματισμούς του Bellamy και δευτερευόντως χάρη στην χημεία που έχουν τα μέλη (είναι φίλοι από το σχολείο άλλωστε) και το γεγονός ότι είναι πολύ καλοί μουσικοί. Για πολλούς (ίσως και για εμένα) ο Matt Bellamy ήτανε οι muse. Από την άλλη μπορεί ο Wolstenholme να γράφει καλύτερα τραγούδια, αλλά σίγουρα δεν θα είναι το ίδιο. Πιστεύω ότι ο Bellamy ωφείλει να συμμετέχει τουλάχιστον στη σύνθεση, αυτό που τα παρατάει εντελώς, είναι απαράδεκτο…:frowning: