Nick Cave & The Bad Seeds - 16/11/2017 - Γήπεδο TAE KWON DO

Αν το πάνε σε μεγαλύτερο χώρο δεν χρειάζεται 2η μέρα που όπως και να το κάνουμε θα είναι ρίσκο τόσο λόγω εξόδων (2πλα μεροκάματα) όσο και λόγω προσέλευσης

Το live του Λονδινου ηταν εκπληκτικο αποτι ακουσα απο φιλους που πηγαν … Ιστορικο λαιβ θα δουμε.

Τελικα αποφασισα να τον δω στη Σλοβενια/Λιουμπλιανα για αλλαγη γιατι το Ο2 με ξενερωνει απιστευτα.

Εντάξει, θα το δούνε οι διοργανωτές, αυτοί ξέρουν καλύτερα άλλωστε. Το θέμα είναι ότι το live έχει “βγει” ενάμιση μήνα πριν καν διεξαχθεί, οπότε έχουν την αβάντα να κάνουν το κουμάντο τους.

Από άποψη ήχου, μέσα στα καλύτερα venues που έχω πάει ποτέ μου.

Ναι ρε, αλλά σκέψου να το πάνε κάπου που να παίρνει 3 - 4 χιλιάρικα κόσμο παραπάνω. Το κέρδος θα είναι μεγαλύτερο αν δεν πρέπει να πληρώσουν 2 φορές τον καλλιτέχνη και απλά να δώσουν κάτι παραπάνω για ενοίκιο και για μερικά έξτρα μεροκάματα σε προσωπικό. Θεωρητικά βέβαια όλα αυτά. Μπορεί όντως το να κάνουν 2 λάιβ στον ίδιο χώρο να δίνει καλύτερο κέρδος τι να πω. Απλά δεν έχω τσεκάρει και το πρόγραμμα της περιοδεία τι λέει. Μπορεί να έχουν καπάκι την επόμενη συναυλία πχ και να μην γίνεται. Θα δείξει…

Καλος ηχος αλλα απο τα πιο ξενερωτα venues του Λονδινου … Ειναι καλο μερος για μεγαλες indoors παραγωγες ( MUSE - Radiohead ηταν καλοι εκει ) ΑΛΛΑ δεν κανεις τουρ το Skeleton Tree - και γενικα ενα απο τα πιο προσωπικα τουρ του Νιck στο bloody O2…Ειχα αναφερει το ιδιο και οταν ανακοινωθει.
Εχω δει/γνωρισει τον Nick πολλες φορες και οχι προτιμω να παω Λιουμπλιανα παρα Ο2.

Καταρχάς δε νομίζω ότι μπορεί να αποδεσμευτεί από τον χώρο που έχει ήδη κλείσει χωρίς να δώσει κάποια χρήματα. Οπότε, αν κλείσει νέο χώρο, δε θα δώσει απλά λίγο παραπάνω. Επίσης, θα πρέπει να βρει και τέτοιον χώρο :grin:, δεν ξέρω πόσοι κλειστοί χώροι υπάρχουν που να πληρούν τις προϋποθέσεις. Όσο για ελεύθερες ημερομηνίες, ο Cave παίζει στις 13 στη Γενεύη και στις 19 στο Τελ Αβίβ, οπότε χρόνος υπάρχει.

Για το ΟΑΚΑ νομίζω πως άκουσα (μπορεί και να κάνω λάθος) και μάντεψε…μπορεί να υπάρχει όρος στο συμβόλαιο μίσθωσης που να αναφέρει και μηδενικό πέναλτι ή κάποιο “λογικό” ποσό σε περίπτωση μεταστέγασης του event :stuck_out_tongue:

1 Like

ψάχνω εισιτήριο αρένα για τη συναυλία του Κέηβ το Νοέμβρη Αθήνα.μέχρι να βρω προσφορά να βγάλω οικονομικότερα αεροπορικά από Κρήτη εξαντλήθηκαν τα εισητήρια.
αν κάποιος το μετάνιωσε και δε θέλει το εισητήριό του το αγοράζω (ή αν ξέρει που μπορώ να βρώ ).ας μου στείλει μην.
ευχαριστώ. <3 χχχ

Θα κάνουμε υπομονή μήπως και ανακοινώσουν αλλαγή χώρου.

Αυτό χλώμιασε ακούω

τοτε θα κανουμε υπομονη μεχρι να ξαναερθει.

φανταζομαι οτι η προπωληση έγινε με τη χωριτικοτητα του γηπεδου να ειναι καπου στις 5 χιλιαδες…το γήπεδο παιρνει και κάτι πτυσσόμενες κερκίδες που φτάνουν τη χωριτικοτητα του στις 8000 περιπου. Για παράδειγμα morrissey και ejekt που είχαν γίνει εκει ήταν χωρίς τις πτυσσόμενες. Δλδ ήταν ετσι.

Με τις πτυσσόμενες είναι έτσι

1 Like

Kαι Mercy Seat στα set list ε; :hushed:
Ευτυχώς πρόλαβα από τα σημερινά. Καλή συναυλία να έχουμε

πως προλαβες?απο εντεκα παρα κατι ως εντεκα κ κατι εμπαινα κ εβγαζε σολντ αουτ

Kαι εμένα στην αρχή έβγαζε ότι θα ανοίξουν στις 11:00 και αμέσως μετά sold out. Mετά από 4-5 refresh ( να είχαν περάσει 3 λεπτά; ) μου έβγαλε διαθέσιμα…

Τελικά τι ώρα θα αρχίσει το λάιβ; Ανακοινώθηκε;

Το λαιβ ειναι σε πανω απο δυο βδομαδες ρε Αριαν :slight_smile:. Απο τωρα προγραμμα :yum:;

1 Like

υπαρχει περιπτωση να θελει καποιος ενα εισιτηριο κερκιδα;

Edit : έφυγε το εισιτήριο .

Σε τούμπαρε;