Nightwish

:lol: Ασε, τον χασαμε!

Όπως ήταν παλιά,αλλά δεν μπορώ να πω κάτι κακό για τους 2 τελευταίους δίσκους,μου άρεσουν σε γενικές γραμμές όλοι οι δίσκοι τους.

Πιστευω οτι το Oceanborn ειναι το καλυτερο τους μακραν. Μετα το Wishmaster και ως εκει. Δεν μου αρεσει που εβαλαν αντρικα φωνητικα μετα. Χασανε το feeling που ειχαν στην αρχη. Δεν λέω, πολύ καλα τα Child/Once αλλα λειπει εκεινο το keyboard που σε ταξίδευε… Για το τελευταιο αλμπουμ… Ουδεν σχόλιο…

Τους παλιους ρε παντα:bow:
η καινουρια τραγουδιστρια ειναι για το πεος οπως ειπε και ενας:p

αλλα το προτιμω ετσι η Tarja θα μαθει επιτελους να στηριζετε στα ποδια της και οχι στα τραγουδια του τομας:D.

ναι μεγαλο ταλεντο. θα κανει διεθνη καριερα τωρα που πηγε σολο

γιατι δεν την θεωρεις ικανη??
λυπαμαι αλλα εχει κανει πολυ μεγαλη επιτυχια σε παρα πολλες χωρες και το αξιζει:)

Aπό μόνη της εννοείς?
Γιατί πέρα από το “my winter storm” έχει βγάλει μόνο ένα με Χριστουγεννιάτικα…Πόση επιτυχία έκαναν πια?:-s

οπως ηταν παλια αλλα οχι οτι ο καινουργιος δισκος με χαλαει απλως τα δυο πρωτα και το once ειναι τα αγαπημενα μου cd απο αυτους…οσο για την κακομοιρα τη ανετ:μα καλα τοσα ταλαντουχα,νεα και ομορφα κοριτσια υπαρχουν εκει εξω αυτη βρηκαν?οχι οτι ειναι απαισια απλως σκοτωνει τα περισσοτερα παλια, δεν ειναι και καμια φοβερη τραγουδιστρια οσο απο εμφανιση αστο καλυτερα :lol::lol::lol:

μηπως εγινα πολυ κακια?:roll:

δεν ειναι μονο το “my winter storm” και τα αλλα ειναι και η επιτυχια της με τους nightwish και ο κοσμος την ειχε και συνεχιζει να την αγαπαει αυτοι

Kάποιος να της πει παντώς να μην αγγίζει τον Alice Cooper…[-X

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ναι ok τον έσφαξε :stuck_out_tongue:

παρα πολλες χωρες λες εσυ την ουγγαρια,την φινλανδια και την αργεντινη?

Τώρα εννοείται.

-.-ναι ειναι πολλες για αρχη;)

θεωρώ ότι η Tarja είναι φοβερή!

και η καινούργια όμως ειναι καλή…ειδικά στο bye bye beautiful και στο cadence of her last breath.

αυτό όμως δεν σημαίνει ότι είναι καλύτερη από την Tarja.Δεν τη φτανει με τίποτα!!![-X

Το θεμα δεν ειναι η Tarja αυτη καθεαυτη αλλα το στυλ. Δηλάδη στην συγκριση Tarja τοy Oceanborn η Anneke, ασσος ευκολ, ομως και στην συγκριση Tarja του Oceanborn η Tarja του Once, παλι ασσος ειναι. Αρα το θεμα ειναι οτι ουσιαστικα αλλαξαν στυλ οχι τοσο οτι αλλαξαν τραγουδιστρια.

Btw να διευκρινισω οτι ειμαι τεραστιος φαν της Tarja, δεν τα λεω αυτα επειδη την μισω η τπτ αλλο.

Επειδη μιλαμε εηω απο το παιχνιδι βασικα… Ποτε δεν ξερουμε τι μπορει να εχει παιχτει με τις πολυεθνικες και τα labels που σε αναγκαζουν να αλλαξεις τον ηχο σου. Εγω πιστευω οτι το occeanborn ειναι ανεκαθεν το καλυτερο τους μαζι με το wishmaster να ακολουθει αλλα δεν μπορουμε να γνωριζουμε τι παιζει στα αληθεια. Μπορει οντως ο ιδιος ο Τuomas να το ηθελε… Αν και τα κλισε “παντα ηθελα να κανω κινηματογραφικη μουσικη” δεν τα γουσταρω και δεν τα πιστευω… Βλεπε Helloween! Dark ride… Στις αρχες για να πουλησουν ελεγαν οτι ειναι το καλυτερο τους και μετα απο ενα χρονο το αποκυριξαν αλλα εχοντας στο σετ τους 3 τραγουδια για καθε live…

εε η anette εχει καλη χροια πιστευω,αλλα να κανει και μερικα μαθηματα φωνητικων δεν βλαπτει:wink:

Λες να μπήκε στους Nightwish χωρίς να έχει κάνει μαθήματα φωνητικών?

Ναι ρε,αφού αρχικά ήταν να πάω εγώ.