Neil Young

Τον ειδα με τους Crazy Horse, παρεα με σεσημασμενο Young-ακια συντακτη του site στο Λονδινο πριν 4 μηνες. Απο τα πιο αγνα rock πραγματα που εχω βιωσει/ακουσει. Η κιθαρα του Young γοητευτικα κακοτραχαλη, βρωμιαρα, λασπωμενη, μια μπαντα χυμαδιο χαμηλου εκτελεστικου επιπεδου αλλα το αποτελεσμα καταπληκτικο. Ναι, ακουγεται οξυμωρο αλλα ετσι ηταν:!:

Το Cortez The Killer δεν μας το επαιξαν, αλλα ειχε Cinnamon Girl, Powderfinger, Fuckin’ Up, Hey Hey My My, Like A Hurricane, Blowin’ In The Wind απο Dylan, μια καταπληκτικη εκτελεση του Ramada Inn απο τον τελευταιο του δισκο, φουλ τζαμαρισματα, 10λεπτο feedback μετά το Walk Like A Giant

Απιθανη συναυλια

οχι ρε φιλε πολυ κακο να μπορεσεις να πας σε συναυλια του Νιλ και να μη σου παιξει το Κορτεζ

παρολαυτα…εισαι κωλοφαρδος και παλι ετσι πως τα περιεγραψες τα πραματα

θα είναι στα εδώ κοντά τον Ιούλιο. Ιταλία, Ισραήλ, και μάλλον Κωνσταντινούπολη στα μέσα Ιουλίου. λέτα να σκάσει και κατά δω? αν και χλωμό λογικά… :frowning:

http://www.dailytrips.gr/concerts-programm/details/44-neil-young-crazy-horse
130 ευρω με διανυκτερευση και εισιτηριο αρενας …

Σκοπευει κανεις απο δω να παει Κων/πολη? ειναι τρελη ευκαιρια αλλα δε παιζει καθολου παρεα και το σκεφτομαι… :confused:

κολλαω στο οτι η φαση θα ειναι συναυλια μετα απο 10ωρες+ ταξιδι

Μόλις πατήσεις το πόδι σου στην Πόλη και δεις το θείο Νηλ, θα σου φύγουν όλα. Αν έχεις [B]ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ[/B], κάν’το!

Και γω το πιστευω αυτο που λες. αλλωστε και αθηνα οσες φορες εχω κατεβει δεν ενιωσα καμια κουραση την ωρα του λαιβ. απο την αλλη ειναι αναλογα τις αντοχες που εχει ο καθενας

τα χω στο χωριο

υ.γ.: θεσσαλονικΙΕ

ρε ο άλλος ξαναβγαλε Harvest στα 70?? τι δίσκαρος είναι τούτος πάλι?

το A Letter Home η ηχογράφηση φταίει που νομίζω ότι είμαι στη Νέα Ορλεάνη το 1930 ή κατέβασα μαλακία τορρεντ?? :stuck_out_tongue:

Bump με τραγουδαρα

Χτες έπαιξε 3,5 ώρες στο Άμστερνταμ, είναι αφηνιασμένος ο θείος.

Αν όλα πάνε καλά θα τον δω επιτέλους σε 10 μερες στο Βερολίνο. Ελπιζω και προσδοκω σε αναλογη εμφανιση. Θα ειναι μηπως κανενας απο το φορουμ να βρεθουμε?

Ρωμη εγω την Παρασκευη… Φανταζομαι θα ειναι πολλοι εκει. Πρωτη φορα θα τον δω.

Επανασύνδεσε τους Crazy Horse ο θείος. Απλά στη θέση του Poncho, που εδώ και χρόνια κάνει τον αγρότη στ Χαβάη, πήρε τον Nils μετά από 45 χρόνια :grinning:.

Δεν την περίμενα αυτή την είδηση. Όχι αυτή καθ’ εαυτή την επανασύνδεση των Crazy Horse, αλλά όταν βλέπω να ανασύρονται από τη διαδικτυακή “λήθη” κάτι τέτοια θέματα ή για καμιά επέτειο θα είναι, ή επειδή κάποιος μας άφησε χρόνους, ο μπαρμπα Νeil εν προκειμένω!

1 Like

Πολυ πιο ζωντανος απο ατομα με τα μισα του χρονια ο θειος Νιλ.

1 Like

Πάει η Pegi όμως :roll_eyes:.

Είπα κι εγώ, δεύτερη μέσα σε λίγους μήνες δημοσίευση στο θέμα του θείου Neil…

Απιστευτος ο θειος Νιλ, χθες στο Μανχαιμ με τους Promise of the Real. 2μιση ωρες περιπου ροκ εντ ρολ. Πρωτη συναυλια της περιοδειας σε κλειστο με Harvest Moon, Are You Ready For The Country, Down By The River κλπ. Κλεισιμο με Hey Hey και Rockin in The Free World μαγεια!

!

5 Likes