NBA 2K Series

Εγώ από την άλλη τα πάω τόσο καλά στο superstar που σκέφτομαι να κάνω το απίστευτο να πάω στο hall of fame που είπα δεν θα παω ποτέ.

Με Denver έχω φτάσει 2η φάση πλει-οφ αφού απέκλεισα 4-1 Kings και έχω τους Clippers στο 2-0. Το κακό είναι πως μετά μάλλον θα παίξω με Lakers.

Γιατί δεν δαγκώνω την γλώσσα μου, γιατί;

Το 2-0 με clippers έγινε 2-2 για πλάκα. Στο 4ο αγώνα έγιναν όργια. Επιμέρους σκορ στο β’ μέρος 71-46 (με σερι 20-0 στην 3η περίοδο) και θα ήταν μεγαλύτερο αν δεν έβαζα μερικά τρίποντα στα τελευταία 2 και εντελώς αδιάφορα λεπτά. Αν άφηνα το gamepad στην άκρη και άφηνα του 4 παίκτες μόνους να παίζουν στην άμυνα λιγότερους πόντους θα έτρωγα νομίζω, στις μισές φάσεις με περνούσαν λες και ο αμυντικός μου ήταν σε slow motion. μερικές στιγμές μόνο από το replay μπορούσα να τις καταλάβω, ούτε σε all star game δεν παίζουν έτσι. Οι 17 πόντοι διαφορά στο τέλος που έχασα δεν μπορούν να περιγράψουν την σφαγή που έγινε.

*ο Billups στο παιχνίδι ως αντίπαλος τουλάχιστον παίζει λες και είναι το 2005 με τους Pistons. Σε κάθε παιχνίδι με σταυρώνει κανονικά.

hall of fame δεν με βλέπω ούτε για πλάκα. Καλά είμαστε εδώ.

ok… μόλις έσπασα το δισκακι. Έκανα quit από τον αγώνα, το έβγαλα το πέταξα στον απέναντι τοίχο και το έσπασα. :expressionless:

Νιώθω λίγο ελεύθερος. Από αύριο θα καταλάβω την απώλεια.

κακη φαση αδερφε

εισαι ο ήρωας μου. δεν εχω την δύναμη να το κάνω

παντως να πω οτι υπαρχει euroleague patch για οσους το εχουν στο pc και ειναι και πολυ καλοφτιαγμενο μαλιστα. τωρα για το ποσο θα πετυχουν στην 2κ φατσες στυλ και διαφορα χαρακτηριστικα στις ευρωπαικες ομαδες δεν το ξερω. εχω πικρη αναμνηση απο το τελευταιο, αν θυμαμαι καλα, nba live που ειχε εθνικες ομαδες και ηταν απαραδεκτο απλα

φιλε dead, εχασα τη σειρα στο myplayer σε ημιτελικους περιφερειας απο τους θαντερ 1-4. στο τελευταιο παιχνιδι επειδη με ειχαν τσατισει οι συμπαικτες, το επαιξα κομπε και τελειωσα με 85 ποντους με 50+% fg pct, 10+ ασσιστς και 5 λαθη. το παιχνιδι το εχασα 145-147 (χωρις παραταση). σε hall of fame επιπεδο. σε ολη τη σειρα οι θαντερ ειχαν 10 εως 15 ριμπαουντς περισσοτερα και 15-20 περισσοτερους second chance points.
γιατι? γιατι rebounding is broken στο Hall of fame και περα απο αυτο φεραμε με trade τον west στους ροκετς και παιζουμε χωρις σεντερ, με τον ασικ να ειναι [B]εκτος rotation[/B].

πρεπει να μαθεις να πατας ενα σταρτ, να πινεις ενα χυμο, μια μπυρα, μια σουμαδα βρε αδερφε και να χαλαρωνεις. και μην ξεπερνας ποτε τις 3 ωρες συνεχομενες σε αυτο το παιχνιδι.

το καλο ειναι πως καινουργια χρονια φεραμε, τον ιγκουονταλα, τον τζει αρ σμιθ, εφυγε ο west (o οποιος ειναι πολυ χρησιμος στην επιθεση ε, μου εδινε πολλες επιλογες με το σουτακι απο τα 5 μετρα, αλλα σε ριμπαουντς γινοταν της πουτανας) και μπηκε ο ασικ παλι στο rotation :yahoo:
πρωτο ματς νεα χρονια, μεσα στους λακερς, κερδισα με 35 ποντους διαφορα, δεχτηκαν ολη την οργη μου για τον αποκλεισμο απο τους θαντερ. επομενο ματς μεσα σε οκλαχομα :twisted:

κριμσον ειμαι λαρισα, παμε να παιξουμε κανα παιχνιδι ρε

Τα euroleague patch στα nba live ήταν όλα απαράδεκτα. Τα περισσότερα τα έχω δοκιμάσει. Ένα του 2005 νομίζω ήταν σχετικά ανεκτό.

Έπαιξα 2 αγώνες σερί, τους έχασα και τους 2 και πήγα για τρίτο που έγινε της πόπης. Ποτέ δεν έχω νευριάσει έτσι, δεν υπήρχε αυτό το πράγμα. Τέσπα θα το ξαναβρώ κάπου το παιχνίδι σκοτωμένο και θα το χτυπήσω ξανά. Αλλά ναι, ούτε 2 αγώνες στην σειρά δεν είναι για να παίζεις πόσο μάλλον 3 που πήγα να παίξω εγώ.

Λόγω ριμπάουντ πάντως θόλωσα :stuck_out_tongue:

Πάει η ζωή μας, τέλειωσε.

Πες το ψέμματα…

Και αυτό συνέβη τώρα που δεν είμαι πια φοιτητής με επικό κολλητό φίλο γαύρο να μας βρουν σαν τους γέρους του μάπετ σόου πάνω στα gamepads.

Πτάνα ζωή.

Αλήθεια ημερομηνία για το 2k14 έχουμε;

1 Oκτωβριου

Λοιπόν, έχω πληροφορίες πως ο Τράκης πολύ δυσαρεστημένος με την δυναμικότητα των ευρωπαϊκών ομάδων και του βάζελου διαμαρτυρήθηκε και θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα μόνο η ειδική έκδοση [B]“ΕΣΑΚΕ Α1 2κ14 Where free throws happen!”[/B] 8)

Recently, 2K Sports and developer Visual Concepts announced that they would be including 14 Euroleague teams in NBA 2K14. We got a few more tidbits of info regarding the new teams direct from the publisher.

The initial announcement that 14 of the league’s 24 teams are included begged the question of why almost half the league has been left out. While not a definitive answer, the publisher told us that [B]the team focused on a specific number of teams to make sure that the “polish and graphical integrity [was] true to our franchise’s authenticity.”[/B] 2K said it would “explore the possibility” of adding more Euroleague teams at a later date.

[B]Each of the 14 Euroleague teams includes 10 real players[/B], so you won’t be getting a generic roster full of no-names. And like we initially suspected, Euroleague teams and players will only be playable in the game’s Exhibition and online modes, although they can be pitted against NBA teams.

Operation Sports also uncovered that the game will use one generic Euroleague arena, but the branding on the court itself (which conforms to league-specific dimensions) will be team-specific.

The inclusion of these Euroleague teams will go more towards selling copies of the game in Europe than over here, but it’s good that a franchise known for being the complete product continues to add to its game.

Να και η 1η ξενερα… [B]10αδες[/B] τα ροστερ της Ευρωλιγκας αλλα ο καθε παικτης θα ειναι πιστα αποτυπωμενος στο παιχνιδι. Με create player θα χωσουμε και τους αλλους υποθετω

ξενέρα όντως αλλά αν είναι σωστά αποτυπωμένοι οι υπόλοιποι μικρό το κακό. Πιστεύω πάντως να έχει αρκετή επιτυχία ώστε στο 2κ15 να μπουν όχι μόνο και οι υπόλοιπες ομάδες αλλά να υπάρχει και κανονικό euroleugue tournament ώστε να μην αφήσουμε τον υπολογιστή ποτέ :smiley:

Aυτοί οι Heat πόσο απάλευτοι πια. Το ένα επιθετικό μετά το άλλο. Έχω Bynum με μέσο όρο 12,7 στα play off και με αυτούς παίρνει 4. Ένα με το ζόρι σε κάθε περίοδο. Λες και είναι από τιτάνιο χώνονται ασταμάτητοι.

Επειδή επέστρεψα δριμύτερος στο παιχνίδι (όχι που θα έμενα απ’έξω) αρχίζω να πιστεύω πως το πρόβλημα δεν είναι το ριμπάουντ όσο το over the back foul. Το δίνει όποτε του καπνίσει, το πόσες φορές ο Grffin στην σειρά με Clippers σκαρφάλωνε στην πλάτη των ψηλών μου και το γράπωνε ούτε και εγώ θυμάμαι.πάνω από τις μισές φορές έπρεπε να χρεωθεί επιθετικό φάουλ. Αύξησα κατά πολύ τα sliders στο συγκεκριμένο μπας και δούμε αλλαγή.

Πάντως η σειρά με Clippers ήταν τραγική. Κανονικά θα έπρεπε να πω μυθική αφού από 2-0 που προηγήθηκα μου το γυρνάει στο 2-3 και τελικά κάνω το 4-3. Το κακό είναι πως στο 5ο και 6ο έγιναν όργια. Το 5ο το χάνω με ρεσιτάλ μαλακίας επιθετικών, κλεψιμάτων και ότι άλλο μπορεί κανείς να φανταστεί (πάλι καλά που δεν έσπασα και άλλο δισκάκι) και τελικά χάνω με 30 πόντους. Στο 6ο οι Cippers τον πάιζαν κανονικά. Νίκησα με 25 και αυτό επειδή στην τελευταία περίοδο έβαλα τους τελευταίους του πάγκου αλλιώς θα νικούσα με 40. Η πιο εύκολη νίκη που έκανα στο superstar επίπεδο. Μου το έδωσαν το παιχνίδι κανονικά. Στο 5ο και 6ο το 2k13 έδειξε όλα τα άσχημα του μαζεμένα.

Με το Over the back περιέργως δεν έχω πρόβλημα. Άντε να χω ένα ή 2 άνα παιχνίδι. Τα ίδια και ο αντίπαλος. Με τα rebound δεν την παλεύω. Πάω έδρα των heat στους τελικούς ανατολής και πραγματικά δεν πηδάνε καν για ρημπάουντ οι δικοί μου. Κυρίως ο σέντερ, ο Bynum με 99 rebounding. Είναι σαν να μην υπάρχει. Κολλημένος κάτω. Ακόμα και αυτά που παίρνω τα μαζεύουν οι γκαρντς. Φτύνεις αίμα να μην βάλει το καλάθι ο Λεμπρον ή ο Wade, που καρφώνει πάνω από όποιον να ναι, και δεν μπορείς να πάρεις το ρημπάουντ με τίποτα. ΕΛΕΟΣ λέμε! Γίνεσαι ρεζίλι στην γειτονιά από τα μπινελίκια!:smiley:

Το πρόβλημα είναι ότι δεν τα δίνει βασικά. Τα περισσότερα επιθετικά που παίρνει ο αντίπαλος είναι αφού σκαρφαλώσει πάνω στην πλάτη του αμυντικού που κάνει το block-out. Αυτό δεν το δίνει επιθετικό σχεδόν ποτέ. Για αυτό και τόσα πολλά επιθετικά από το cpu.