Oasis

EEEEEEEΠΠΠΠΠΠ Σεβασμός στους Manowar… Είτε ως true μεταλλάδες, είτε ως “ποζεράδες” έχουν τη δική τους πολύ μεγάλη ιστορία…
Μας έχουν αφήσει και κάποια διαμαντάκια…

Oi Manowar den htan pou paizan playback sta live tous?

Den xreiazetai fysika na anaferw kati parapanw gia thn a3ia tous.

Και οι Paradise lost έχουν playback στις συναυλίες τους… Αυτό δεν σημαίνει κάτι για την αξία τους… Οι Manowar είναι πρωτομάστορες του epic metal και παρόλο που έκαναν και κάνουν πολλά καραγκιοζιλίκια κανείς δεν μπορεί να παραγνωρίσει τον υπέρτατο λυρισμό που βγάζουν πολλά από τα τραγούδια τους ειδικά μέχρι και το Kings of metal…
Τώρα δηλώσεις τους του στυλ Death to the false metal και άλλα κουλά είναι εντελώς για τον μπέο, ωστόσο σημασία έχει η μουσική… Και η μουσική τους έχει κάποια υπέρτατα σημεία…
Thats my opinion…
Οn topic… Δεν μου περισσεύει χρόνος για ν’ ασχοληθώ με την μουσική των Oasis… Απ’ο δηλώσεις χειρότεροι κι από Manowar

An k diakrinw mia eirwnia sto post sou :slight_smile: , apla 8a sou proteinw na to kaneis kapoia stigmh giati ta paidia exoun grapsei KOMMATARES. Eidka sto Definitely Maybe (to debouto tous), ola ta kommatia einai 'ena k ena".

Eidka sto Definitely Maybe (to debouto tous), ola ta kommatia einai 'ena k ena".

Όντως το ντεμπούτο τους είναι πάρα πολύ καλό.Από κει και πέρα μπορώ να διακρίνω μόνο μεμονωμένα κομμάτια τους που να λένε κάτι.

Η αγαπημενη μου μπαντα… για μενα θεοι…
αυτα που λενε κυριως για μπαντες οπως U2,travis, coldplay,rolling stones με τις οποιες εχουν συνεργαστει
τα λενε κυριως στην πλακα… ποτε δεν εχουν πει κατι για την μουσικη τους… μομο για την συμπεριφορα
τους… εξαλλου με αυτους ειναι φιλαρακια… για αυτο και κανενας απο αυτους δεν εχει βγει ποτε να τους
την πει…
να πιστευετε οτι λενε για Phil Collins,Robbie Williams, Franz Ferdinand…

οσο αφορα την μουσικη θεωρω οτι 3 πρωτοι δισκοι (Definitely Maybe, Morning Glory, Be here Now) ειναι μοναδικοι… εσωσαν μια ολοκληρη γενια μουσικων κ ενεπνευσαν αλλους…
To masterplan αποτελει συλλογη απο Β-sides οποτε ειναι στο ιδιο κλιμα.
Οι υπολοιποι 3 δισκοι απλα εγιναν πιο χαλαροι κ ισως πιο ψυχεδελικοι… αφησαν το rock ‘n’ roll ηχο… δεν μπορουν να χαρακτηριστουν ομως σαν κακοι δισκοι… εχουν τρομερα κομματια μεσα…

πλεον ο Liam δεν ειναι φωνητικα αυτος που ξεραμε οποτε ελπιζω σ’ενα δισκο μοιρασμενο με τον Noel…
H ακομα καλυτερα ενα solo album απο τον Noel…

ούτε ζέστη ούτε κρύο…μερικά κομμάτια είναι πολύ πολύ καλά…:wink:

βασικά εμένα μου αρέσει το the importance of being idle, από τον τελευταίο δίσκο νομίζω…

Egw pantws kati kommatia poy akoysa moy`r8e na 3erasw

Μέχρι και το Be here now βρίσκονταν σε καλό συνθετικό επίπεδο…Μετά το χάος…

Egw pantws xilies fores protimw n`akoysw U2

εγω προτιμαω να ακουω δυτικες συνοικιες…:lol:

Asteio… Akoma Xtupiemai… Akou k Tsalikh… Tosa ksereis Tosa les…

ελα μη παρεξηγιεσαι…πλακιτσα εκανα:p απλως δεν μ αρεσουν οι oasis και γενικα αυτου του ειδους τα group…:wink: :slight_smile:

aaa… ok…
δεν εχω κολλημα με τι εννοια οτι οποιος δεν ακουει oasis δεν ξερει απο μουσικη κ τετοια…
Γουστα ειναι αυτα… απλα τετοια συγκροτηματα ακομη κ αν δεν τα ακουμε πρεπει να
αναγνωριζουμε την δουλεια τους…

Το πρωτο ειχε κανα 2 συμπαθητικα τραγουδακια,απο κει και περα δεν τους παλευω ταληρο.

Δεκάρικο;;;

Οk! Kατάλαβα!!!

:cold:

Σεφερλης Power!:lol:

O πρώτος ήταν δισκάρα
Ο δεύτερος πολύ καλός
Ο τρίτος είχε μερικά καλά
Ο τέταρτος δεν ακουγόταν
Τον πέμπτο δεν προσπάθησα καν να τον ακούσω

oι δισκοι ειναι 7 (χωρις το live)…

bye, bye…