NBA 2K Series

Βασικα ειπα τη μιση αληθεια:p

Με Dallas επαιξα μια season 58 αγωνων και playoffs με το κανονικο συστημα 7-7-7-7 (5λεπτες περιοδοι)
Με Bulls/Heat επαιξα μονο playoffs 7-7-7-7

Βασικά στα 12 λεπτα το σκορ συνήθως σε τι επίπεδα πάει στο 2κ11? Κάτι που με χαλούσε αρκετά στα nba live είναι το εύκολο σκορ με αποτέλεσμα στα 12λεπτα να έχει κάτι σκορ με τις 2 ομάδες να βάζουν πάνω από 200 πόντους για πλάκα. Μόνο στο 2005 μένει κάπως πιο κάτω (150 πάνω κάτω)

12λεπτα δεν εχω παιξει ποτε. Προτιμαω τα 5λεπτα, και αμα εχω ορεξη/χρονο χτυπαω και 8λεπτα.

Με 5λεπτα συνηθως το σκορ κυμαινεται γυρω στους 50-60 ποντους. Λιγες φορες εχω ξεπερασει τους 70. Με 8λεπτα γυρω στους 75-85 και εχω φτασει και τους 90+

Αυτα σε single player. Σε διπλο εχω περασει και τους 100 σε 8λεπτα

Σε 12λεπτα, ο χαμενος θα εχει το λιγοτερο 120 ποντους υποθετω

Παντως ειναι γαματη αισθηση να χανεις με 15 ποντους στο ημιχρονο και μετα να εχεις 2 5λεπτες περιοδους να γυρισεις το ματς και να το καταφερνεις!

εγω εχω σηκωσει με detroit all star, sacramento στο superstar. εννοειται αλλαξα τα φωτα στις ομαδες με trades.
το sac ειναι πιο ευκολο γιατι ο tyreke εχει τρομερο potential, ο cousins το ιδιο και το πρωτο καλοκαιρι εχεις τρομερο χωρο στο salary cap, μονο ο udrih μενει αμανατι, αλλα τον ξαποστειλα. για τριτο χρονο εκλεισα ελευθερο cp3 και με trades πηρα bargnani, paul george. οποτε ασο cp3, tyreke 2, george 3, bargnani 4, cousins 5. το επομενο καλοκαιρι πηρα dirk ελευθερο για 6ο παικτη και το ξανασηκωσα :smiley:
detroit ειναι πραγματικα δυσκολο. εχεις πολυ μικρο salary cap και ομαδα πραγματικα για γελια. o stuckey δεν μαρεσει να πω την αληθεια, hamilton, gordon, mcgrady ειναι overkill (ξεχωρα πως δεν μπορω να σουταρω με το στυλ του gordon), 3αρι εισαι καλα με prince και ο jerebko ειναι παγκο, 4αρι villanueva (μπλιαχ), 5 ben και monroe (καλος αλλα για πιο μετα και οχι σουπερ). τεσπα πρωταθλημα πηρα 3η η 4η χρονια με jrue holiday, eric gordon, ενα draft pick 3, josh smith 4 και bogut 5 (mvp μου, τρελο post game)

2 λεπτα οι περιοδοι και 82 ματς η σεζον (αν και καποια που βαριομουν τα εκανα sim)

τελευταιο franchise με nets (πρωτος ο rose που εφερα μαζι με korver, δινοντας σιγουρα devin harris, 2 picks 1ου γυρου και allen iverson που τον πηρα ελευθερο), τεσπα εκανα και αλλα πραγματα και κατεληξα να παιζω με αυτον και oj mayo, ariza, dirk και lopez, αλλα πανω που πηγα playoff με βλεψεις για τιτλο στην 3η χρονια, το save ηταν corrupted λεει…FML. τσατιστηκα και το παρατησα

πεθαινω να παιξω μια φορα 2πλο ε

εντιτ
το carreer mode δεν το μπορω, μολις ειδα πως παει η καμερα το παρατησα αμεσως. γενικα το μονο κακο στο 2k ειναι πως δεν εχεις καλη ορατοτητα στο γηπεδο. με την 2κ καμερα χανεις τις γωνιες και με μπροαντκαστ χανεις σε μηκος γηπεδου. αυτο πρεπει να το βελτιωσουν οπωσδηποτε

2λεπτες περιοδους?8O Σα διαδικασια πεναλτυ γινεται το παιχνιδι:lol:

Αυριο περιμενω και το 2K12

κοιτα θελω 82 ματς, οποτε αν παω οτιδηποτε παραπανω δεν μου φτανει η ζωη μου ολη :stuck_out_tongue:
ασε που ετσι μαθαινεις να εισαι συνεχεια συγκεντρωμενος γιατι μια διαφορα 10 ποντων στο ημιχρονο ειναι ψιλοαδυνατον να ανατραπει

η καμερα ειναι σκατα μονο στην αρχη,στα camps και στο training.Στους αγωνες εχεις τις κανονικες καμερες.Δοκιμασε το,γκαβλα ειναι,εγω μονο career επαιζα στο 11 μετα την πρωτη βδομαδα.

Επισης,τι 2λεπτα ρε πλασιμπο,ποσο εληγε το ματς,20-15?

το σκορ ειναι αναλογα το τι ρυθμο εχεις, αλλα [B]μαξιμουμ [/B]35 ποντους, παραπανω δεν εχω πετυχει

και για να κλεισω το 2κ παραληρημα αυτοι οι παικτες στο superstar σου βγαζουν τη ψυχη αμυντικα, double team και αγιος ο θεος: garnett, pierce, boozer, a.jamison (καλα ρε 2κ σοβαρα τωρα?), wade, lebron (μπορει ενα ημιχρονο να μη βαλουν τιποτα και στο αλλο να σε αλαλιασουν), al jefferson, o μικρος 4 των timberwolves που δε θυμαμαι αυτη τη στιγμη, duncan, yao, anthony, amare, g. wallace, s.jackson. και ντρεπομαι που το λεω αλλα εχω χασει παιχνιδι απο τον blatche

γενικα στο superstar μου σπαει τα νευρα που ολα τα 4αρια-καποια 5αρια γινονται νοβιτσκι και μπορουν να σε διαλυσουν απο τα 5 μετρα με stepback jumper…το παραξενο ειναι πως o cpu νοβιτσκι συνηθως αστοχει :lol:

και brandon roy-aldridge πως το ξεχασα

Παιδια εγω το’χω απο χτες8).
Το μονο που σας λεω ειναι οτι απο την περσινη τελειοτητα εχει ανεβει κι αλλο:D

To Portland ειναι η ομαδα που μου βγαζει το λαδι στο 2K11 περισσοτερο απο οποιαδηποτε αλλη. Πιο ευκολα κερδιζω Miami, Lakers, Boston παρα αυτους. Ειχα Dallas και στον πρωτο γυρο των playoffs με ειχαν 3-1 και τους το γυρισα με αιμα 4-3 και μετα πηρα με ανεση το πρωταθλημα αποκλειοντας Lakers, Grizzlies, Knicks. Η αλλη φορα που με τσαντισαν ηταν οταν πηρα Clippers για να παιξω playoffs και ενω απεκλεισα ψιλοευκολα Spurs και Thunder, στον τελικο Δυσης οι Blazers με εκαναν sweep για πλακα.

Ο Aldridge δεν αστοχει απο μεση αποσταση και σε ποσταρει για πλακα, ενω ο Roy εχει ασταματητο drive και τρομερο σουτ. Αν σε αυτα προσθεσεις Gerald Wallace, Oden/Camby και τον Andre Miller που παιζει λες και ειναι ο Chris Paul μερικες φορες, ε δε θελει και πολυ να σπασεις κανα χειριστηριο:p. Α και απο τον παγκο ερχονται ο Fernandez, Batum και ο Wesley Matthews που επισης δεν σταματιονται αμα τους πιασει.

ΥΓ. Ηρθε και το 2K12, οταν βρω αρκετο χρονο θα το τεντωσω

Καταπληκτικο αλλα και πολυ ζορικο το καινουριο 2K, θελει πολυ προπονηση καθως προσθεσαν στο παιχνιδι ενα σωρο επιθετικες κινησεις οι οποιες γινονται αποκλειστικα με το δεξιο μοχλο. Οποιος δλδ εχει μαθει να σουταρει με το “τετραγωνο” θα πρεπει να αλλαξει καποιες επιθετικες του συνηθειες (PS3). Η κινηση με το εξτρα βηματακι/ξεμαρκαρισμα των παλιων 2K (“τριγωνο” PS3) που ηταν ενα δυνατο επιθετικο οπλο γινεται πιο δυσκολα πλεον και με διαφορετικο τροπο, καθως το “τριγωνο” ενεργοποιει τη θεση ποσταρισματος.

Απο τα 15 Legend games εχω καταφερει να ολοκληρωσω του Κ.Α. Jabbar (ειναι απιστευτο το πως εχουν μεταφερει τη θρυλικη ραβερσα του στο παιχνιδι) και του Jordan.

μου ήρθε πριν 5 ωρες το παιγνίδι…
υπερβολικά δύσκολο.! αν και το εβαλα και στην πιο δυνατή βαθμίδα δυσκολίας.
πρώτη μου επαφή με το Game, στο ps3(το Psp δεν μετράει)

τα κλεψίματα που κάνουν οι αντίπαλοι είναι υπερβολικά πολλά, ειδικά όταν έχουν πλάτη :?
τα ελεύθερα τους σουτ πάντα ειναι μέσα
δεν μπορείς να ξεμαρκαριστεις, σχεδόν ποτέ

αλλά κατά τα άλλα, μοιάζει πολύ καλό. απλά πρέπει να μάθω τα πάντα για να μπορώ να ειμαι ανταγωνιστικός(γιατι στα πρώτα game οι 50αρες φεύγαν σφαίρα :p)

για πείτε και εσείς τίποτα που κατέχετε το παιγνίδι

χαχαχ που πας ρε να παιξεις hall of fame και ειναι και πρωτη επαφη! εδω παιζουμε 3 χρονια σερι και ειμαστε στο superstar (για association μιλαω, my player δεν μαρεσει)

το καλυτερο με αυτη τη σειρα (ειδικα τις εκδοσεις 11 και 12) ειναι πως πρεπει να ξερεις και λιγο μπασκετ στα μεγαλα επιπεδα για να κερδισεις

Ισχύει…δεν είναι τρεξιμο-καλαθι το παιγνίδι.
επαιξα 12 παιγνιδια, προσπαθώντας να μαθω κάποιες κινήσεις, να βρω τρόπους για άμυνα, και γενικά να δω τι παίζει.το χαος.!!!

*οποτε λες να κατεβάσω το επίπεδο?

Ξεκινα απο pro, ακομα και εκει ζορια θα τραβας σιγουρα και οταν δεις οτι κερδιζεις ανετα ανεβα στο all-star. Εγω 2 χρονια παιζω 2K και στο all-star δυσκολευομαι αρκετα, 50/50 ειμαι σε νικες/ηττες.

Επισης σημαντικο ειναι να κανεις το training και να μαθεις να σουταρεις με το μοχλο και οχι το τετραγωνο! Θα σε βοηθησει να διδαχθεις πολλες κινησεις το training

Ok…θα αρχίσω απο προ…απλα στα αθλητικά παιγνίδια πάντα έπαιζα με το μεγαλύτερο επίπεδο δυσκολίας, αλλά προφανώς εδώ δεν γίνεται.

πάντως γαμει το παιγνίδι…εδω σε μια στιγμή έφαγα ενα καλάθι απο τον κλειζα μετά απο τρομερό συνδυασμό και πανηγύριζα.!! :lol:

Δεν τον μπορώ τον μοχλό και δεν έχω χρόνο για training! Θέλω παιχνίδι άμεσης επιβράβευσης! :stuck_out_tongue:

Κλέιζα, μεγάλη αγάπη! :roll::frowning:

κατέβασα από εδώ ενα manual.
http://www.2ksports.ca/2011/10/05/nba-2k12-manual-extended-for-xbox-360-ps3-pc-ps2-wii-and-psp/

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ το πόσες κινήσεις έχει…προβλέπεται τρελό κάψιμο

Mule, ο μοχλος ειναι θεμα 3-4 παιχνιδιων να τον συνηθισεις. Σου δινει πολυ μεγαλο εως τεραστιο αβανταζ στην επιθεση, μια φοβερη γκαμα κινησεων. Το manual που παρεθεσε ο Crimson Idol εχει οντως απιστευτους συνδυασμους.

Απλο παραδειγμα τα μπασιματα, οπου οταν βγαινεις ενας εναντιον ενος, πατας L2 και αναλογως που θα κινησεις το μοχλο επιλεγει πλευρα ο παικτης απο την οποια θα επιτεθει. Με το τετραγωνο δεν εχεις τετοια επιλογη. Παρομοιως οταν ποσταρεις με καποιον παικτη. Ο μοχλος σου δινει την ευκολια να επιλεξεις πλευρα, που σε συνδυασμο με μια ωραια προσποιηση, την αλλαζεις κατευθειαν και βαζεις το καλαθι, η τουλαχιστον κανεις μια προσπαθεια με καλες προυποθεσεις

ΚΑΝΤΕ ΤΟ TRAINING βασικα

Ξεκίνησα κι εγώ το Association πριν λίγες μέρες, αν και τα βρήκα σκούρα. Βασικά είχα παίξει πριν κάποια χρόνια 2-3 NBA Live, αλλά αυτό ξεφεύγει κατά πολύ, και σε θέματα ρεαλισμού και δυσκολίας. Στο Pro επίπεδο παίζω με τους Bulls, και ξεκίνησα πολύ άσχημα, αλλά σιγά σιγά βρίσκω μια άκρη. Βασικά με ζορίζουν λίγο παραπάνω και οι 8λεπτες περίοδοι, οπότε πρέπει να έχω και μια σταθερότητα στο ματς :stuck_out_tongue: