Nevermore

Δώσε Link τώρα, αν υπάρχουν Samples επίσης δώσε και στα γρήγορα γιατί ξέρω που μένεις και που δουλεύεις.

:lol::lol::lol:

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=120274

Oρίστε και το link…

Νταξ το έσωσες

Aργά το πάνε ρε γαμώτο όμως, άμα βγει το ΄10 θα έχουν περάσει 5(!) χρόνια από το Godless…

Άμα είναι Super δε με νοιάζει ας το αναβάλλουν για μερικούς μήνες(μην το παραχέσουν όμως και μου γίνουν Tool σε αυτό το θέμα).

Γαμάτος τίτλος πάντως.
Σαν κόνσεπτ ακούγεται :Ρ

Ειδικά τώρα που είμαι γκαβλωμένος στο φουλ με την μπάντα θα μετράω μέρες.:–

Πιστεύω οτι το Politics of Ecstacy είναι μακράν ότι καλύτερο έχουν βγάλει.Και το πιο πολύπλοκο και δυσκολοάκουστο(όχι πως ότι είναι πολύπλοκο το κάνει αυτομάτως και καλύτερο.Μακριά από αυτή την λογική.Απλά το αναφέρω.)
Αλλά αγαπημένο θα έλεγα πως είναι το In Memory.Έχει και το αγαπημένο μου κομμάτι από το συγκρότημα…


Βέβαια ψήφισα POE επειδή είναι πιο “ολοκληρωμένο”.
Μόνο σε μένα δεν άρεσε το This Godless Endeavour?

ουτε σε εμενα δεν αρεσει…καθολου ομως…
προσωπικα αγαπημενο dead heart in a dead world…
ισως επειδη ειναι και το πιο “ευκολο” σε σχεση με τα αλλα…
παντως μαρεσε απο την πρωτη φορα που το ακουσα και ολα τα songs…
τα υπολοιπα cd τους με κουραζουν - αρκετα μπορω να πω…
ισως φταινε οι μεγαλες διαρκειες…

ψηφισα αυτο γιατι ειναι ο πρωτος δισκος που πηρα απο nevermore και γιατι γαμαει!!!:slight_smile:
επησις ουτε σε μενα αρεσει καθολου το This Godless Endeavor και το Dreaming μου φενεται καπως υποτονικο!!!
το Nevermore ειναι κ αυτο δισκαρα…
Enemies Of Reality & In Memory δεν εχω ακουσει τιποτα και Dead Heart ερχεται τριτο για μενα!!!

Μονο 3 ψηφους το Enemies of Reality ωρε :-s? Noμιζω οτι ειναι γαμω τους δισκους αλλα το θαβει αρκετα ο κακος ηχος.

Τελος παντων, ψηφισα δυσκολα το This Godless Endeavour με μικρη διαφορα απο το Dead Heart in a Dead World

Politics - In Memory - Dreaming

Dead Heart-Dreaming-Godless Endeavour

και αν βάλουμε και sanctuary μέσα

Dead Heart-Mirror Black-Dreaming-Godless Endeavour

Δεν καταλαβαίνω γιατί είσαι τόσο άμπαλος σε αυτό το θέμα dude~!

Φιξντ.:stuck_out_tongue:

είναι μες την τετράδα μου το ντεπούτο. γενικά τα τρία αγαπημένα μου είναι αυτά που ανέφερα (με χρονολογική σειρά). οι καλύτερες ερμηνείες του dane είναι ΜΑΚΡΑΝ στα 90’s, ό,τι κι αν λέτε. το ιν μεμορυ, όποιος δεν το χει ακούσει, δεν πρέπει να μιλάει για τους νεβερμορ.

αν το δει κάνας μοδ, τώρα που μπήκε το ιν μέμορυ στο πολλ, ας στείλει εκεί την ψήφο μου.

Θεωρώ ότι το καλύτερό τους άλμπουμ είναι το dreaming neon black και αυτό οφείλεται στις εκπληκτικές ερμηνείες του Warrel και την τρομερή του ατμοσφαιρα…

Χαλαρα το dreaming neon black!απιστευτο απο ολες τις αποψεις. τι συνθεσεις τι ερμεινια warrel τι το concept ολα εiνε κολοσιαια σε αυτο το δισκο κε το πεξιμο του loomis εξοπραγματικο.κε αν επρεπε να διαλεχο ενα τραγοθδι σαν κορυφεο θα διαλεγα το

         [SPOILER]    CENOTAPH ΕΝΟΕΙΤΕ[/SPOILER]

Dead heart in A Dead world :wink:

Politics of ecstasy
Dreaming neon black
dead heat in a dead world

Καπου εδω αναμεσα ειναι η αλήθεια. :slight_smile:

Να κάνω μια ερώτηση…?Γιατί δεν σας αρέσει το This Godless…?Σας φαίνεται επιτηδευμένο ή κάτι τέτοιο?

Βασικα την ίδια απορία έχω και εγώ.