Oasis

απ’οτι ξερω κατι σαν dance/pop…ρε

δες αυτο το video http://www.youtube.com/watch?v=24rSXNW_mVc και απλα πες μου αν δεν ειναι rock ‘n’ roll
αυτο, τοτε τι ειναι? απλα δες το…

Επειδή έχω βαρεθεί αυτή την κουβέντα με τις ταμπέλες (είναι ροκ, όχι είναι ροκ ν ρολ): Τα πάντα που ακούμε όσοι γράφουμε εδώ μέσα είναι ροκ. Επίσης τα πάντα εντάσονται σε διάφορες υποκατηγορίες του ροκ π.χ. μέταλ, χαρντ ροκ, grunge κ.τ.λ. Πολλές υποκατηγορίες μάλιστα έχουν και τις δικές τους υποκατηγορίες: πάουερ μέταλ, ντεθ μέταλ κ.τ.λ. Οι Oasis λοιπόν ανήκουν μαζί με τους Blur, τους Pulp, τους Suede, τους James και κάποια άλλα συγκροτήματα εκείνης της περιόδου (μέσα '90’s) στο κίνημα του Μπριτ Ποπ. Αυτό είναι οι Oasis. Αν και βαριέμαι αυτή την κουβέντα με τις ταμπέλες…

To Do ya know what i mean πάντως είναι κομματάρα…8)

οκ, ειναι σαν συγχρονο rock ‘n’ roll, αλλα στα πλαισια του pop/rock παντα. οταν ειπα οτι δεν ειναι rock ‘n’ roll, το ενοουσα με την κανονικη ενοια του ορου, που αμα το ψαξεις νομιζω δεν εχει να κανει με τη σημερινη μουσικη.
τελοςπαντων, δεν ειναι ολα τα κομματια τους ετσι και τα περισσοτερα εμενα μου κανουν για pop/rock, αυτη ειναι η γνωμη μου.

ρε γαμωτο…οι τυποι εχουν βγαλει κατι κομματαρες αλλα επειδη ειναι τοσο ηλιθιοι και βριζουν τους παντες δεν ΘΕΛΩ να τους ακουω. ή μαλλον να πληρωσω για τα αλμπουμ τους. το ξερω οτι αυτο φανερωνει καποιο κομπλεξισμο αλλα δεν μπορω αλλιως! ΤΟΥΣ ΜΙΣΩ!! :blow: :blow:

δεν ειναι rock ‘n’ roll σαν τους beatles αλλα τα riffs και ο ρυθμος κυμαινοντε σ’αυτα τα πλαισια…

επειδη τους εχω ψαξει παρα πολυ μεσα απο συνεντευξεις, πιστεψε με χαζοι δεν ειναι. Ειδικα ο Noel.
O Liam ειναι λιγο ψωνιο, αν οχι πολυ. Ο μπασιστας Andy Bell ειχε πει οτι βριζουν συνεχεια για διαφημιστικους
λογους, ασχετα που μερικα τα πιστευουν…
οσο για το γεγονος οτι δεν τους ακους η δεν εχεις τους δισκους τους για αυτο τον λογο το θεωρω καπως
χαζο. Γιατι αυτο που σ’αφορα σαν ακροατης ειναι η μουσικη και οχι η συμπεριφορα. ετσι νομιζω οτι πρεπει να’ναι
τα πραγματα…

δεν πειραζει… καλα να’στε, να μας χαιρομαστε…
λοιπον δεν ξερω τι μουσικη ακους, αλλα νομιζω οτι εχεις ενα μικρο αδικο…
το DM ειναι για μενα το 2ο καλυτερο αλμπουμ πισω απο το What’s the story…
δεν ειναι μονο το live forever. καλυτερο τραγουδι θεωρω το Cigarrettes & Alcohol (το μισο riff παρμενο κ δηλωμενο απο T-Rex).
αυτος που τους σωζει τοσα χρονια ειναι ο Νoel. τελος.
Α! ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΩ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΠΑΝΤΑ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΑΔΥΝΑΤΟΝ.
ΑΠΛΑ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ. και τουλαχιστον να αναγνωριζεται η αξια τους απο αυτους που ακουν ροκ. γιατι εχω φιλους που ακουν μεταλ κ δεν τους αρεσουν.

κατσε τωρα ρε φιλε…οι νοελ τι δουλεια εχει με τους οεισις??? αυτος δεν ειναι εκεινο το τυπακι που ειναι στα βιντεοκλιπια τους?? καλα με δουλευετε??

E???

ΝΤΟΙΝΓΚ!!! #-o

Φιλε την επεταξες!!!#-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o

μεγαλο συγκροτημα. ο ηχος τους σου γεμιζει το αυτι.

το what’s the story ηταν ενας απο τους πρωτους rock δισκους που ακουσα.ακομα και σημερα το ακουω το ιδιο ευχαριστα.κριμα που το live τους το 2000 ηταν απογοητευτικο.βγαζουν δισκο το σεπτεμβριο εμαθα,αντε να δουμε

βασικα ολοι οι ροκαδες τους γουσταρουμε, εχουν βγαλει εξαιρετικα αλμπουμ και ειναι και αλητες8)

αυτο που γουσταρω πιο πολυ ομως ειναι οι κιθαρες στο μορνινγκ γκλορυ… σε ηλεκτριζουν ασχημα

αποτυχημενοι μιμητες των beatles ειρωνες και ψωνισμενοι.Παρ’ολα αυτα…ενα δυο τραγουδακια τους τρωγονται…πφ!

Βλεπω εβγαλες το XXXL φτυαρι και το χρησιμοποιεις αβερτα.:stuck_out_tongue:

ετσι πρεπει :stuck_out_tongue:

Ξεθαψα το morning glory και χαζοτραγουδω[I]

σοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοου σααααλλη καν γουεητ , ση νοουζ ιτς του λεητ![/I]