NBA 2K Series

Αυτό που με χαροποίησε ιδιαίτερα είναι ότι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπορείς να ταπώσεις από πίσω παίκτη που κάνει drive. Δε θυμάμαι κάποιο παιχνίδι μπάσκετ που να γινόταν αυτό. Κατά τα αλλά σταθερά βελτιωμένο, οι επιθετικές κινήσεις μοιάζουν πιο εύχρηστες χωρίς να πρέπει να πατάς σκανδάλη (αν και μέχρι να το συνηθίσω έδινα κάτι πάσες στο πουθενά έχοντας πάρει βήματα), το ίδιο και οι ντρίμπλες που επιτέλους γίνονται χωρίς να σκέφτεσαι και πολλά.

Εύγε.

και στο 13 γινόταν αυτό, απλά όχι στο κάρφωμα, αν και ένα ακόμα bug μερικές φορές επέτρεπε στο αμυντικό να την βγάλει κάτω από το καλάθι όταν ο άλλος κάρφωνε χωρίς να δίνει gaoltending (μόνο στο κάρφωμα). Έχω ρίξει αρκετές τάπες από πίσω σε lay-up.

Αυτό με τα ρεαλιστικά λάθη και την βελτίωση στα ριμπάουντ που διάβασα μερικά ποστ πριν είναι πολύ καλά νέα. Το έχω παραγγείλει σε μια βδομάδα το πολύ θα το έχω.


Αυτο πως ακριβως γινεται?

Επιξα λιγο χθες στο pc, πολυ καλο φαινεται.Οι ομαδες της ευρωλιγκα που ειναι?

Ας μου πει κάποιος ότι οι ομάδες της ευρωλίγκα είναι διαθέσιμες και στην έκδοση για pc ώστε να πάει η καρδιά μου στην θέση της.

Εγω παντως δεν τις βρισκω σε κανενα game mode…

Το πανηλιθιο μενου μου τη σπαει και επισης τι μαλακια ειναι αυτη με το my player και το my career?Και επιτελους γιατι δεν μπορω να κανω save!!!

Δεν βοηθάς :frowning:

Αυτό με το save είναι κλασικό bug. Αν εκτελείς αυτόματα το παιχνίδι με το που μπαίνει το cd δεν κάνει καινούργιο save και όπως κατάλαβα αυτό ακόμα να το κάνουν, κάνε quit και ξαναμπές. Τώρα αν το έχεις απλά κατεβάσει δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Παιδες οι ομαδες της Ευρωλιγκας ειναι [B]μονο[/B] στο exhibition μενου. Δε θα τις βρειτε πουθενα αλλου, ουτε σε training, ουτε σε μενου για roster management κτλ

επισης δεν ξερω τι ειναι αυτο που λετε για το Bug με το Save εμενα ειναι ολα κυριλαουσκας

Μια σελιδα πισω :stuck_out_tongue:

Ναι το ειδα,αλλα με ποιον τροπο κανω εκτελεση ως διαχειριστης?

Edit:Aκυρο το βρηκα.

δεξι κλικ run as administrator αντι για διπλο κλικ οταν το ανοιγεις

Ναι ΟΚ,το βρηκα,thanx παντως.

Για να μην το κάνετε κάθε φορά:

Right click on the shortcut > Properties > Advanced > check the box "Always run as administrator > OK > Apply > OK

Eπαιξα χθες το “Path To Greatness” mode που εχει το παιχνιδι.

Μολις ξεκινας σου εχει την επιλογη αν θα πας για “Heat Dynasty” η αν θα ακολουθησεις διαφορετικο δρομο (υποθετω οτι με τη 2η επιλογη το καλοκαιρι του 2014 που μενει free agent o James επιλεγεις αλλη ομαδα). Ενω νομιζα πως θα ηταν my player φαση με ολοκληρα πρωταθληματα κτλ, τελικα ειναι κανονικα μεμονωμενα παιχνιδια βασισμενα σε υποθετικα σεναρια οπου χειριζεσαι ολη την ομαδα και οχι μονο τον James και παιζεις με φιξαρισμενο επιπεδο δυσκολιας και 6λεπτες περιοδους - δεν αλλαζουν αυτα (κατι σαν το mode του Jordan). Μετα το τελος των παιχνιδιων σου δινονται καποιοι ποντοι και βαθμολογεισαι με 0 εως 3 αστερια χωρις να εχω καταλαβει αν εξυπηρετουν σε κατι.

Εγω επελεξα τον διαφορετικο δρομο.

Πρωτο παιχνιδι ηταν εναντιον των Spurs αρχες του 2014 ενα ατυπο rematch των τελικων του 2013 και το εχασα.

Δευτερο παιχνιδι ηταν Φεβρουαριο 2014 εναντιον των Clippers οπου και οι δυο PGs ειναι τραυματιες και πρεπει με τον James να παιξεις ως PG ολο το παιχνιδι (κερδισα εδω).

Τριτο παιχνιδι ειναι το τελευταιο της κανονικης περιοδου εναντιον των Lakers και σε αυτο κρινεται το αν θα βγει MVP ο James η ο Bryant (και σου εχει σκοπο να επισκιασεις σε στατιστικα τον Bryant). Παροτι με τον James εκανα σχεδον triple double (30, 5, 10) ο Bryant ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΦΩΤΙΑ Ο ΚΩΛΟΣ ΤΟΥ. Μου εβαλε 43 ποντους εκ των οποιων οι 24 στο τριτο δεκαλεπτο κι εχασα

Τεταρτο παιχνιδι ειναι 1ος τελικος Ανατολης 2014 εναντιον των…

… Sixers… με βασικο SG τον… Allen Iverson! Και καλα εχει γυρισει στο ΝΒΑ και κανει φοβερη σεζον οδηγωντας τους Sixers τελικο ανατολης. Αυτο δεν το εχω παιξει ακομα

Συμπαθητικο mode μου φαινεται, ειμαι περιεργος τι αλλα σεναρια εχουν σκαρφιστει αραγε (να γυρναει και ο Jordan στους Bobcats?:lol:)
Ειναι ωραιο το γεγονος πως οι περιγραφες των αγωνων εχουν προσαρμοστει στο mode

Το παιχνιδι ειναι απογοητευση
-πασες απο κοντινη αποσταση που πανε στο πουθενα
-πολυ συχνο Kickball violation και goaltending
-οι περιφερειακοι αμυντικοι παρατανε τους παιχτες τους και μαρκαρουν το τιποτα με αποτελεσμα να γινονται πολλα ξεμαρκαριστα τριποντα απ’τον αντιπαλο ( η συχνοτητα ευστοχιας στα ξεμαρκαριστα τριποντα ειναι μεγαλυτερη στο CPU απ ’ οτι σε σενα , ακομα και αν σουταρουν με παιχτη ο οποιος δεν ειναι ιδιαιτερα καλος στο τριποντο )
-σφυριζονται πολυ ευκολα φαουλ


Ελπιζω ολα αυτα να διορωθουν με καποιο patch

Οι ομαδες τις euroleague ειναι ωραιες (αν και με τα περσινα rosters) . Το κακο ειναι οτι μπορεις να τις χρησημοποιεισεις μονο στο exhibition

-Συμφωνω για την ευστοχια στα τριποντα, πλεον που εχω παιξει καμια 20αρια+ παιχνιδια ειναι λιγο περιεργο να εχει και η δικη σου ομαδα και του CPU 50% στα τριποντα και πολλα κιολας. Σε ενα ματς εναντιον της Laboral, σε μια περιοδο μου εβαλαν καλαθι μονο με τριποντα, πρεπει να ειχαν 4/5

-Κοντινες πασες που πανε στο πουθενα δεν μπορω να πω πως ειδα πολλες, 1-2 φορες ετυχε και στο CPU αλλα επειδη επαιξα καλη αμυνα. Αντιθετως φετος δεν παρατηρησα το φαινομενο να τεντωνει χερια ο αμυντικος απο το πουθενα και να πιανει μπαλες, ενω το γεγονος πως πολλες φορες οταν γινεται μια λαθος πασα, δεν την γραπωνει αμεσως ο αμυντικος σα να εχει μαγνητη αλλα απλως την χτυπαει και γινεται διεκδικουμενη το θεωρω σωστο.

-Το kickball ειναι ενα θεματακι οταν η μπαλα ειναι διεκδικουμενη οντως.

-Τα φαουλ τα θεωρω οκ.

-Εχει διορθωθει η κατασταση στο θεμα ριμπαουντ. Δεν σου παιρνει τοσο ευκολα επιθετικα ο CPU (ισως επειδη παιρνω Hines να γινεται αυτο, lol)

Σιγουρα θα διορθωθουν αρκετα μικροπραγματα με patch, καθε χρονο γινεται. Θυμαμαι στο 2K12, μεχρι να βγει το patch εμπαιναν τα τριποντα αερα

Δεν έχω παίξει ακόμα το 14 αλλά αυτό με τους αμυντικούς που παρατάνε του παίκτες τους ήταν τεράστιο πρόβλημα στο 13 ειδικά στο season όταν έκανες σερι νικών και [U]έπρεπε[/U] να χάσεις έναν από τους επόμενους αγώνες για να έρθει ισορροπία. Μιλάμε στην άμυνα ήταν 1 με 5 μόνο ο παίκτης που είχες τον έλεγχο έπαιζε άμυνα οι υπόλοιποι απλά κάθονταν. Αυτό δημιουργούσε πρόβλημα και στο ριμπαουντ αφού πάντα έπρεπε να ακολουθείς τον παίκτη με την μπαλα στην άμυνα και όταν πήγαινες για το ριμπαουντ υπήρχαν 3 παίκτες των αντιπάλων μέσα στην ρακέτα ήδη και οι δικοί όλοι εκτός να τους κοιτάνε. Τραγελαφικά πράγματα.

Στα του παιχνιδιού:

Πιο πολλές τάπες, πιο πολλά φάουλ από εμένα που προσπαθω συνεχεια το κλεψιμο στην μπαλα, αρκετά λάθη στην επαναφορά από την cpu, πολυ ball kicking

Επισης πολλές φορές έχω πηδήξει για τάπα σε αντίπαλο που έχει τη μπάλα (όχι την ώρα που πάει να σουτάρει) και τον γκρεμίζω κανονικά αλλά δεν δίνει φάουλ και έτσι την κλέβω. Έχει τύχει και μία φορά εις βάρος μου.

Στα δικα μου:

[SPOILER]Αρχισα με φαντασυ ντραφτ και διαλεγα καπου εβδομος ογδοος αλλα παρ’ ολα αυτα νομιζω ειμαι ο μονος που εχει τρεις πραγματικα καλους παικτες. Η δωδεκαδα μου:

Paul (ο καλυτερος μου σε ολα τα ματς, αν ειχε και τριποντο θα ηταν ακομα καλυτερα)
Martin (τον ανταλλαξα με Louis Williams που τον ειχα και στο 13 και ειναι καλος)
Ariza (του υψους και του βαθους)
Boozer, Noah (πολυ καλοι κι οι δυο)
Ridnour που τον ανταλλαξα με τον Bayless. Point Guards και οι δυο. Δεν τον ξερω τον δευτερο αλλα ειναι πολυ καλος και βαζει τριποντα.
D. James (Στο 13 ηταν απο τα πουλεν μου γιατι εχει salary 1.30 και εβαζε αρκετους ποντους για τον χρονο συμμετοχης του. Στο 14 αστοχει και στα καρφωματα.)
Bass (επισης μου αρεσει πολυ απο το mycarreer που του εδινα ασσιστς και τα εβαζε ολα. Ενα κλικ πιο κατω απο γκαρνετ ηταν.)
Ellington, Rush (ειναι λιγο αορατοι, sg)
Turiaf
Battier (στο 13 ηταν τριποντερ και sf, τωρα ειναι pf και μοιραζει ταπες περισσοτερο)[/SPOILER]

Λεμπρονακο, ετσι… αγαπαει ο Πειραιας:p

Kερδισα πιο χαλαρα απ’οτι φαινεται, καθως εκανα καλο 2ο-3ο δεκαλεπτο και μπηκα στο 4ο με +8 ποντους, αλλα ενω ημουν 10 ποντους μπροστα 2:30 πριν τη ληξη με επιασε… αγχος (:lol:) επειδη συνειδητοποιησα οτι το εχω το παιχνιδι και εκανα φοβερες μαλακιες με αποτελεσμα, στο τελος να πεσει στους 3 και χαρις σε 1/2 βολες του Law (οπου ετρεμε το χερι μου :lol:) να το παω στους 4 πριν ο James ριξει στο -1 με τη ληξη

Ο James αρπαξε ταπα απο Antic, Παπανικολαου (και ενα κλεψιμο απο Περπερογλου και καρφωμα στον αιφνιδιασμο) και γενικα ηταν αστοχος. Μεχρι και ο Αllen ειχε 0/2 ελευθερα τριποντα. Για αυτο κερδισα μαλλον :lol:

ΥΓ. Πως στο διαολο γινεται μιση ωρα πριν να εχω χασει απο την Anadolu Efes πα-νη-γυ-ρι-κα, οπου δεν σταματιοντουσαν με τπτ Farmar, Vujacic και μετα να εχω προκαλεσει πανικο σε James, Wade δεν μπορω να καταλαβω:!: