NBA 2K Series

Εγω χθες επαιξα παντως τρομερο παιχνιδι, επελεξα απο το NBA Today το Spurs - Rockets οπου πηρα τους πρωτους. Στα μεσα του 2ου πενταλεπτου εχανα με 17-29 με τους Rockets να ειναι ασταματητοι, αλλα μεσα σε 2μιση λεπτα το φερνω στο -2. Τεσσερα λεπτα πριν τη ληξη εχανα με 40-48, παλι το γυρναω με γερη αμυνα και 13" πριν τη ληξη ειμαι μπροστα με 55-51. Τριποντο ο Harden sta 8" και 55-54. Στην επαναφορα αλλαζω τον receiver της πασας για να παει στα χερια του Green και οχι του Parker γιατι εχει καλυτερες βολες ο Green. Εντελως αφηρημενος δεν βλεπω τον Harden διπλα στον Green και την κλεβει σχεδον κατω απο το καλαθι και με καρφωμα να κανει το 55-56 με 6". Συγκρατω νευρα, ψυχραιμια κτλ, καλω timeout για να πεταξω μεσα πενταδα με shooters αλλα και για να γινει επαναφορα απο το κεντρο, μπαλα στον Green και τριποντο στα μουτρα των Rockets στο 0.8" και καπνογονα στο σαλονι

Στο επομενο παιχνιδι παιρνω Dallas εναντιον Minnesota και εκει που με τα χιλια ζορια περναω μπροστα με δυο ποντους στο 3ο πενταλεπτο, τρωω ΤΕΣΣΕΡΑ συνεχομενα τριποντα (3 απο Martin, ενα απο Love) σε ισαριθμες επιθεσεις οποτε το +2 εχει γινει ξαφνικα -8 και μετα δε θυμαμαι καν με ποσα εχασα. Αμα βαλει σκοπο να σε γαμησει ο CPU θα το κανει χωρις ελεος

Ρε παιδια,σε ποιο επιπεδο παιζετε και σας γαμαει τοσο πολυ ο CPU.Γιατι εγω στο All Star,εχω χτυπησει τρια σερι πρωταθληματα στο association με Spurs.

Στο all star ήταν αδύνατον να χάσω, απλά αδύνατον. Η πιο μικρή μου νίκη ήταν με 25 πόντους διαφορά και αυτό επειδή μαλακιζόμουν. Παίζω μόνο superstar πλέον όπου ευκολότερα κερδίζω Spurs, Bulls, Pacers από ότι Wizzads, Magic και άλλους ανάπηρους. Ο cpu αγαπάει τους ανάπηρους του NBA.

Δεν είναι μόνο ότι θα σε γαμήσει αλλά θα το κάνει με οποιαδήποτε ομάδα και παίκτη.

Στο superstar εχω παιξει καποια ματσακια μονο,Θα το ξαναδοκιμασω και θα πω.

σημερα ειδα τους ροκετς να με νικανε με 9/11 τριποντα και τον χαουαρντ να εχει 6/6 βολες.

για την ιστορια, εγω ειχα 1/7 τριποντα στο παιχνιδι.

Αφου ειναι Πολωνικο σφυρι

Οι wizards δεν είναι ανάπηροι βρε

Πρώτη περίοδος εναντίον Raptors. 12/13 σουτ 10/10 βολές (11λεπτα). ένα σουτ έχασαν και το πήραν επιθετικό, 10-0 τα ριμπάουντ στην περίοδο. Δεν συνέχισα, τον αγώνα αν και το είχα στο 35-33.

Ε δεν τους λες και διεκδικητές του τίτλου.

Αφου επαιζα εναντιον Ροκετς μπορεις πιστευω να φανταστεις τι εγινε με τα ριμπαουντ απο τα 2 χαμενα τους 3ποντα.

Τελικα παντως προκριθηκα κ εχω τωρα τους Θαντερ στο 2-0 στους τελικους περιφερειας με χαρακτηριστικη ευκολια.

Εσείς όλοι παίζεται 6-7λεπτά για αυτό έχετε και αντοχές. Κάντε το αυτό σε 10-11λεπτα και σου λέω εγώ μετά :stuck_out_tongue:

Εντάξει ακόμα και στο superstar νίκες έχω περισσότερο (season σταμάτησα γιατί δεν πρόκειται να το ολοκληρώσω). Αλλά μου την δίνει που σε πολλές νίκες μου με έχει βοηθήσει το παιχνίδι σε τεράστιο βαθμό, αφού πριν με έχει γαμήσει άπειρα βέβαια :lol:

Σήμερα έπαιξα Rockets-Hawks, είχα τους πρώτους έχανα με 17 περίπου, έφαγα 14/31 τρίποντα μέχρι εκείνο το σημείο, τέλος 3η περιόδου μιλάμε, ο Korver είχε μόνο 2/12!!! όλοι οι υπόλοιποι δεν έχαναν. Και κάνω come back στην τέταρτη περίοδο με τον Harden να έχει 10/10 σερί σουτ (από 7/20 τελείωσε με 17/30) και δεν μιλάμε για lay-up, για σουτ μιλάμε μακρινά, τα μισά ήταν τρίποντα, μόνο από το κέντρο δεν σούταρα :lol:. Όλα μέσα έμπαιναν και τελικά νίκησα με 2 στο τέλος. Όσο ρεαλιστικά είναι τα γραφικά τόσο παλαβά είναι όσα συμβαίνουν στον αγώνα, Το μότο του παιχνιδιού πρέπει να είναι Anything can happen… πιο κυριολεκτικό δεν γίνεται. :stuck_out_tongue:

εγω ημουν 63-5 στη σεζον με Κλιπερς στο ασοσιεισον και αποφασισα να το κανω σουπερσταρ.

Στα πλειοφφς νικησα Σπερς 4-3 Ροκετς 4-1 και τωρα ειμαι στο 3-1 με τους θαντερ κ πιστευω να τους καθαρισω στο επομενο.

Στη νικη τους ειχαν 6/9 τριποντα και εγω 2/10.

Κ βαραω με σοβαρους παικτες ε

ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να παιξει καποιος το Dunk Contest εκτος απο το Association?

Γενικά το παιχνίδι δεν τα λέει και πολύ καλά. Ακόμα και στο superstar (για hall of fame ούτε λόγος ακόμα), σε mycareer με rating γύρω στο 80, κάνεις πάσα και την πετάει άουτ, δίνεις πάσα σε κάποιον-βγαίνει ο κάποιος out of bounds-χρεώνεσαι turnover και το αποκορύφωμα; Ζητάς trade, βάζεις πρώτη επιλογή ομάδα που σε ζητάει και τελικά καταλήγεις σε έναν άκυρο κατιμά.

Φυσικά, γαμώ το νέας γενιάς gaming γαμώ, δεν μπορείς να κάνεις load πιο πίσω μια και κάνει autosave και sync με 2k server ακόμα κι όταν φταρνίζεσαι.

Ε σταδιάλα.

Αυτο με το trade συνεβη και σε εμενα.Ημουν στους Σελτικς και ζηταω ανταλλαγη για Pacers-Bulls ή Lakers.Περνανε καμια 10αρια ματς και μου ανακοινωνουν πως το αιτημα μου ικανοποιηθηκε και παω με ανταλλαγη…στους ΡΑΠΤΟΡΣ.Nice job!

Αν δεν είναι interested οι ομάδες που ζήτησες, έχει λογική. Αλλά αν είναι, κι αυτό επιμένει να σε στείλει σε κακή ομάδα, με παίκτη που παίζει στη θέση σου και αρχίζει να βάζει εσένα σε άλλη θέση, ε πάει πολύ. Ένηγουεη ξαναζήτησα trade κι από εκεί και θα δούμε. Αν ακούσετε κραυγές, ξέρετε.

Έβαλαν pach στο 13 για να το κάνουν σαν το 14 σε αρκετά πράγματα (για pc μιλάω πάντα) είδα κάποια presentation που υπάρχουν στο 14 μπήκαν και στο 13, ενώ πρέπει να έχουν κάνει και άλλες αλλαγές, για τις οποίες φοβάμαι λίγο (μπορούν να αλλάξουν το cpu intelligence μόνο με pach?? )

Το οποίο 14 ξαναέπιασα μετά από καιρό και μόνο που δεν το πέταξα από το μπαλκόνι. Το cpu intelligence είναι η απόδειξη πως οι μηχανές δεν πρόκειται να εξεγερθούν ποτέ κατά του ανθρώπου. Η μάλλον θα το κάνουν αλλά μόνο και μόνο για να διεκδικήσουν επίδομα αναπηρίας. Νομίζω πρέπει να είναι το χειρότερο ever σε μπασκετάκι. Για μένα συνολικά παρά τα πολύ καλά γραφικά και animation των παικτών, πολύ χειρότερο συνολικά του 13 και μάλλον θα το πουλήσω σε κανέναν για να το ξεφορτωθώ. Τσάμπα λεφτά έδωσα αλλά θα είναι μάλλον τα τελευταία για 2Κ.

σαγαπω ε!

E πάντως το credit δεν μπορώ να το πάρω εγώ, το ίδιο το παιχνίδι μου έδωσε έμπνευση σε μια μοναδική φάση.

Έπαιζα Bulls-Rockets έχοντας τους δεύτερους. Αφού με γάμησαν και από τα φρύδια για 1 περίοδο κάνοντας το τέλειο ματς ξεκινάν 2η περίοδο και παίζουν σαν καθυστερημένοι. Η επική φάση ήταν σε μια επαναφορά που ο Butler πάει να την δώσει στον Deng, αυτός την πιάνει και κάνει ένα ηλίθιο και εντελώς αχρείαστο άλμα και βγαίνει εκτός παρκέ μαζί με την μπάλα. Θύμισε κάτι από Brad Pit στους 12 πίθηκους και Robert DeNiro στο Awakenigs. Ήταν η τρίτη σερί κατοχή που έχαναν και αυτό επειδή είχαν ξεφύγει με 11 πόντους (φυσικά το γύρισα μόνο και μόνο για να με γαμήσουν μετά).

Ωστόσο είπα καλό λόγο για το 13 και φρόντισε να με γαμήσει το κωλοπαίχνιδο. Επικό ματς Denver-Blazers (είχα Nuggets) έχασα παράταση 108-104 όλα καλά εκτός από τον τρόπο που πήγαμε εκεί. Χάνει lay-up ο Lawson ενώ νικούσα 92-90 βάζει καλάθι σχεδόν με το κεφάλι του ο ψηλός τους (ξεχνάω όνομα) για να χάσει και νέο lay-up o Lawson στην εκπνοή σχεδόν μόνος. Στην παράταση από τα νεύρα μου έχασα.

Επιασα ξανα το “Path To Greatness Mode” του James εδω και δυο μερες, αλλα μου φαινεται πολυ ευκολο πλεον (6λεπτα, all-star επιπεδο μαλλον εξ ορισμου). Για τη σεζον 13/14 οι Miami φτανουν τελικο NBA εναντιον OKC και στο 7ο παιχνιδι ξεκινας να παιζεις κανονικα και 2-3 λεπτα μετα ο James βγαινει εκτος με χτυπημα στο ποδι. Αυτοματα μεταφερεσαι στην 4η περιοδο οπου επιστρεφει ο James και εχεις 6 λεπτα να γυρισεις το παιχνιδι απο 53-68 που ειναι! Και ενω μου φαινοταν μανικι και απορουσα πως θα γινει αυτο μεσα σε 6 λεπτα, κι ομως με 33-10 σκορ περιοδου κερδισα 86-78. Ειναι προφανες πως το παιχνιδι κανει τους OKC να παθαινουν μπλακαουτ. Εκλεβα μπαλα ανα 2η επιθεση, εβαζα το 90% των σουτ, ο Durant εχανε ελευθερα σουτ…

Άσχετο, απλά επειδή παίζω association με Chicago, έχω παρατηρήσει κάποιες ανακρίβειες στα στατιστικά. Ας πούμε ο Butler είναι αφύσικα καλός σουτέρ, καλύτερος από Deng και στα επίπεδα Ellis/Joe Johnson. Από την άλλη ο Boozer που βασίζεται πάρα πολύ στο σουτ, μόνο με post κινήσεις βάζει πόντους. Όσα σουτ και να έχω κάνει παίζει να τα έχασα.