Nevermore

Το θέμα είναι παιδιά, πότε θα ξαναέρθουν στην Ελλάδα, γιατί δεν τους έχω δει ΠΟΤΕ :expressionless:

υγ: γιατί κάποια εμότικονς είναι μπλε; Γιατί άλλαξε το πρώτο χαμογελάκι; Γιατί όλα αυτά; :razz:

Στάνταρ με τον νέο δίσκο, θα σκάσουν μύτη:wink:

Ποιον νέο δίσκο; :expressionless:

Οκ, συγχωρήστε με, είμαι λίγο εκτός πραγματικότητας. Λέγεται κάτι γι’ αυτό στις προηγούμενες σελίδες; :stuck_out_tongue:

Δεν υπάρχει κάποιο νέο ακόμα αλλά λογικά μιας και τελειώσαν με τα σόλο Albums τους ο Dane και ο Loomis θα ξεκινήσουν να δουλεύουν το επόμενο.

:papas::papas::papas::papas:

Πως δεν υπαρχει. Για Γεναρη του 09 ειχαν πει αλλα απ οτι φαινεται θα το τρεναρουν λιγο

Οσο κι αν εχω πιεσει τον εαυτο μου δε μπορεσα να συμφιλιωθω μαζι τους(με εξαιρεση καποια σημεια στο dead heart)αυτο χωρις να σημαινει οτι εχω να πω κατι κακο για τη παρτη τους.Αντιθετα ειναι πολυ μεγαλοι παιχτες.Παντως η διασκευη στο sound of silence των simon & garfunkel θα μπορουσε να λειπει.

Ναι θυμάμαι που είχε ακουστεί κάτι αλλά είχα την εντύπωση ότι ήταν χαλαρή πρώτη εκτίμηση και όχι σαν επίσημη ανακοίνωση. Σιγά μη βγει τόσο νωρίς πάντως, για την ακρίβεια πριν από το καλοκαίρι του 09 δεν το βλέπω.

Δεν χρειάζεται βιασύνη , για να μην βγει κανένα enemies .

Το Enemies μαμάει και δεν βγήκε έτσι λόγω βιασύνης, 3 χρόνια υπήρχαν μεταξύ αυτού και του Dead Heart. Αν υπάρχει όργιο έμπνευσης καλύτερα να βγαίνουν στο καπάκι τα Albums(βλέπε Dreaming Neon Black - Dead Heart). Και οι Maiden-Metallica όταν το αργογ@@@αν ήταν που μπάσαν τα πρώτα νερά.

Δεν το είπα υποτιμητικά . το enemies είναι καλό άλμπουμ , αλλά μόνο αυτό .

οι nevermore δεν είναι για να κινούνται στη μετριότητα , ούτε στο απλά καλό .

οπότε καλύτερα να το ψάξουν καλά το θέμα και μετά να κυκλοφορήσουν κάτι καινούργιο

Ναι ρε συ σε καταλαβαίνω, απλά όποια και να είναι η αξία του(για μένα είναι πολύ μεγάλη) δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει με τη βιασύνη(3 χρόνια περιθώριο δεν είναι λίγα) αλλά με άλλους παράγοντες. Μακάρι πάντως να γαμεί αναμενόμενα.

ναι απλά δεν νομίζω να ασχολήθηκαν με το αλμπουμ 3 χρόνια με τίποτα .

βάλε περιοδίες , βάλε ξεκούραση , βάλε κενές μέρες .

ντάξ να μου πεις τι μαλακίες λέω τωρα :stuck_out_tongue: αλλά θα σου θυμήσω οτι απο το dreaming και το dead heart μεσολάβησε ένας χρόνος , χωρίς να κανώ συγκρίσεις .

Εεεεμ αυτό σου λέω και γω. Αν είσαι σε περίοδο έμπνευσης βάρα στο ψαχνό. Πάντως με ψιλοανησύχησε το προσωπικό του Loomis. Δε λέω έχει νεύρο και οι μελωδίες του μου φέρνουν σε περίοδο Politics, που η αισθητική τους είναι πολύ κοντύτερα στα γούστα μου από την αντίστοιχη του Dead Heart, η παραγωγή του Kernon σπέρνει(μακάρι να ξαναγύριζε για παραγωγή στους Nevermore) αλλά πολλά θέματα είναι ψιλοαυτούσια με αντίστοιχα των Nevermore(σε αντίθεση με το προσωπικό του Dane που οι φωνητικές του μελωδίες ήταν πολύ φρέσκιες και εμπνευσμένες). Ελπίζω απλά να μην κούρασε τον εαυτό του στο προσωπικό και να κρατά καβάτζα τις πρωτότυπες ιδέες του για τους Nevermore.

θα δουμε μωρε . μην βιαζομαστε :p:p

Βαλτε ρε παιδια και το In Memory και ας ειναι ΕΡ!

Moυ αρεσει που το Politics of Ecstasy ειναι δευτερο. Το χα για υποτιμημενο σχετικα…

Όποιο και να διαλέξεις…
Κρίμα που ξεχάσαμε το In Memory…

αυτό που σαρώνει στο πολλ είναι το χειρότερο τους για μένα. κάτι με χάλασε σε αυτόν τον δίσκο ενώ τον περίμενα πως κ πως! δεν ξέρω, μετά το dreaming neon black επιθυμούσα να πάνε σε κάτι πιο ακραίο και το dead heart in a dead world μου φάνηκε κάπως safe και ακίνδυνο. με το επόμενο πήρα πάλι τα πάνω μου, παρόλο που φαγε θάψιμο λόγω χαμηλού προϋπολογισμού. δυστυχώς το τελευταίο τους ενώ μου αρέσει πολύ το παρακολούθησα κάπως από μακριά, δεν είμαι ερωτευμένος πια μαζί τους i guess. α, με το dreaming τους γνώρισα, με το politics τους ερωτεύτηκα σφόδρα. εκεί πάει και η ψήφος το λοιπόν.

έντιτ. αν μπει το ιν μέμορυ στο πολλ, θα μεταφερθεί εκεί ο ψόφος μου.

Αντε κυριοι moderators! Δραστε!:D:p

Dreaming Neon Black!