Nba

Ναι απλα για καθε εναν Γιαννη που το ειπε και το εκανε, υπαρχουν πιθανοτατα πανω απο 100 που το ειπαν και δεν το εκαναν, για πολλους λογους. Σορρυ, αλλα ο Γιαννης δεν ειναι μαγκας επειδη το ειπε και το εκανε. Ειναι μαγκας επειδη το εκανε.

Τωρα αυτα τα “το εβαλε στοχο και το καταφερε και στη ζωη ολα τα ονειρα πραγματοποιουνται αμα τα πιστευεις πραγματικα και παλεψεις σκληρα για αυτα” ειναι για ωραιες ιστοριες στο huffington post και σε αμερικανικες ταινιες. Ποσο μαλλον οταν μιλαμε για 12χρονα αγορια και τα ονειρα τους.

«Συγχαρητήρια στον τεράστιο Νίκο Γκάλη που πλέον ανήκει στο Naismith Hall of Fame! Μακάρι μια μέρα να τον φτάσουμε».

Τάδε έφη Γιάννης Αντετοκούνμπο για τον κορυφαίο Έλληνα μπασκετμπολίστα όλων των εποχών. Στο Hall of Fame ο Γκάλης μαζί με τον Tracy McGrady, αυτό τα λέει όλα.

Ανεβάζω τιμής ένεκεν ένα από τα άπειρα φανταστικά παιχνίδια που έκανε (με ολίγον από Σιγάλα βέβαια :stuck_out_tongue: )

Συμφωνώ 120%

1 Like

https://scontent.fath3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/983933_10154414853406778_8989027394410375376_n.jpg?oh=03c978daa96178923bf426f3725edc8d&oe=5952B19B

2 Likes

Εγώ σε όλη την κουβέντα περί MVP είμαι αιρετικός και ψηφίζω Harden, όχι γιατί αυτό που έκανε ο Russ είναι μικρό πράγμα, απλά γιατί ο Harden τον προσεγγίζει με περισσότερη οικονομία στο παιχνίδι του, χωρίς να παίρνει τις ίδιες προσπάθειες και -κυρίως- βελτιώνοντας την ομάδα του.
Η αλλαγή των Rockets από πέρυσι είναι όσο εντυπωσιακή και η βελτίωση του μούσια.

Από την άλλη, θα ήθελα να γίνει και η έκπληξη με τον Kawhi γιατί τα κάνει όλα, τα κάνει άριστα (και στις 2 άκρες του παρκέ) και είναι “άδικο” γι αυτόν που παίζει σε ομάδα με προπονητή τον Pop που ΠΟΤΕ του δε θα του επιτρέψει να κάνει στο παιχνίδι του όσα οι 2 προαναφερθέντες (προφανώς το άδικο σε πολλά εισαγωγικά γιατί οι Spurs είναι η επιτομή της ομάδας σε αντίθεση με το one man show των OKC, οπότε μοιραία ο ρόλος του περιορίζεται αλλά η συνεισφορά του είναι απίστευτη στο να διατηρείται αυτή η ομάδα σταθερά σε τροχιά τίτλου).

2 Likes

1 triple double μακρια ειναι ο Westbrook απο το ρεκορ των περισσοτερων TD σε μία σεζον.

Συμφωνώ όσο δεν πάει με Harden. Μιλάμε για μεταμόρφωση φέτος. Αυτός ο Harden είναι ηγέτης, μέχρι πέρυσι απλά έδειχνε σαν ένας παίκτης που θέλει να γίνει ηγέτης αλλά δεν μπορεί. Και μιλάμε για μια ομάδα, τους Rockets που ουσιαστικά φέτος χτίστηκε από την αρχή, 3-4 παίκτες αν κράτησαν από πέρυσι.

Στους San Antonio είναι δύσκολο να βγάλεις MVP ακριβώς επειδή είναι καταρχήν ομάδα, λειτουργούν με αυτόν τον τρόπο εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Δύσκολα ξεχωρίζει κάποιος αν και σαφώς ο Kawhi δείχνει 1-2 κλικ πιο πάνω.

θα έχει ενδιαφέρον να δούμε αν ο Giannis πάρει βραβείο πιο βελτιωμένου παίκτη φέτος.

1 Like

Εδω τους εφυγε ο Ντανκαν των Σπερς και ειναι σα να μην αλλαξε τιποτα.

1 Like

Σιγουρα υποψηφια για ασιστ της σεζον, γελαω με τον παγκο των Timberwolves

Κ εγώ παρακολουθώ ΝΒΑ, αλλά δεν νομίζω να με καναδείτε στο φόρουμ να συζητάω περί του πρωταθλήματος. Βαριέμαι να μιλάω για σπόρτ όπως και βαριέμαι να μιλάω για τη μουική.

Φέτος θα το πάρουν για πλάκα οι Warriors, μου αρέσει κ η Βοστώνη αλλά με τον Durant υγιή οι warrios θα νικήσουν εύκολα ακόμα και τους Spurs στα play-offs.

Πάμε τώρα στον πραγματικό λόγο για τον οποίο ήρθα στον μίτο.

Αν δείτε ποτέ σε καμμια συναυλία αυτή την μπλούζα:

Να ξέρετε ότι είμαι εγώ. Την αγόρασα για να προκαλώ mindfuck στους φίλους των Down

2 Likes

ή εσύ θα είσαι ή ο Trujillo :stuck_out_tongue:

Ο Τρουτζιλλο φοραει μονο οτι ειναι εγκεκριμενο απο το μανατζμεντ!

1 Like

Τρουχιο ρε αγραμματε

Οχι φιλε μου, Τρουτζιλλο ειναι το σωστο, γιατι ξεχειλιπιζει η τρουτζιλλα απο τα μπατζακια της βερμουδας του.

2 Likes

Antetokounmpo. All of a sudden, he’s showing up on some of those lists that ask teams: If you could build around one player, who would it be? What’s not to like about the Freak? He’s longer than Milwaukee winters, goes rim-to-rim in about seven or eight steps, has developed a toughness streak for someone so lean, brings an improved dribble game and desperately wants to be great. Not since Ray Allen have the Bucks felt this satisfied about their best player, and oh by the way, he doesn’t turn 23 until the middle of next season.

Seriously: At 6-foot-11, he can play all five positions and do so with a varying degree of success, depending on the matchup, which is usually hell for the other guy. His single-game highs this season scream of versatility: 41 points, 15 rebounds, 11 assists, six steals (twice). The Bucks have only lost four times since March 3 and in that time Giannis has averaged nearly 23 points, 10 rebounds and five assists. He’s also amazingly efficient for such limited experience, shooting a crisp 52 percent for the year.

Και δεν ειμαι σιγουρος οτι εννοουν το υψος του :sunglasses:

Τι ομορφα πραματα

1 Like

Το έβλεπα κι εγώ το πρωί. Εντάξει ο τύπος θυμίζει Jordan. Και μην ακούσω παπαριές για ιεροσυλίες. Ο φετινός Westbrook είναι εξωγήινος.

Θα συμφωνησω εκει που λες

“όχι γιατί αυτό που έκανε ο Russ είναι μικρό πράγμα, απλά γιατί ο Harden τον προσεγγίζει με περισσότερη οικονομία στο παιχνίδι του, χωρίς να παίρνει τις ίδιες προσπάθειες και -κυρίως- βελτιώνοντας την ομάδα του.”

Ο Harden παιρνει λιγοτερες προσπαθειες απο τον Westbrook, απο την αλλη ειναι σε καλυτερη ομαδα ενω ο Westbrook κουβαλαει περισσοτερο βαρος στην πλατη του… Δεν ειναι καθολου ευκολη η απαντηση για το ποιος αξιζει φετος το βραβειο του M.V.P… Αυτα που εκανε παλι χτες ο Westbrook ειναι μαγικα αλλα βλεπεις οτι στα περισσοτερα ματς ειδικα τον τελευταιο καιρο ολη η ομαδα παιζει για να τον βοηθησει να σπασει το ρεκορ με το triple double σαν μεσο ορο, δεν αλλαζει το γεγονος αλλα εχει αυτο το 'φτιαχτο" που καπως με χαλαει…

το λιγοτερο που μπορουν να κανουν, αφου μονος του σερνει την ομαδα.

1 Like