Nevermore - The Obsidian Conspiracy

ενα καλό μεταλ άλμπουμ
ένα μέτριο Nevermore άλμπουμ

είναι ένας πιτσιρικάς Ούγγρος τον οποίον είδαν να παίζει τραγούδια των Nevermore στο youtube και εντυπωσιάστηκαν. Τον κάλεσαν στο Seattle, τον τσέκαραν, έπαιξε και στην περιοδεία που έκανε ο Warrel Dane και θα είναι δεύτερος κιθαρίστας για την τρέχουσα περιοδεία των Nevermore.

Εμενα το αλμπουμ μαρεσε πολυ. Σιγουρα μετα απο 5 χρονια περιμενα κατι το αριστουργηματικο αλλα δε με χαλαει καθολου αυτο που ακουσα, το αντιθετο μαλιστα. Νομιζω θα το εκτιμησετε κατα τη διαρκεια του χρονου, εξαλλου, οταν κυκλοφορησε και το dead heart επεσε τρελο θαψιμο, αλλα πλεον το γουσταρει η πλειοψηφια. Το θεωρω ενα πολυ καλο αλμπουμ, πιο καλο απο το enemies που ισως θεωρειται το πιο αδυναμο τους. Μερικοι ειστε πολυ υπερβολικοι με την κριτικη σας.

8O
σε ποιό κόσμο έγινε αυτό;
ακόμα και οι “και καλά” οπαδοί μετά από καιρό έλεγαν τις ψαγμενιές τους.

Και τότε τους έκραξαν οι παλιοί τους fans αλλά και οι οπαδοί των Sanctuary δίκιο έχει ο christendom.

τώρα που το λες, τους έκραξαν και οι 5…

καλα ρε παιδια σοβαρα ειχαν φαει κραξιμο με την κυκλοφορια του dead heart?

να λοιπον ποσες δυνατοτητες μπορει να εχει καποιος απο το youtube.μεχρι και δουλεια μπορεις να προσφερεις σε καποιον.

:lol::lol:

Καλό. Αλλά προφανώς ή δεν θυμάσαι ή δεν άκουγες ή δεν ήξερες καποιους πιο παλιούς φανς των Nevermore.

Βλέπω οτι έχει χαρακτιριστεί ήδη το αλμπουμ εμπορικό. Γιατί; Δεν το έχω ακούσει αφού περιμένω να το αγοράσω. Απλά με έχετε βάλει σε σκέψεις γμτ. Το sample απο την Century μου άρεσε:p Υπάρχει βέβαια η πιθανότητα να έχουν βάλει μόνο τα καλά σημεία.
Το ερώτημα είναι το εξής: ο δίσκος είναι ρηχός η βαθύς;

Και κάνοντας ένα διάλειμμα από το κλασσικό κράξιμο του obsidian που για μένα είναι ένας ακόμη όμορφος δίσκος, σίγουρα όμως όχι ο καλύτερος τους, ρωτάω ποιοι τελικά θα είναι στα λάιβ? :stuck_out_tongue:
(αν θέλετε αναφέρετε αν θα είστε Αθήνα Θεσσαλονίκη)
οι μέρες κοντεύουν! :smiley:

Χωρίς να το έχω ακούσει, υποθετω εξαρτάται από το ύψος του ερωτώμενου.

Χωρίς να είναι η δισκάρα το βρίσκω πιο καλό απο το Godless που ήταν το πρώτο τους άλμπουμ που με απογοήτευσε…πιστεύω οτι έφτασε η ώρα και για τους Νevermore όπως συμβαίνει με όλα τα γκρουπ σε κάποια φάση, για να φάνε κράξιμο για κάποια κυκλοφορία τους ανεξάρτητα της ποιότητας της. Είναι κάτι που το έχω παρατηρήσει διαχρονικά. Είναι μάλλον μια ανάγκη που νοιώθουν υποσυνείδητα οι οπαδοί! Μην με κράξετε. Είναι μια προσωπική γνώμη την οποία έχω σκεφτεί πολύ και για πολλές περιπτώσεις δίσκων.

Εγώ πάντως τους έκραζα στο Enemies Of Reality.

προσωπικα διαφωνω και ειναι τρελη δισκαρα το Godless

Τι τρελή δισκάρα μωρέ, τρελή και αλλοπαρμένη.

Για τα nevermore, politics of ecstasy , dreaming neon black και το in memory (ας είναι ep) τι πρεπει να πούμε δηλαδή

τα καλλιστα αλλα ξεχασες και το dead heart

μα φυσικά, άλλη αλλοπαρμένη απο κει

γιατι ρε συ τι δεν σου αρεσει?