Nightwish

Για μασκοτ?

Όχι ρε,για φωνητικά φυσικά.

Θα επαιρναν εσενα για φωνητικα+τον Paoki για 2η κιθαρα που γραφει καλυτερα riffs απο τον Hetfield και θα γινοταν all-star η μπαντα :smiley:

Ποιο παοκι ρε?

Τον “Paoktsis” ηθελα να πω, λαθος :stuck_out_tongue:

A νομιζα ηταν κανας Φινλανδος,κανας Tuomo Paokki ξερω γω.
Πλακα θα χε.

Να δούλευες κι εσύ στο Metal Hammer να μας έγραφες καμιά καλή κριτική. :smiley:

κοίτα, είναι απλά διαφορετική η χροιά της σε σχέση με την Tarja.Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι έχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με τα φωνητικά τηςΊσα-ίσα που πιστεύω ότι τα φωνητικά της είναι άριστα!

Για ποπ τραγουδιστρια καλη ειναι…

Μαλλον μπερδευεις την Anette με την Anneke:lol:

όχι δεν την μπερδεύω.προσωπικά μ’αρεσει

Μηπως με την Annette Olson?

Ακριβώς.Είναι καλή για το είδος της το οποίο δεν ταιριάζει με τους (παλιούς) Nightwish.Όπως και να έχει, για να μην επαναλαμβανόμαστε συνέχεια, το τελευταίο τους cd δεν είναι άσχημο απλώς η βλακεία για μένα είναι ότι δεν μπορούν πια να λένε τραγούδια όπως το ghost love score/phantom of the opera, κλπ. και πια δεν ξεχωρίζουν τόσο από τα άλλα συγκροτήματα με γυναικεία φωνητικά!

Λες και τα παλια τους τα καταφερνει…[-X

Εντάξει,δεν τους έχω δει live όπως είναι τώρα αλλά από βιντεάκια στο youtube που είδα (το nemo πχ) δεν το έλεγε τόσο άσχημα…μην είμαστε και απόλυτοι.

Ακου το wishmaster και πες μου, :lol:

Να ρωτησω κατι? Ειχατε ακουσει την επανεκτελεση του Sleeping Sun κανα χρονο πριν φυγει η Tarja? Σας αρεσε? Αυτο που θελω να πω ειναι οτι και να ηταν ο Tarja στην μπαντα με τετοιου τυπου φωνητικα θα τραγουδουσε και με τετοιου τυπου φωνητικα θα εκτελουσε και τα παλιοτερα κομματια! Οποτε το να θαβουμε την Αννετ ειναι αδικο, μιας και ειναι ευκολος στοχος, προφανως το προβλημα ειναι αλλου :wink:

Αληθεια? Τοτε στο once γιατι τραγουδαει νορμαλ και στις live εκτελεσεις με το γνωστο της στυλ?
Το οτι Ο Tuomas ηθελε να αλλαξει στυλ το ξερουμε. Ας μην σακατευει τα παλια τραγουδια ετσι τουλαχιστον… Και λυπαμαι που πηραν μια ποπ τραγουδιστρια. Ειμαι φανατικος οπαδος τους και τους ξερω απο το occeanborn οταν βγηκε (το εχω ξαναπει νομιζω) και τους παρακολουθω ασταματητα απο τοτε. Ας ειχαν μια που τουλαχιστον τα παλια να τα βγαζει στο ιδιο υφος και ας τραγουδουσε τα καινουρια οπως ειναι…

πολυ καλα τα λες…μπορουσαν καλλιστα να παρουν αλλη. αλλωστε εστειλε και η simone simons. αν ειναι δυνατον δλδ απορριψαν τετοια φωνη και πηραν την ανετ…

Η Simones δεν εστειλε ποτε! Την ρωτησα και απο κοντα στα backstage που εκαναν live στην Αθηνα. Αυτα ειναι φημες. Δεν θα αφηνε τους Εpica με τίποτα. Αν συνεχισουν ετσι να δεις που θα τους φτασουν. Εχουν και το black στοιχειο που ειναι και της μοδας πια… Αλλα θελω να πιστευω αναμεσα στις χιλιαδες τραγουδηστριες που εδωσαν odition υπηρχαν σιγουρα και ανωτερες, ακομα και απο την Tarja…