O γιατρός σάς απαντά

Καπως ετσι. Ενω δεν εχω φλεμμα, νιωθω μια μικροενοχληση στο λαιμο σαν κατι να εχω αλλα μολις βηχω καταλβαινω οτι δεν εχω κατι να βγαλω και οτι ο λαιμος ειναι καθαρος. Ειναι σα να μου γαργαλαει καποιος δηλαδη το εσωτερικο του λαιμου και να νομιζω οτι κατι υπαρχει εκει οποτε βηχω, αλλα τζιφος.
Οτι περναει απο μονο του περναει, αλλα ξερω γω… ειναι φυσιολογικο να κανει 1-2 μηνες να περασει?
Αν και γενικα δεν παω σε γιατρους αν δεν εχω κατι πολυ σοβαρο, σκεφτομαι να παω να το τσεκαρω γιατι εχει αρχισει να με εκνευριζει

Προσεξε μην ειναι βροχητης,που εχα παθει κι’εγω και εβηχα ενα καλοκαιρι ολοκληρο.

μην καθυστερείτε να πηγαίνετε στο γιατρό ρε. εγώ πέρασα σήμερα απ’ τον φυσικοθεραπευτή μου και μου πε εν ολίγοις ότι παίζω μπάλα εδώ και 3-4 μήνες με διάστρεμμα, κάταγμα λόγω κόπωσης και περιοστίτιδα :-s

Ρε τι σου κανουν οι τιτανες…

θα το πω και εγω…

για κατι ποιο περιεργο απο το "οχι ρε πουστη μουυυ , παλι εσπασα το νυχι " (αμαν ρε Ζαχαριτσα…:p)

παιδια (μικρα και μεγαλα)…
οτι και αν εχετε πηγαινετε στον γιατρο.
ειδικα αυτοι που εχουν ασφαλιση.
απο προσωπικη εμπειρια σας λεω πως οσο μαγκας και να εισαι, οσο και να λες εγω δεν παθαινω κατι, παθαινεις…:!:
πρεπει παντα να ειμαστε με τα μυαλα στο κεφαλι σε τετοια θεματα…
δεν ειναι τυχαιο πως απο ολες τις κλασικες και τυπικες φρασεις το “την υγεια μας να εχουμε” ειναι η μοναδικη που δεν μπορεις να εκνευριστεις …

το ειπα (αν και δεν ειναι και κατι που δεν εχει ξανακουστει…)

:wink:

Σωστά τα λέει ο crimson_Idol.
Κι εγώ είχα ένα πρόβλημα και το άφησα 1μισι βδομάδα λέγοντας θα περάσει (ξέροντας πως έχω χρόνιο πρόβλημα) και κατέληξα να μείνω 2 βδομάδες στο νοσοκομείο, και αν αργούσα κι άλλο τα πράγματα θα 'ταν πολύ χειρότερα.
Όσο για τις αμυγδαλές, κι εγώ τισ έβγαλα στα 8 μου και δεν είχα κανένα πρόβλημα, ούτε μετά την επέμβαση ούτε από τότε και μετά με κρυολογήματα.

Αν είχα κάποιο πρόβλημα υγείας -πέρα από το γνωστό ψυχολογικό- και έμπαινα εδώ να μάθω 2-3 πράματα το μόνο που θα έκανα θα ήταν να φρίκαρα περισσότερο. “εγώ άκουσα…”, “ο γιος ενός φίλου του πατέρα μου…” τασηρσ΄λαξ μσγιαογμυθόαιη μ

Στοπ δις μαντνες. Ρωτήστε ένα γιατρό. Δε δαγκώνει. Οτιδήποτε και αν είναι αυτό. Όσο χαζό και να σας φαίνεται.

Ρωτησα το γιατρο και μου ειπε οτι δεν εχει κανει τετοια εγχειρηση για να μου πει απο πρωτο χερι αν ποναει :(:(:(:frowning:

Ρώτα και άλλους. Δε σε αγχώνει να παίρνεις απαντήσεις από κάποιον άσχετο?

Αν εχεις κανει την εγχειρηση και ξερεις αν ποναει ή οχι εισαι ασχετος? :?:?

ευκαιρία πάντως να κάνεις και πλάστικη αν το χεις ανάγκη!

__:stuck_out_tongue: εννοούσε τον γιατρό ρε…! :lol: :stuck_out_tongue:

__Η μύτη του Τόλκη είναι ΣΕΚΤΣΙ!! αφήστε την ήσυχη, έχεις δει κανέναν να αλλάζει το riff του Iron Man ή του Smoke On The Water, έχεις δει κανέναν να θέλει να αλλάξει την Μόνα Λίζα, την αρχιτεκτονική του ναού της Ακροπόλεως;;;! :lol: :smiley: :smiley:

Moλις κερδισες το 50% του Camelot :lol::lol::lol::lol:

Μιας και λέτε για γιατρούς εδώ πέρα… :stuck_out_tongue:
Έχουμε κανέναν εδώ μέσα???Η έστω κάποιον με πατέρα,φίλο,καλό γνωστό…να μας γράψει καμιά άδεια??? :roll:

Δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω! Μακάρι να’ χα κι εγώ

Σημαντικο!: Όποιος έπασχε απο τενοντήτιδα και του πέρασε ικετεύω να ποστάρει πληροφορίες για το πώς

Tενοντίτιδα σε ποιό σημείο;
Όπου και να την έχεις πάθει πάντως σταμάτα να κάνεις κινήσεις που χρησιμοποιούν/κουράζουν το συγκεκριμένο σημείο του σώματος και πήγαινε να συμβουλευτείς γιατρό ή φυσιοθεραπευτή. Ειδικά για τενοντίτιδες και μυικούς τραυματισμούς ένας καλός φυσιοθεραπευτής είναι πολλές φορές πιό χρήσιμος και από γιατρό.

έχουμε κανένα γιατρό ή φοιτητή έστω να μας πει αν αυτά π κάνει ο house έστω και μια στο εκατομμύριο είναι αληθοφανή ;;;; δν θα ξεχάσω το επεισόδιο του τρίτου κύκλου π ένας ασθενής ήταν παραπληγικός κ του δώθηκε (από την Καντι) μια ουσία κ έγινε καλά … 8O

μήπως είναι θεος ο house τελικά ;:stuck_out_tongue:

χέρι αντίχειρα-καρπό…

Όχι όντως σκέφτομαι πολύ σοβαρά τη λύση φυσιοθεραπευτή

εδιτ: οι ασθένειες είναι αληθινές σε μεγάλο ποσοστό απ’ ότι μου λέει γιατρός φίλος μου ή μέθοδοι γιατρείας δεν ξέρω

οκ λέω κ εγώ … γενικά η σειρά στέκει ; μου φαίνεται απίστευτο .:stuck_out_tongue:
(ακόμη κ αν κάθε περιπτωση συμβαίνει στις 1 στο εκατομμύριο .)

όσον αφορά στο διάφραγμα, δεν ξέρω αν γίνεται πλέον με λέηζερ η φάση, εμένα πριν 5-6 χρόνια με νυστέρια κλπ κομφόρ μού την έκαναν. να πω την αλήθεια δεν θυμάμαι αν πονούσε η μύτη μετά, θυμάμαι όμως ότι όταν βγήκα από το χειρουργείο ήταν 3πλάσια σε μέγεθος (!) και αυτό που με είχε γαμήσει ήταν η πουτάνα η νάρκωση. για αρκετές ώρες ξερνούσα αίμα, ευτυχώς είχα ακούσει τον γιατρό κι είχα ξυρίσει τα μούσια. ε, και μετά για ένα μικρό διάστημα θα την προσέχεις λιγάκι παραπάνω τη μυτούλα σου. πάντως έχει λίγο πολύ να κάνει με την κάθε περίπτωση, εμένα π.χ. ήταν δύσκολη και παρόλο που η εγχείρηση ήταν επιτυχημένη (ίσιωσε δλδ το διάφραγμα), δεν είδα τεράστια διαφορά (στον ύπνο εξακολουθώ να αναπνέω από το στόμα).