My Dying Bride

Αυτα ειναι.
Παιχτε και κανα River γαμωωωω8)

Παρεπιπτοντως, εχω ακουσει λιγα πραγματα απο δαυτους αλλα ξερω οτι θα μ’αρεσουν περισσοτερο σε λιγο καιρο!
Ποια 1-2 αλμπουμ τους θα προτεινατε σαν παρομοια των Icon και Draconian Times απο τους Θεους??

Την αγία τριάδα Turn loose the swans,the angel and the dark river και το Like gods of the sun…

Turn Loose The Swans οπωσδήποτε.
The Angel and The Dark River επίσης και για πιο παραδοσιακές μεταλ φόρμες, Like Gods Of The Sun.
Έπειτα τσέκαρε και το Dreadful Hours.

Τι να λεει, μαυριλα:p

Xαλαρά στις 5 αγαπημένες μου μπάντες έβερ.

Τα albums τους τα κατατάσω ως εξής:

  1. Turn Loose the Swans
  2. The Angel and the Dark River
  3. The Dreadful Hours
  4. Like Gods of the Sun
  5. 34.788% Complete
  6. Songs of Darkness, Words of Light
  7. A Line of Deathless Kings
    8 ) The Light at the End of the World
  8. As the Flower Withers

Και τα 3 τελευταία είναι δισκάρες και τα έχω λιώσει, αλλά όταν έχεις βγάλει δίσκους όπως το Swans και το TAATDR…
Στο λαιβ στη Μαλακάσα ήμουν 2η σειρά και μόνο εγώ τραγούδαγα

Και άκουγα τριγύρω να λένε “γιατί είναι έτσι τα χέρια του, μήπως τα έβαλε στο γκώλο του” (ο Aaron είχε βάψει τα χέρια του) και άλλες τέτοιες μαλακίες… Πολλοί είχαν γυρίσει και πλάτη στη σκηνή…
Αλλά βέβαια! Μόνο οι Μετάλλικα αξίζουν ε?

Κάαααπου θα σας πετύχω μουνόπανα.

Τα ζωγραφισε?Εγω νομιζα οτι ηταν τατου:-s

Tι να σε πω, μόνο σε λάιβ τον έχω δει έτσι. Ίσως να έχεις δίκιο.

Στην τελικη το μονο λαιβ που φοραγε κοντομανικο ηταν εδω περα:p

οποτε δε μπορεις να ξερεις τι ηταν.Οπως και να χει περσυ ειχε κρυφτει ο ηλιος…

Αυτά τα 3 ρεεεε…Πω πω τι έκπληξη είναι αυτή!
Από τα αγαπημένα μου κομμάτια τους αυτά!!!
Κωλόφαρδε Mackintosh!!!

Τα υπόλοιπα λίγο πολύ τα έχουν παίξει τα τελευταία χρόνια και στην Μαλακάσα (όπου ήταν Α-ΨΟ-ΓΟΙ) είχαμε ακούσει το κλάμα της ανθρωπότητος , το χιόνι μες το χέρι μου , τις δεινές ώρες , τα Thy Raven Wings , To Remain Tombless από το τελευταίο και το She Is The Dark.

Νταξ μπαντάρα…
Ο Aaron είναι από τους εκφραστικότερους frontmen που υπάρχουν.
Στην Μαλακάσα μίλησε μόνο πριν το The Snow Ιn My Hand και στο τέλος.

Χάρη τα παιδιά με κάλυψαν.
Turn Loose The Swans.
Like Gods Of The Sun (το αγαπημένο μου)
To The Angel…είναι το πιο καταθλιπτικό τους.

Εμένα μαρέσουν τρελά και τα 2 τελευταία (και περισσότερο το Songs Of Darkness…)

Turn Loose the Swans ρε. Απλα ο ορισμος της μουσικης μανιοκαταθλιψης, δεν παιζει να εχει βγαλει αυτον τον δισκο νορμαλ ανθρωπος, αιωνιο αριστουγρημα απλα…

Κι εγω ηθελα περισσοτερη συμμετοχη του κοσμου στους Bride αλλα σ ενα φεστιβαλ ειναι λογικο να μην τους γουσταρουν ολοι ολους και να μη δειχνουν ενδιαφερον.Το προβλημα παρουσιαζεται οταν οσοι δεν ενδιαφερονται ενοχλουν τους υπολοιπους γιουχαροντας ξερω γω ή φωναζοντας το ονομα του επομενου συγκροτηματος και αλλα τετοια.

Καθε μερα σε συμπαθω και πιο πολυ.Δεν ειναι στο τοπ-5 μου αλλα σιγουρα η αγαπημενη μου
στο χωρο αυτον.Πανω απο Λοστ,Αναθεμα και λοιπους.Πολυ χαμηλα το εχεις το The Light… ρε αλητη!

Κοίτα, κατακαλόκαιρο με τον ήλιο να σε βαράει, 38 βαθμούς, δεν πάει με my dying bride όπως και να το κάνουμε. Περιμέναμε και τους Metallica 8 χρόνια όλα ήταν εναντίον τους.

Anyway, αγαπημένο μου το Angel and the dark river αλλά είναι σαφώς κατώτεροι από Paradisee Lost.

Thx a lot guys. :wink:

Οαου, πως επεσαν τοσα πολλα ποστς σε μια μερα! Απο οτι φαινεται αρκετοι θελατε να τα πειτε για αυτους αλλα βοηθαει κιολας να το βλεπεις το τοπικ στην πρωτη σελιδα.

http://www.beyondthedarkhorizon.com/mydyingbride_september2008.html

Ενδιαφέρουσα συνέντευξη με Aaron.
Το επόμενο album θα έχει βιολί ρε!!!:vibrate:

Παίζει δηλαδή να επιστρέψουν στον πρώιμο ήχο τους;

Καλή φάση.

Προβλέπω πολλαπλά εγκεφαλικά…

για επιστροφη στον πρωιμο ηχο δεν ξερω

δηλαδη τα 2 πρωτα με τιποτα

το τελευταιο τους ειχε ελαχιστα βαρια φωνητικα

αντε να πανε σε κανα angel το πολυ

οχι οτι μας χαλαει

αλλα τα τελευταια εικοσι δευτερα του a line of deathless kings ειναι μεσα στην καυλα ρε γαμωτο!!!

βαλτε καμια καφριλα εστω και σε μπονους ρε πουστη μου!!!

Εμενα παλι μου αρεσε παρα πολυ το τελευταιο, ειμαι πιο πολυ της Doom παρα της Death πλευρας τους, ε βαλε και το βιολι μεσα, χαμος θα γινει…