New Long Fest (Μουσικά Κύματα) 2013 - 20 και 21 Ιουλίου @ ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ

Εντάξει, τούμπανο, θα ξαναζήσουμε στιγμές 2011! 8)
Φέτος θα είναι μακράν το καλύτερο, φαίνεται!

Επίσης λιώνω.

Ένα μικρό wantlist, έτσι για το σπάσιμο της υπόθεσης.

[SPOILER]Οτιδήποτε από:
-Sun of Nothing
-U217
-DreamlongDead
-Hedvika
-Planet of Zeus (έτσι για να χουμε και γυναίκες)

Ταρντάιβ δε λέω, το κόβω σίγουρο!
[/SPOILER]

Η φάση φέτος είναι NEW LONG FEST πάρτε το χαμπάρι!!!

Kάθε χρόνο, αφήστε τους άλλους να πηγαίνουν TerraVibe.

Και λεεί ο φίλος από εδώ…οι Sarabante πότε άρχισαν να στηρίζουν δήμους…??? ερώτηση με κανενα απολύτος dis για τα παιδια που τρεχουν τοσα χρονια την φαση του φεστιβαλ

Sarabante δεν ειχαν παιξει και 1-2 χρονια πριν στο ιδιο φεστ?

Σωστα, θα επρεπε να στηριζουν μονο κοινοτητες.

ΟΧΙ ΣΤΟ ΝΟΜΟ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ :!:

με καλυψες!!

οντως το 2011

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=194464657320718&set=pb.193604997406684.-2207520000.1365609226&type=3&theater

Oι δήμοι στηρίζουν Sarabante.

Κάθε χρόνο εκεί. Τι να λέμε. Εγγύηση.

σοβαρά τώρα; ο “φίλος” συγκρίνει new long fest με live στο gagarin;

πυροβόλησες βράδυ προς τον ουρανό και νομίζεις ότι πέτυχες αστέρι

δεν χαλιεμαι με sarabante που στηρίζουν ουτε με νιου λονγκ φεστ.

και ο φιλος συγκρινει στα ισια και παλικαρισια τα επιχειρηματα για το να παιξει μια μπαντα gagarin η σε φεστ δημου.μη σου πω 10 φορες χειροτερα τα βρωμικα λεφτα του ελληνικου δημοσιου που περισευουν για τα δημοτικα ρουσφετια(γενικα αυτο και οχι ειδικα).ολα αυτα αν οντως στηριζει ο δημος…που παλι σου ξαναλεω δεν προκειται να κοιταξω στραβα sarabante.καλα κανουν και επισης ξερω την διαφορα να στηριζεις δημο νεας μακρης απτο να υποστηριζεις δημο θεσσαλονικης.

αλλα ο φιλος tries to make a point…
μεγαλα παιδια ειστε,
νιωθετε πιστευω.

^
Πέραν της πλάκας, απ’ό,τι ξέρω, το New Long Fest - όσα χρόνια υπάρχει, το διοργανώνουν μέλη Tardive, που είναι και κάτοικοι περιοχής. Ξεκίνησε ως πλήρως “οικογενειακή” διοργάνωση και χαίρομαι που συνεχίζεται έτσι.
Ο δήμος παραχωρεί χώρο και αυτή πρέπει να είναι η όλη “στήριξη”.

επειδη εισαι και εσυ μεγαλο παιδι νιωσε το επομενο.

το φεστιβαλ δεν ειναι του δημου.

ναι η αληθεια ειναι οτι πρέπει λίγο να απαντηθεί πρώτα πως προέκυψε ότι το φεστιβάλ είναι του δήμου :wink:

[SPOILER]απο το event στο φουμπου

“Οι Πολιτιστικές Απόπειρες και ο [B]Δήμος Μαραθώνα[/B] παρουσιάζουν για 9η συνεχή χρονιά, τo Σάββατο 20 και την Κυριακή 21 Ιουλίου, το open air festival New Long Fest (Μουσικά Κύματα) 2013. Ένα festival του οποίου η φήμη χρόνο με το χρόνο μεγαλώνει και που έχει καθιερωθεί πλέον ως ένας θεσμός που στηρίζεται από τους φίλους του σκληρού ήχου και όχι μόνο. Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος θα εμφανιστούν 16 από τις πιο ενεργές μπάντες της εγχώριας underground rock/metal σκηνής. Η προσέλευση όλων μας τουλάχιστον απαραίτητη!”

[SPOILER]παιδια σορρυ εχετε δικιο…αυτος ο Μαραθώνου Δήμος πρεπει να ειναι ξαδερφος του κικου κικου.[/SPOILER][/SPOILER]

Αφού ξεκαθαρίσαμε ότι δεν μιλάμε για τον δήμο Αθήνας ή Θεσ/νικης ή κάποιον άλλο μεγάλο που παίζονται πολιτικά παιχνίδια άλλου τύπου, ακόμα και να διοργανώνει το φεστιβάλ ο ίδιος ο δήμος πού ακριβώς είναι το πρόβλημα?

Δεν έχω καμία σχέση με τη διοργάνωση του φεστ, μα όντας καυλωμένος follower εδώ και 5-6 συνεχόμενα έτη πιστεύω έχω το δικαίωμα να πω την παπαριά μου.

Δε γνωρίζω λεπτομέρειες αλλά νομίζω πως η μόνη συμμετοχή του δήμου είναι στην παραχώρηση του χώρου όπως ανέφερε και η Almighty.
Το φεστιβάλ ξεκίνησε πριν κάμποσα χρόνια από τις “Πολιτιστικές Απόπειρες”.

[SPOILER]

Οι Πολιτιστικές Απόπειρες, φορέας μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα, είναι ανοιχτή εστία πολιτισμού, αναζήτησης και δημιουργίας με έτος δημιουργίας το 1988. Λειτουργούν δύο θεατρικές σκηνές, κινηματογραφική λέσχη, χορευτική ομάδα, κοσμολογικό καφενείο, ομάδα τοπικής ιστορίας, ποιητικό αναλόγιο, μουσικές βραδιές κλπ.

Το site τους για περισσότερα ινφο : [I]http://www.apopeires.gr/haraktiristika.html[/I]l[/SPOILER]
Την πρώτη φορά που παίξανε οι Tardive Dyskinesia στα Μουσικά Κύματα, ο Μάνθος κάλεσε και μερικές άλλες μπάντες σε συμφωνία με τις Πολιτιστικές Απόπειρες και από τότε ασχολείται με την επιλογή των συγκροτημάτων και γενικά τρέχει το φεστ.
Τα εξηγεί εδώ λιγάκι: [I]http://youtu.be/v3Vb1N2galI?t=29m50s[/I]

Τα τελευταία χρόνια μπήκε ένα συμβολικό ποσό ως είσοδος, για να βγαίνουν κάποια πρακτικά έξοδα. Πριν η είσοδος ήταν δωρεάν. Οπότε και από εκεί καταλαβαίνεις ότι δεν έχουν κανένα δήμο για νταβατζή.
2-3 ευρώ εισιτήριο με τόσα συγκροτήματα δε νομίζω ότι είναι θέμα συζήτησης.
Και μόνο τις βενζίνες να βάλεις για τους Αθηναίους…για να μην πούμε για όσους έρχονται από πιο μακριά (πχ Agnes Vein καλή ώρα).

Ας μην τρωγόμαστε λοιπόν και dewalex έλα φέτος να δεις από κοντά πως έχουν τα πράματα.

Φιλε νεκρε εγκεφαλε!!

σε καμια περιπτωση δε κραζω το φεστιβαλ…ουτε τους sarabante…
απτην αρχη προσπαθουσα να μαηκ α ποηντ.

αν αρχισω να μιλαω για το φεστ και τους tardive που το τρεχουν,μονο μελι θα σταξει…
τι να λεμε τα ατομα ειναι οι μονοι που μας εχουν χαρισει open air φεστ αυτης της σκηνης.(νταξ ειναι και το πραη δε φαζ,σορρυ αν μου ξεφευγει καποιο αλλο το οποιο εχει γινει πανω απο 2 φορες)

τiς αποψεις μου γενικοτερα βαριεμαι να τiς ξαναπω αλλα ειναι στην πλειοψηφια τους σε ενα thread που ανοιχτηκε το σεπτεμβρη και ειχε να κανει κατα ποσο θεμιτο ειναι να παιζουν μπαντες οι οποιες ανοικουν στον αυτοοργανωμενο χωρο στα ιεροσυλα clubs.

μακαρι να μπορεσω να παρεβρεθω.

Ναι καταλαβαίνω το point σου και έχεις δίκιο, την είχα παρακολουθήσει εκείνη την κουβέντα, απλά εδώ δεν έχουμε να κάνουμε με τέτοια περίπτωση. Αυτό προσπαθούν να εξηγήσουν όλοι από την αρχή.

Τέλος πάντων, να προσπαθήσεις να έρθεις γιατί θα γουστάρεις :wink:

κάτι προσπαθεί να αποδείξει ο dewalex αλλά ανεπιτυχώς.

σου θίξαμε τους πλανετ οφ ζους σε εκείνο το τοπικ τον σεπτέμβρη και περίμενες την ευκαιρία;

αμα αυτο ειναι το συμπερασμα σου φακε7 ας ειναι.αν και δε θυμαμε να ειπαμε κατι για πλανετ οφ ζους…για ντησπαητ μιλουσαμε θυμαμε.:-k

επισης ας μας πουνε την γνωμη τους οσοι ασχολουνται με αυτο το thread αν λεω μαλακιες

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=9795

η ερωτηση ειναι η εξης:

μια μπαντα που προσδιοριζεται στον αυτοοργανωμενο χωρο ειναι θεμιτο να παιζει σε λαιβ που πανω η αφισα εχει τον δημο χορηγο?(εχει δεν εχει δωσει φραγκα ο δημος)

εχοντας παντα στο μυαλο οτι οι despite παιξαν στο Gagarin και ειναι αιρετικοι(αν ειναι)