Ηorror\Cult\B-Movies

αριστουργημα με οσκαρικες ερμηνειες,

τα 5 πρωτα λεπτα δειχνουν το δρομο

Zombie του Lucio Fulci

:):!:

:bow:

…και συνεχίζοντας με αμείωτο κέφι

…και λίγο Dario Argento…έτσι???

:):!:

La casa del fin de los tiempos (2013)

ταινιαρα απο Βενεζουελα
επιτελους ενα θριλερ της προκοπης μετα απο πολυ καιρο

…μια χαρά φαίνεται και αυτό:):!:

K gw psh8hka na to dw,
nasai kala giathn protash

…το remake του Friday And 13th είδα χθες λόγω και της ημέρας, αλλά δεν με πολυέψησε

[SPOILER]…πριν τους τίτλιους αρχής, ξεπετάει το I, το II, το III, το IV, μέχρι και τον copy του V βάζει:-k[/SPOILER]

:):!:

sapio teleiws

…και απόψε το http://www.imdb.com/title/tt0268579

…αρκετά καλό για το είδος του, teen horror movie

…με την A.J. Cookάρα…τι κουκλάκι

Ripper Letter From Hell

:):!:

[B]Devoured - 2012[/B]

Συμπαθητικό, χωρίς να ξεπερνάει τα όρια του ενθουσιασμού. Μια σερβιτόρα/καθαρίστρια/barwoman/ελβετικός σουγιάς αρχίζει να φρικιάζει βλέποντας οράματα στο μαγαζί που δουλεύει. Όλα αυτά ενώ προσπαθεί να μαζέψει λεφτά για τη θεραπεία του γιου της στο πατρίντα Ελ Σαλβαδόρ. Έχει κάποια twists στην πορεία που σε κρατάνε, αλλά μέχρι εκεί.

[B]Tusk - 2014[/B]

Δεν ξέρω πόσοι από εσάς το έχετε δει και τι γνώμη έχετε, αλλά νομίζω πως την ευχαριστήθηκα δεόντως. Μετά το συμπαθέστατο [B]“Red State”[/B] του 2011 ο [B]Kevin Smith[/B] φέρνει άλλο ένα horror διαμαντάκι στην οθόνη μας. Με λίγο πολύ (έως αρκετά) γνωστούς ηθοποιούς και στοιχεία κωμωδίας η ταινία - κατά την ταπεινή μου άποψη - τα σπάει. Ένα παρουσιαστής ενός podcast φεύγει για Καναδά για μία συνέντευξη και εξαφανίζεται. Η συνέχεια αυτού του λίγο “διαφορετικού” horror στην οθόνη για να μη σας το χαλάσω. :wink:

…παλιό, κλασικό, όμορφο

Dark Night Of The Scarecrow

:):!:

λοιπον, εκατσα κ ειδα ολα τα nuke em high… το πρωτο ειναι ταινιαρα κ εχει γαματο soundtrack… https://www.youtube.com/watch?v=7wcgKrBAAec

τα επομενα δυο ειναι σαπια σε σημειο που δε βλεπονται αλλα το τελευταιο του '13 (κατι σα remake) δεν ειναι ασχημο, ενω μεσα στο 15 βγαινει κ το 2ο μερος…

what’s going on, at nuke em high??? :vibrate:

εχω ψιλοκαει τελευταια με troma movies

Πολυαγαπημένο Class of Nuke’em High. Δεν έχω δει συνέχειες. Στο πισί μου βόσκει εδώ και 1-2 μήνες το Terror Firmer το οποίο δεν το έχω δει ακόμα.

Δόκτωρ, τσέκαρε επειγόντως και Poultrygeist. Ίσως το αγαπημένο μου από Troma (όσες έχω δει). Απίστευτη σάτιρα, τρελή αηδία, ατάκες, μιλάμε έχει τα πάντα.

Τα είπες όλα. Από τις καλύτερες στο είδος μαζί με Toxic Avenger.

θενξ, θα το τσεκαρω σιγουρα… απτα toxic avenger μονο το πρωτο ελεγε…
τις προαλλες ειδα το surf nazis must die, επικη σαπιλα…αλλα ειχε γελιο

Εδιτ: πλεον φροντιζω να υπαρχει παντα μια ταινια troma στον υπολογιστη μου, επομενη που θα δω ειναι η troma’s war

…καιρό είχα να το δω…είχαν πει ότι θα βγει και δεύτερο μέρος, αλλά αγνοώ τι έγινε

Silent Hill

:):!:

Hell (2011) - Apocalypse

…μια χαρά η ταινία…δεν της τό’χα

:):!:

[B]Let Us Prey (2014)[/B]

Συμπαθέστατο με 2-3 γνωστές μούρες. Αν ήταν και λίγο πιο προσεγμένοι οι διάλογοι θα μιλάγαμε για μία από τις αρκετά καλές horror ταινίες της περασμένης χρονιάς.