Καλύτερος δίσκος Nirvana

Eίτε μας αρεσουν είτε όχι,αφησαν το στίγμα τους στην μουσική σκηνή της δεκαετίας του 90…Για την γενιά μου πάντως ήταν το πάτημα για να ανακαλύψουμε τον μαγικό κόσμο του Hard rock/Heavy metal…Ποιον δίσκο τους θεωρείτε τον καλύτερο?Τo Βleach ηταν το ωμό και ακατέργαστο ντεμπούτο τους,το Nevermind έμελε να κάνει το μεγαλο Breakthrough και να μείνει στην ιστορία,το Incesticide περιέχει πολλά καλούδια από τα b-side και τα ακυκλοφόρητα τους (Το Dive είναι κομματάρα),το In Utero είναι ενα πιο ώριμο album που περιλάμβάνει τις καλύτερες στιγμές των δυο πρώτων τους (και προσωπικά το καλύτερο τους) και το Unpugged ένα πολύ όμορφο ακουστικό άκουσμα και συνάμα το κύκνειο άσμα τους…

nevermind, τι να λεμε τωρα… smells like teen spirit, in bloom, come as you are, lithium, polly… :slight_smile:

Unplugged

nevermind με διαφορα :!:

Nevermind αλλά δεν έχω ακούσει τα υπόλοιπά τους ολόκληρα :-s

Αυτο. Λατρεια μεγαλη. :smiley:

Νιωθω οτι το τοπικ υπαρχει ομως. Ντεζαβου.

Noμίζω το Nevermind δεν έχει ανταγωνισμό. Μόνο το Lounge Act να είχε θα το ψήφιζα. Το Unplugged είναι επίσης συγκλονιστικό αλλά έρχεται δεύτερο. Σύντομα κυκλοφορεί σε DVD

In Utero ελαφρώς καλύτερο απ’το Nevermind για μένα…

Και εκατομύρια χρόνια να γίνετε η ψηφοφορία πάλι το Nevermind θα 'ναι πρώτο.

+1. Τι να γίνει, αυτός ήταν ο δίσκος που έκανε το μεγάλο μπαμ, αυτός ήταν ο δίσκος που περιέχει το Smells Like Teen Spirit…

Kανείς άλλος Ιn utero?..:lol:

TO IN UTERO μακραν
ειναι ο πιο ??ωριμος? δισκος τους λιγοτερο εμπορικος απ τους αλλους
πιο αυτοματη γραφη στα Lyrics, ενας δισκος με αχαλινωτους συνειρμους…
οχι για ?ευκολους? ακρωατες…
Επιπλεον ο Kobain misise to Nevermind logo thw megalhs diadoshs pu eixe…

In utero μακραααααααααν…:stuck_out_tongue: Kαι τραγούδι heart shaped box…

Aυτό…
:wink: :stuck_out_tongue:

In Utero με μεγάλη άνεση.

Scentless Apprentice
Very Ape
Frances Farmer…
Radio Friendly Unit Shifter

τι να λέμε τώρα, από τα κορυφαία άλμπουμ των 90’s.

Χμ… όπως και να το κάνουμε όντως το Nevermind ήταν επανάσταση. Κι αυτό καιι το In Utero μου αρέσεουν πολύ. Κατασταλλάζω στο πρώτο και για την “ιστορική” του αξία, αλλά και για κάποια τραγούδια, ξεκινώντας βέβαια από το Smells Like Teen Spirit…

Αλλοι/ες σε nirvana?

Είμαι φλώρος και ψηφίζω unplugged:p …μετά Nevermind και In utero

παιδια νταξ νομιζω το nevermind χαλαρα το καλυτερο

Ιn Utero