Noise Records

χαχαχαχαχαα θεος. κάπου έχω κρατημένο διαφημιστικό κατάλογο της νοιζ επί εποχής 1996, άμα το θυμηθώ και πάω στο πατρικό μου θα τον ξεθάψω.

Κατά τα άλλα θα ποστάρω άλλη φορά σεντονια, τώρα βαριέμαι.

ρε μιλάμε ότι είχε μπαντάρες η άτιμη. και τις έκαψε όλες. πρέπει να αρχινίσουμε κάνα πετίσιον, να τσοντάρουμε έστω κάτι ρε αδερφέ.

δε γίνεται δλδ. δε βρίσκω conception, running wild, coroner κτλ. κι επειδή δεν είναι μεγάλα ονόματα, δεν τα βγάζει ούτε η sanctuary/castle :/. θα κλαύσω.

Η μεγαλυτερη ελλειψη απο τη δισκοθηκη μου ειναι το parallel minds, ναι.

Ειχε ολες τις μπανταρες οντως.

Οι αγαπημενοι μου δισκοι απο τη Noise εχουν κυκλοφορησει.

το parallel είναι το μόνο που έχω πλέον από conception. και η μλκια είναι ότι είχα και το flow και το multitude παλιότερα :S. ε που να ξερα ΓΑΜΩΤΟ.

Όντως γελοία εταιρεία. Είναι αυτό που λέμε “προσεγμένες κυκλοφορίες”.
Με το κλασσικό δίφυλλο booklet (ο θεός να το κάνει!).
Μεγάλο μανίκι να βρεις albums από τον κατάλογό της.
Για πολύ καιρό έψαχνα να πάρω Coroner και Sabbat αλλά ήταν τόσο ακριβά που το μετάνιωνα όταν τα έβρισκα.
Επίσης, σε γνωστά δισκάδικα του κέντρου κυκλοφορούσαν “μαϊμούδες” Noise.
Ήταν αρκετά επαγγελματική η κόπια που ήθελε έμπειρο μάτι για να το καταλάβεις.
Μεγάλη πουστιά και τα πούλαγαν και ψιλο-τσιμπημένα. Δεν τους έκανα τη χάρη…


________________

  • Voivod

Όσα voivod και coroner έχω είναι σχεδόν στην τύχη! (Από τη στιγμή που δεν τα πήρα όταν κυκλοφορούσαν)

Ναι ε; :-k

είναι τεράστια η λίστα, τι να λέμε.

για τις μαϊμούδες ισχύει, μη ντρέπεσαι να πεις ονόματα μπρέην, ελεύθερα.

Βασικά το καλύτερο μπουκλετ που έχω δει από τη νοιζ είναι αυτο του Renewal (πρώτη έκδοση - δεν ξέρω αν έχει βγει καν επανέκδοση βασικά), επίσης και το Coma Of Souls δεν περίοριζεται στο δισέλιδο αλλά είναι πτυσόμενο με κάμποσες σελίδες, αλλά κατά τα άλλα όπως τα λέτε.

κάτσε να βγάλω κι εγώ το εμπόρευμα στο τραπέζι να τσεκάρω.

Το Renewal παίζει να το έχω σε μαϊμού. Από την αρχή κάτι μου “βρώμαγε” σ’ αυτό το cd…
Metropolis πριν κάποια χρόνια.
Και Coroner πέρσι από Rock City.

χαχαχ ωραια πραματα :stuck_out_tongue:

ε και γω αυτο ελεγα στο ντουντ και ανοιξε θρεντ, μα να μην βρισκεις ενα κλασικο running wild?

εγώ που’χω το Flow μ’αρέσει σαν έκδοσις.

Άσε ρε, ήθελα να πάρω να πουμε το Dreamweaver από Sabbat και No More Color, Mental Vortex και το ομώνυμο από Coroner αλλά δεν γούσταρα μαϊμού! Μεγάλο σπάσιμο όποτε τα πετύχαινα μπροστά μου.

Πιο πολύ τα έβρισκα στο γνωστό μαγαζάκι που έχει αλλάξει 2-3 διευθύνσεις…έλα μωρέ, αυτό με σήμα τον Snaggletooth :wink:

το flow ήταν κυριλέ απ’ όσο θυμάμαι κι εγώ.

γενικά απ’ αυτά που έχω

Running Wild - Death or Glory είναι επανέκδοση και είναι κυριλέ.
Rage - The Missing Link είναι επανέκδοση αφού ενώθηκε με Sanctuary, κομπλέ.
Kamelot - Epica και τα Stratovarius, το ίδιο με πάνω.
τα Sabbat και τα Celtic Frost έδιωξα τα παλιά κι έχω κι απ αυτά επανεκδόσεις.
Kreator έχω επίσης τα καινούργια από Pleasure to Kill και Extreme Aggression.
τα μόνα παλιά που μου χουν μείνει είναι από Skyclad τα Wayward, Burnt, Prince, τα οποία αν εξαιρέσουμε τους στίχους που δε διαβάζονται, είναι ψιλοκομπλέ.

πάντα είχα μια απορία όμως. στις ράχες του τσιντί που τσακίζει το backcover, με το χέρι το κάνανε??? δλδ πραγματικά πως τα χαν καταφέρει στα παλιά cd τους να είναι έτσι? εγώ με κοπίδι και χωρίς χάρακα πιο ίσια θα τα κοβα.

brain.d3d μίλα ελεύθερα και ΧΩΡΙΣ ΤΥΨΕΙΣ.

Βασικά, θυμήθηκα ότι όντως έχω αγοράσει από τη συγκεκριμένη φουρνιά ιμιτασιόν δίσκων. Δεν ήταν όμως Noise-κόπια. Ήταν από την τιμημένη την Def American (άλλη από κει!) του Rick Rubin.
Είχα μεγάλη κάψα να πάρω το Manic Frustration και το ομώνυμο από Trouble (και τα δύο δεν τα βρίσκεις για κανένα λόγο και είναι πανάκριβα) και τελικά ενέδωσα και τα αγόρασα. :roll:

Ψοφος στην Noise.

Και για τις πιο απλες εκδοσεις που υπηρξαν ποτε και γιατι το οτι βλεπουμε
cd της στα δισκαδικα και πανηγυριζουμε.

μολις πάω να ανοίξω ακινούργιο cd απο την ενλογο εταιρία ξέρω πως βιβλια ρακι δεν θα βρώ αλλα ακόμα και το εξώφυλλο φοβάμαι πως θα είνια κολημένο σε μορφή αυτοκόλητου…:lol:

Και εγώ για τη Noise τα χειρότερα έχω να πώ - απαράδεκτη εταιρεία!!!

Πάντως επειδή έχω αρκετές κυκλοφορίες της μπορώ να πω πως τα βινύλια δεν ήταν και τόσο χάλια, το αντίθετο θα έλεγα (ειδικά κάποια των Coroner, Helloween, Kreator,Celtic Frost,Voivod) αλλά τα cd ήταν απαράδεκτα !!! Δισέλιδο booklet στην καλύτερη και ήθελες μεγεθυντικό φακό για να διαβάσεις τους στίχους (αν υπήρχαν…)

Ως παλαιότερος εδώ, δεν γνωρίζω για την πολιτική της Noise τα τελευταία χρόνια. Εκείνο που ξέρω, είναι πως όταν αγόρασα το “To Megatherion” το 1985, 1800δρχ. τότε, είχα κάνει το σκ*** μου παξιμάδι! Η Noise μας πρόσφερε σχεδόν το 1/3 των ακροάσεων μας τότε με Frost, Kreator, Helloween, Running Wild, Deathrow, Coroner …