O γιατρός σάς απαντά

Το φλέγον ερώτημα για τον στοματικό έρωτα όσο υπάρχουν οι κύστες δεν το απάντησες δόκτορα

Ρουφάς άνετα. Ο μόνος κίνδυνος είναι να σπάσει η κύστη από το πολύ πάθος. Αλλά μετά θα ξανασχηματιστεί σίγουρα, οπότε θα καταλάβεις ότι δυστυχώς η πίπα δεν ήταν το γιατρικό. 8)

Γιατρέ σου στέλνω pm!!!

να πω και γω το προβλημα μου!
απο το δεκεμβριο και μετα εχω παρατηρησει οτι 2 δαχτυλα του δεξιου χεριου (μεσος,παραμεσος) με πονανε ανα διστηματα! βασικα δεν με πονανε ακριβως αλλα πχ οταν κανω το χερι μου μπουνια και τα πιεζω προς τα μεσα με πονανε λιγο περισσοτερο απο το φυσιολογικο! στην αρχη νομιζα οτι τα χτυπαω καπου αλλα τωρα εχω αρχισει και ανησυχω :-s

Εάν, γενικώς, βλέπετε ότι επιμένουν οι πόνοι (στα κόκκαλα, στη μέση, τα χέρια, τα πόδια,κλπ) και επιδεινώνονται, να πηγαίνετε στον γιατρό! Μην το αφήνετε!

Όταν λυγίζω το αριστερό γόνατο, ακούγεται ένα “κλικ”, προφανώς απ’ τους χόνδρους να υποθέσω. Δε νιώθω πόνο, δε το 'χω χτυπήσει ποτέ, στα ξαφνικά με έχει πιάσει. Πρέπει να είναι κάτι σύνηθες, αλλά πρέπει να το κοιτάξω σε γιατρό;

Δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Αν πονέσεις γενικά να πάς όμως. Οι τραυματισμοί στο γόνατο είναι πάρα πάρα πολύ επικίνδυνοι και σοβαροί :!:
Συνήθως μια χειρουργική επέμβαση σε αυτό το σημείο σε κυνηγά μια ολόκληρη ζωή, όπως και οποιοδήποτε πρόβλημα

Συμμαθητής μου έχει βγάλει τα γόνατα του από 2 φορές το καθένα, θρυμματισμός επιγονατίδας, χειρουργεία… Κωλοσημείο είναι γμτ!

Ελπίζω μη πιάσουν τίποτα πόνοι, αν και στο ίντερνετ διαβάζω ότι συνήθως δεν είναι τίποτα ανησυχητικό όντως.

Πρωτοφανες να σε καθησυχασει ερευνα στο ιντερνετ.
Εγω συνηθως οταν ψαχνω κατι ιατρικο καταληγω στο συμπερασμα οτι εχω 3 βδομαδες ζωης.

Και εγώ, σε κάποιον καρκίνο συνήθως :p:p

Ισχύει αυτό…!! Εμένα από πέρσι έχουν κλονιστεί τα νεύρα μου με τα διάφορα πορίσματα του ίντερνετ… κατά καιρούς, με πιάνουν κάτι κρίσεις, αλλά μετά αναρωτιέμαι πόσο βλάκας είμαι! Μην τα εμπιστεύεστε ρεεεε!

Συμβαινει και σε εμενα και αρκετα συχνα! Δεν υπάρχει λογως ανησυχιας απο την στιγμη μου δεν ποναει! :slight_smile:

Παίζει να είναι ελαφριά χονδροπάθεια, δεν επιδέχεται εγχείρηση, μόνο προσοχή και γυμναστική.

Άσε που έρχεται και φεύγει κατά καιρούς, εγώ αν και έχω αυτή τη στιγμή είμαι μια χαρά…

edit: Εμένα πονάει κιόλας κατά καιρούς, με τα κρύα ή όταν το ζορίζω με σκαλιά και τέτοια. Δεν υπάρχει λόγος πανικού!

από γυμναστική άλλο τίποτα, γι’ αυτό και σκέφτομαι μήπως το 'χω παρακάνει :stuck_out_tongue: thanx!

Εγώ γενικά όταν προχωράω τα τελευταία 5 χρόνια,τα γόνατά μου κάνουν κλακ,και οι αστράγαλοι πολλές φορές.

Για αβάντ γκαρντ συγκρότημα είμαι,να με πάρουν και να βγάζω ήχους

εγώ είχα σπάσει τον νοέμβριο 3ο,4ο και 5ο μετατάρσιο και οταν έχει πολύ κρύο με πεθαίνει στον πόνο το πόδι.

εχει καποιο καιρο που ματωνουνε τα ουλα μου κατα το βουρτσισμα και οταν τρωω η αν τα πιεσω…ειναι και κοκκινα και πρεπει ναναι λιγο πρησμενα…εψαξα και διαβασα διαφορα περι ουλιτιδας…πως αν αφεθει πολυ καιρο υπαρχει κινδυνος να χασεις δοντια κτλπ.να ανησυχω πολυ?ακομα μικρος ειμαι γαμω…αυτη τη βδομαδα θα παω παντως οδοντιατρο

θυμαμαι εχει κατι οδοντιατρους το φορουμ.ας απαντησουνε παρακαλω
εδιτ: thewitchfinder!

Όχι, δεν είναι ανησυχητικό, για να φτάσεις σε αυτό το σημείο, πρέπει να φτάσεις στο τελικό στάδιο της περιοδοντίτιδας, εάν τα πλένεις τουλάχιστον μία με δύο φορές την ημέρα και τα προσέχεις δεν υπάρχει τέτοιος κίνδυνος. Να πας. Το πολύ πολύ να σου δώσει ένα ισχυρό στοματικό διάλυμα ειδικό, όχι listering*. Kαι γω είχα λίγο, αλλά μετά από τον καθαρισμό της πέτρας συνήλθαν και δεν χρειάστηκε να μου δώσει… Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν κανένα βράδυ βαριέμαι :smiley: και πέφτω ξερή χωρίς να τα βουρτσίσω, την επόμενη μέρα ματώνουν στο βούρτσισμα, αλλά λίγο… Δεν ξέρω, δεν έχω ιδέα, αλλά πιστεύω ότι είσαι μικρούλης και ότι για να φτάσεις σε αυτό το σημείο θα πρέπει να’χεις φουλ πέτρα, να μην τα πλένεις και να’σαι και μεγάλος…!

  • listering… :smiley:

το θεμα ειναι οτι τα πλενω συχνα,και στοματικο διαλυμα χρησιμοποιω.αλλα ειναι πολυ ευαισθητα τα δοντια μου…μακαρι με ενα καθαρισμο να τελειωνω γιατι εχω ανησυχησει.ευχαριστω παντως!

Τίποτα καλέ!! Απλά να πάς σύντομα για να σου φύγει και η ιδέα και να μην ταλαιπωριέσαι.!! Τα έχω περάσει και γω αυτά.!! Δεν είναι κάτι που να μη διορθώνεται…!! :wink: