Neurosis

Αρνούμαι να ξεσκίσω το εκλογικό μου δικαίωμα. Λείπει το collaboration με τη Jarboe…

Aυτό είναι ένα πολύ ουσιώδες ποστ για να μένει ασχολίαστο.

Αν υπάρχει ανάγκη, ας φωνάξει κάποιος τον κοσμά να ξανακάνουμε το πολ απ’την αρχή.

εξώφυλλο για το αποπάνω:

Άλλο ένα bootleg που έγινε κανονική κυκλοφορία λοιπόν. Άντε με το καλό και το DVD.

Επίσης, σε κάποια φάση το southern.net μαζί με την υπόλοιπη δισκογραφία των Neurosis συμπεριέλαβε και τα δυο γνωστά bootlegs “Enemy Live NYC '94” και “Short Wave Warfare” για παραγγελία ως κανονικές neurot κυκλοφορίες.

με τη δικαιολογία ότι τελικά τα διένειμε και καλά undercover η neurot ως “bootlegging the bootleggers” κι έτσι. Μετά από αυτό, οι δυο αυτές κυκλοφορίες εμφανίζονται κανονικότατα ως επίσημες στο metal-archives και discogs κλπ.
Το site της neurot δεν αναφέρει τίποτα βέβαια.
Η απάντηση των bootleggers στην ήττα που φάγανε απ’το internet? Μουφτιά της μπάντας? για πείτε.

edit. Το δεύτερο αναφέρεται στο σάιτ της μπάντας ως κανονική κυκλοφορία πάντως.

Πόσο αρχή; Θα ξαναμπώ σε δίλημμα. Αλλά αυτή τη φορά θα είμαι ανάμεσα σε through silver in blood και souls at zero. Αμαρτία ρε παιδιά.
Απερίγραπτη δισκάρα κι αυτό με την Jarboe. Με πιάνει κλειστοφοβία :-s

εγώ πάλι στο The Eye of Every Storm θα το ρίξω παίδες.

το ότι το Enemy of the Sun έχει μόνο μία ψήφο, δεν είναι τυχαίο πάντως. ο πιο δύσκολος τους δίσκος από το Souls at Zero και δώθε για μένα.

Δεν είμαι όσο έτοιμος πρέπει για να ρίξω σε αυτό το θρέντ.

Αλλά άμα έλεγα ένα δίσκο αυτήν την περίοδο θα έλεγα στάνταρ το Times of Grace. Όποτε τον ακούω βιώνω και ξεχωριστά συναισθήματα. Τεράστιος δίσκος! Αλλά θέλω ακόμα.

λοιπόν, κυκλοφόρησε και το reissue του Enemy of the Sun.

πφ, με βλέπω να το παίρνω κι αυτό γμτ :/.

Το μπλουζάκι δεν μ’άρεσε πάντως :confused:

δε βάζουν κ καμμια εικόνα καλύτερης ανάλυσης να εξετάσουμε την πλάτη.

εν τω μεταξύ διαβάζω σχόλια στο νετ περί “χειρότερου εξώφυλλου” και γελάω. λογικά αυτό θα είναι το slipcase και μέσα θα έχει το ίδιο, όπως και στα άλλα 2 cds.

Ούτε και μένα μ’ενθουσιάζει το εξώφυλλο του enemy of the sun αλλά περί ορέξεως…

6/12, London.

δεν το θεσα σωστά μάλλον. ότι είναι χειρότερο αυτό απ το παλιό λένε. αφού υπάρχουν και τα 2 στην επανέκδοση…

Eιναι ακριβως οπως το reissue του Times Of Grace που αγορασα πριν απο μερικους μηνες.Το “καινουργιο” εξωφυλλο ειναι οπως το παλιο αλλα σε μαυρο φοντο και ειναι slipcase οπως ειπε ο dude.Μεσα εχει το αλμπουμ με το κανονικο του εξωφυλλο!

από πού πήρες το enemy και πόσο?

Συνέντευξη scott kelly

http://lamusicblog.com/2010/08/31/interview-with-scott-kelly-of-neurosis/

[B]Neurosis? Scott Kelly to release The Wake on vinyl[/B]

Burning World is honored to announce that Neurosis and Schrinebuilder axe-man Scott Kelly will release his album The Wake on vinyl on Burning World Records. The cd version was released on Neurosis own Neurot Recordings in 2008. Compared to that release this single vinyl version will have one more song: a live version of Sacred Heart from Warsaw.

http://www.roadburnrecords.com/neurosis-scott-kelly-to-release-the-wake-on-vinyl/

μπηκε ηδη στη λιστα των προσεχων αγορων

Αλήθεια αυτοί θα’ ρθουν ποτέ στο Ελλάντα??? Δεδομένου ότι o scot kelly, έχει έρθει Αθήνα 2 φορές τον τελευταίο καιρό, φαντάζομαι θα υπάρχουμε στα πλάνα τους γενικά… Ή μπα?