My blog

Για το alternative, τους Bon Jovi και 1-2 σημεία ακόμα συμφωνώ με τον τύπο αν και εγώ δεν θα τα έχωνα τόσο άσχημα ποτέ. Για τους μότορχεντ καλύτερα να ρωτήσουμε όλους αυτούς με τις μοϊκάνες που σκάνε στα live τους.
Ο φαεεναμαλακα σταθερά γαμάτος, συμφωνώ τραγικά πολύ μαζί του ώρες ώρες 8O

Δατς μαι ποιντ του :slight_smile:

λολ, ποπ μέταλ μπάντα οι ράηχ. δε χρειάζεται να διαβάσω τπτ άλλο, αρκετά.

Πωωω, ο τύπος έχει ξεφύγει ε. Δεν είναι καν πια αστείος όπως στην αρχή. Πλέον παίζει να μιλάμε για το χειρότερο σκουπιδομπλόγκ (τουλάχιστον) στην ελληνική μπλογκόσφαιρα.

Όχι ντάξει σίγουρα υπάρχουν και χειρότερα, αλλά αστείος δεν ήταν ποτέ και γενικά τέτοια μπλογκς σε κάνουν να αμφισβητείς την ελευθεριακότητα του ίντερνετ.

μολις διάβασα αυτές τις 2 δημοσιεύσεις:

εντάξει,έλεος.Εκτός ότι θίγει κόσμο μέσα,επιτιθεται με πολύ άσχημο τρόπο.Σκατόκαφρος του κερατά.Ειδικά στο δεύτερο που φωτογραφίζει έμμεσα ελληνικές μπάντες,το κάνει με απόλυτο σιχαμένο τρόπο.Τέλος.

ρε τον cress! Κοίτα να δεις που δεν είχα πάρει χαμπάρι αυτό το θρεντ

“H αλήθεια είναι πως μου την έσπαγε απίστευτα ο Lemmy.Σε όλα του.Στην δήθεν μαγκιά που πουλούσε”
"Ξεκίνησε σαν χίππης στην δεκαετία του 60.Την δεκαετία του 70 συνέχισε να είναι χίππης ώσπου την είδε πανκ.Έπειτα,χέβυ μέταλ (αμήν).Πιό μετά,Ροκ εν ρόλ.Ξανά πίσω στο χέβυ μέταλ και ξανά πίσω στο ροκ εν ρολ,που εξάλλου είναι ο πιο απροσδιόριστος όρος.
Κολλητιλίκια με μηχανόβλακες τσοπερόβλαχους,με μεταλλάδες,με πανκς,με ροκαμπιλια,με ότι σκατα θέλεις,αρκεί ρε παιδί μου να ακόυγεται το όνομα των Μοτορβλακέντιων.
Έτσι λοιπόν,έφτασε στην θέωση και πλέον θεωρείται η μεγαλύτερη “ροκ εντ ρολ” μορφή παγκοσμίως εν ζωή."
8O8O

Καταρχην ο Lemmy ΠΟΤΕ του δεν ηταν δηθεν.
Κατα δευτερον βρισκει κανεις κακο στο οτι ξεκινησε σαν χιππης (αν το εκανε); Δλδ δεν το καταλαβα αυτο φιλαρακι! Δδλ αυτος που τα γραφει αυτα γεννηθηκε αλλα και οντας εμβρυο ακουγε μονο ΜΕΤΑΛ;

Εγώ στα του λέμι συμφωνώ γενικά. Μου την σπάει που και να βιάσει νεογνό θα του δώσουν τα εύσημα.

Από κει και πέρα τον cress τον σεβόμουν σε κάποιες μουσικές του. Μου παίξε [B]μάλλον[/B] μια πουστιά με έναν δίσκο που μου πούλησε, αλλά όλα καλά δε κράτησα κακία γιατί δική μου επιλογή ήταν.

Στο blog του όμως ο τύπος βγάζει χολή και κόμπλεξ. Ουστ

[B]Τουλάχιστον επιτυγχάνει τον στόχο του και καθόμαστε και μιλάμε για πάρτυ του[/B]

Απορία: από μικρό παιδί έχω λιώσει σχεδόν όλη τη δισκογραφία μότορχεντ, βγαίνει από πουθενά το συμπέρασμα ότι τους χαρακτηρίζει το mid-tempo; Εκτός κι αν εννοεί κομμάτια (λίγα) σαν The Chase… και Limb From Limb οπότε πάσο αν και μόνο βαρετά δεν είναι. Άλλα σημεία δεν θα τα σχολιάσω, μου φαίνονται αστεία.
Τώρα για το άλλο το άρθρο με τις μπάντες, τολμώ να πω ότι έχω γνωρίσει αρκετά άτομα που είναι σχεδόν όπως τα περιγράφει αλλά θέλω να πιστεύω ότι δεν είναι ο κανόνας αυτός.

!!!
Εμαθα ποιος ειναι ο punkfromthegutters.
Κριμα και δεν τον ειχα για τετοιο…[-X

ΠΕΣΑΝ ΟΛΟΙ ΑΠ’ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!

χαχα:D

Κουρεύτηκε η Σπυράκη;

τί κοιτας ρε φρίντομ…:stuck_out_tongue:

για πείτε και σε μας :stuck_out_tongue:

την σπυράκη που κουρεύτηκε

Διάβασα τις 2 τελευταίες αναρτήσεις του cress. Στη πρώτη για τις μπάντες θα συμφωνήσω εν μέρει με τα λεγόμενα του. Αν και προσωπικά σε τέτοια θέματα έχω σταθεί τυχερός, ούτε με έπρηξαν ούτε τίποτα. Στη δεύτερη μου τη δίνει η φασιστοειδής αντίληψη “Οτι δεν αρέσει σε μένα ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να σας αρέσει”. Τι λες ρε μεγάλε? Κατούρα και λίγο. Διαφωνώ κάθετα με την επίθεση σε Motorhead και Queensryche αλλά όπως είπε και ο ίδιος έπρεπε να γράψει κάτι ακραίο για να ασχοληθούμε μαζί του. Αυτά είχα να πώ.

[B][SIZE=“4”]ΚΟΜΠΛΕΞ[/SIZE][/B]

ξέρει κανείς τι παίζει με τις αναρτήσεις και τα σχόλια που είχαν χαθεί σε πολλά blogs με το πατατράκ της περασμένης εβδομάδας?
είχε βγει ανακοίνωση ότι μέσα στο σαββατοκύριακο θα επιστρέψουν όλα, αλλά ξέρω αρκετούς, μέσα στους οποίους είμαι και εγώ, που οι αναρτήσεις και τα σχόλιά τους είναι ακόμη χαμένα κάπου στο χωροχρόνο της μπλογκόσφαιρας. η ελπίδα πεθαίνει τελευταία ή όχι? :stuck_out_tongue: