Προβλημα με online αγορα/απορίες

Εδώ κάτι πράγματα:

2 Φεβ: “Revival Books UK shipped the following item(s) in your order 10…9, placed on February 1, 2012.
Delivery Estimate: Monday, March 5, 2012 - Wednesday, April 4, 2012” :? Κι ακόμα τίποτα. Πραγματικά ζηλεύω το ταξίδι που θα κάνουν αυτά τα βιβλία. Ήταν και impulse buy και παίζει να μην τα διαβάσω καν ρε γαμώτο :stuck_out_tongue:

Μια που’πιασαμε το kindle και επειδη διάβαζα τα ποστ σας στο σχετικό θέμα, είσαι ικανοποιημένος; Σκαναρισμένα pdf διαβάζονται εύκολα;

Παρα πολυ ικανοποιημενος, σε σχεση κιολας με το κοστος της συσκευης.

[U]Σκαναρισμενα[/U] pdf σε ολα τα reader θα εχεις προβλημα.

Και σε μη σκαναρισμένα είναι πιθανόν να έχεις.

Σε μη σκαναρισμενα, μπορεις να κανεις μετατροπη ειτε με calibre ειτε μεσω του amazon.

Νταξει καλο σχετικα αποτελεσμα.

Προβλημα θα εχεις σε επιστημονικα pdf & σε pdf που ειναι γραμμενα σε στηλες.

Σε pdf που έχουν μαθηματικά σύμβολα η μετατροπή είναι άθλια:p

Τα μόνα που παλεύεται η μετατροπή είναι τα προγραμματιστικά(αν δεν έχουν τον κώδικα σε εικόνα ή ξεχωριστό πλαίσιο).

Βέβαια σε pdf κειμένου η μετατροπή γίνεται άψογα.

Αυτό που κάνω εγώ είναι να χρησιμοποιώ το briss για να κόβω όσο γίνεται περισσότερο τα περιθώρια και μετά το pdf διαβάζεται πολύ άνετα οριζόντια.

Καλα ειχα κανει μετατροπη σε βιβλιο για δικτυα, το αποτελεσμα ηταν κατι χειροτερο απο αισχρο :stuck_out_tongue:

Ειμαστε οφφτοπικ, ας μεταφερει καποιος μοντ τα ποστς στο θρεντ των ereaders.

ξερει κανεις τι παιζει με αγορες απο ebay και τελωνεια?
συμφερει να αγορασω η θα δωσω τα κερατα μου στο τελωνειο?

Τελωνειο προφανως περνας οταν ειναι εκτος ΕΕ.

Οτι παρεις, ζητα να ερθει με απλο ταχυδρομειο, γιατι με κουριερ θα το πληρωσεις χρυσο.

Θεωρητικα μεχρι 20-30 ευρω το γλυτωνεις, αλλα εχω ακουσει για περιπτωσεις που μεχρι 100 ευρω αν ειναι απλο ταχυδρομειο το περνανε.

Το τελωνείο πραγματικά παίζει να 'ναι ότι να 'ναι. Έχω πληρώσει τελωνείο για παπούτσια, ενώ για ακριβότερα και πιο ογκώδη αντικείμενα έχει περάσει αέρα.

Βασικά για να πληρώσεις τελωνείο πρέπει πρώτα να ανοίξουν το δέμα σου
Δεν τα κοιτάνε όλα είναι αδύνατο, οπότε αν είσαι τυχερός το γλιτώνεις

Επίσης, τα παπούτσια π.χ. που αναφέρθηκαν, αν δεν υπάρχει απόδειξη και 200? να είναι η τιμή τους λίγο δύσκολο να το ξέρει ο τελωνειακός
Ενώ αν ανοίξει και δει κάνα iphone, ε τότε δεν τη γλιτώνεις την καμπάνα :lol:

Συνήθως γράφει ο αποστολέας απ’ έξω τι περιέχει το δέμα

:-k
Εμένα ποτέ δεν έγραφε κάτι από έξω

Λιγο οφφτοπικ αλλα δεν ηξερα που αλλου να το βαλω.

Γι’αυτους που εχουν Alpha Web Banking: θελω να κανω αιτηση για τη συσκευη προθετου κωδικους ασφαλειας(για να ξεκλειδωσω μεταφορα/πληρωμες κλπ) αλλα πηγαινω Διαχειρηση—>Αιτηση και μου πεταει αυτο ‘‘H συναλλαγή αυτή δεν μπορεί να εκτελεστεί διότι δεν έχετε ορίσει λογαριασμούς με δικαιώματα χρέωσης και ενημέρωσης’’.Απο που το κανουμε αυτο,κανα 10 λεπτο που παιζω με το προφιλ κι αυτα δεν εβγαλα ακρη.

Από που αγοράζετε βινύλια?

Απο παντου!
Πες πιο συγκεκριμενα ρε ανθρωπε…

Θέλω το Rising ή καινούργιο ή used σε πολύ καλή κατάσταση, και θέλω αν δω αν υπάρχει κάπου φθηνότερα από το Amazon.

Πιο συγκεκριμένα πεθαίνεις.

Επειδή έχω να μπω περίπου ένα χρόνο στο play.com και μπαίνοντας σήμερα μπερδεύτηκα…
π.χ θέλω να παραγγείλω αυτό http://www.play.com/Music/CD/4-/148588/In-Rio/Product.html?searchstring=rush&searchtype=&searchsource=2&searchfilters=s{rush}%2bc{34}%2b&urlrefer=search
και είδα ένα κατεβατό από διάφορες τιμές από καινούργια cd και μεταχειρισμένα, ήξερα οτι υπήρχαν διάφοροι πωλητές μεταχειρισμένων cd αλλά όχι αυτόν τον χαμό.
Τώρα εγώ ας πούμε το παραγγέλνω από τον πρώτο (που το έχει πιο φθηνά και γράφει ότι είναι new), θα έχω σίγουρα δωρεάν αποστολή? και γενικά είναι αξιόπιστη όλη αυτή η φάση? γνωρίζει κανείς?

ναι δωρεάν είναι, τώρα την αξιοπιστία την τσεκάρεις με το feedback του κάθε πωλητή. όπως και στο ebay εμπιστεύεσαι αυτή και μόνο, έτσι και εδώ.
εγώ πάντως ποτέ δεν είχα θέμα με το play, ούτε και με το playtrade.

θενκς μαν!

τίποτα, οι σανς ναναι καλά8)