Nevermore

Και εγώ θεωρώ το godless ως δεύτερο καλύτερο(είχα βάλει πρώτο το dead) αλλά δεν καταλαβαίνω πως πολλοί δεν το έχουν εκτιμήσει αρκετά.
Μέχρι και "εύκολη εμπορική λύση που απλά έτυχε να τους κάτσει " άκουσα…
Υποθέτω πως η μπάντα λόγω της συνεχούς εξέλιξης της ενδέχεται να έχει μπερδέψει κάποιους φανς μουσικά.
Εγώ πάντως τους ακολουθώ πίστα ακόμα και στο τελευταίο τους που λείπει από εδώ, εχω ξεχωρίσει τραγουδάρες.

όπως εχω ξαναπεί το godless χωλαίνει στην παραγωγή.!!!
και ξέρω οτι ακούγεται αστείο αυτό που λέω…
αλλά ενώ υπάρχουν μια χαρά τραγούδια η παραγωγή δεν τα βοηθάει καθόλου…
είναι μια κρυστάλλινη παράγωγη…και??!
μια ευθεία γραμμή απο την αρχή ως το τέλος…
τεράστιο λάθος για εμένα…

Είναι λίγο flat,ok. Αλλά, ρε συ, είναι ΜΠΟΜΠΑ. Τα τραγούδια σου σκάνε εντελώς στη μούρη με αυτό τον ήχο.Πέρα από το κρύσταλλο,που ισχύει,δεν νομίζω ότι είναι άψυχος ο ήχος του άλμπουμ. Πιστεύω κι εγώ ότι μέρος της αύρας και ψυχεδέλειας δίσκων σαν το Politics… οφείλεται και στην παραγωγή, η οποία στον συγκεκριμένο είναι πιο “οργανική”.κατα κάποιο τρόπο, από ότι στο Godless…Αλλά μια χαρά τους πάει και ο πιο καθαρός ήχος

Εϊναι καθαρά θέμα προσέγγισης της μπάντας, πιθανότατα θα μπαίνουν και εμπορικά κριτήρια στη μέση,αλλά είναι κυρίως θέμα αισθητικής της μπάντας. Αυτό αποδεικνύεται και απο το ότι η παραγωγή του enemies of reality, η οποία είναι πολύ πιο χύμα και βαρβάτη από τα υπόλοιπα 00’ς δισκία της μπάντας, δεν άρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ στην ίδια την μπάντα. Μαλακία τους βεβαίως (:p) ,αλλά αποδεικνυέι ότι τους αρέσει η καθαρότητα στον ήχο,και ξαναλέω πως εννοώ σαν αισθητικη. Ε ας κάνουν ότι γουστάρουν στην τελική,μπαντάρα είναι 8)

Παίζει να χρησιμοποίησα 35 φορές την ίδια λέξη σε αυτό το κείμενο,μπράβο μου

Εύκολα το politics… Δεν εχει παρα πανω απο 3 χρόνια που ακουσα για πρωτη φορα Nevermore το πρωτο που ειχα ακουσει ειναι το υπερτατο Τhe Seven Tongues Of God απο το τιτανομεγιστο Politics Of Ecstasy…Mε πολυ μικρη διαφορα απο πισω το This Godless Endeavor…

Δεν είμαι και φαν αλλά θα τον ρίξω στο Dead Heart που το γουστάρω άπειρα. Μετά πάνε Dreaming, Politics, Nevermore, τα υπόλοιπα τα ψιλοβαριέμαι.

Ντάξει αγαπημένο συγκρότημα ever, τα λατρεύω όλα (εκτός του τελευταίου ίσως). Η ψήφος πάει στο Politics, γιατί περιέχει 2 από τα καλύτερα κομμάτια τους (Politics of Ecstasy & The Learning), οι ερμηνείες του Dane είναι απίστευτες (δεν είναι Dreaming Neon Black βέβαια, αλλά οκ), το Seven Tongues of God ανοίγει το άλμπουμ γαμάτα, και και και. Τέλειο άλμπουμ, απλά. Μετά πάνε Dreaming Neon Black (με μικρή διαφορά), Dead Heart, In Memory, This Godless Endeavor, Nevermore.

dead heart,ποσες μα ποσες τραγουδαρες εχει!!!

Δυσκολη επιλογη:-k
Politics ή Dead Ηeart…
επιλεγω το 2ο κυριως λογο καλυτερου συνολου ,οχι οτι το αλλο δεν ειναι υπερ-γαματο απλως το dead heart περιεχει κι ενα River dragon που δε μπορω να το παρακαμψω ευκολα…

και ενα heart collector:D

Το καλύτερο κομμάτι στο Dead Heart είναι το ομώνυμο στο τέλος, νιώστε.

Κατά τ’ άλλα, εννοείται Politics, μετά Dreaming και μετάαα όλα τ’ άλλα.

Σοφά εμίλησε ο γέρος αλλά άλλαξε λίγο τη σειρά στα Politics, Dreaming και είσαι μέσα

Θα σου έλεγα τώρα κι εσένα, “πιτσιρικά”.

Δεν είναι θέμα ηλικίας ρε, είναι αυτή η αύρα σοφίας που σε περιβάλλει και αισθανόμαστε όλοι σίγουροι κοντά σου

Τελικά απ’ ότι βλέπω του πούστη, όλο και κάποιας αναγνώρισης έχω τύχει σε τούτο το ρημαδοφόρουμ…

Καλύτερος δύσκολο…

Αγαπημένος : Dead Heart :slight_smile:

Ποιο ολοκλρωμένος τους δίσκος είναι το Dead Heart το οποίο και θα ψηφίσω.Μετά ακολουθούν τα politcs of ecstasy,μετά dreaming,godless endeavor,enemies of reality και το obsidian conspirancy.

προσθεστε και το τελευταιο obsidian conspiracy στη ψηφοφορια :slight_smile:

πες μου ότι θα το ψηφίσεις, και θα το προσθέσω.

οχι δεν θα το ψηφισω…, αλλα πρεπει να υπαρχει κ αυτο… μπορει καποιος αλλος να θελει να το ψηφισει…το σωστο ειναι να υπαρχει κ αυτο στο poll :wink:

όχι.