Ηorror\Cult\B-Movies

…τηλεοπτική σαχλαμάρα

Dark Prince: The True Story of Dracula

:):!:

…μια χαρά…δεν του τό’χα…καλή πλοκή και σκηνές

Oculus

:):!:


Prequel με τη ψυχούλα της κορούλας και τη γνωστή γριά αμπελαλέ. Μόνο για φανς.


Φάντασμα μεταδιδόμενο νόσημα. Καθόλου βίαιο αλλά πήρε καλές βαθμολογίες.

…επαναληψούλα σε αυτό το καλούλι

Army of Darkness

:):!:


Αυτό το είδα επειδή έχω δει και το ιαπωνικό. Και νταξ μωρέ δεν ήταν άσχημο.

…μια επαναληψούλα

The Blair Witch Project

:):!:


:metal:

Οπωσδήποτε πάνω από τον μέσο όρο το BABADOOK αλλά το πρόβλημα είναι ότι πλέον στο horror παρακλάδι, οτιδήποτε είναι πάνω από τον μέσο όρο πλασάρεται ως το έβερεστ των ταινιών τρόμου.

Ειδικά το συγκεκριμένο υπο-παρακλάδι (δηλ. ταινίες όπου ο τρόμος πηγάζει από τη διαταραγμένη ψυχοσύνθεση των πρωταγωνιστών) έχει πλέον άπειρες εφαρμογές με αποτέλεσμα αν μια ταινία δεν διαφοροποείται αρκετά, να καταντά σχετικά προβλέψιμη όπως κι αυτή εδώ.

προσωπικα babadook και it follows μου φανηκαν μεγαλες πιπες
γενικα παει πολυς καιρος που βγηκε καποιο σοβαρο θριλερ και γι αυτο το χω ψιλοπαρατησει το αθλημα και το χω γυρισει στη κουλτουρα :stuck_out_tongue:

Συμφωνώ περί [B]“Babadook”[/B] και [B]“It Follows”[/B]. Μας τα είχανε πλασάρει σαν δεν ξέρω κι εγώ τι και δεν…

Μην απελπίζεστε όμως φίλοι horrorphiliacs! Η λύση είναι εδώ και ονομάζεται [B]“Last Shift”[/B]! Αρκετά δυνατό horror που με κράτησε μέχρι το τέλος. Δε σε λυπάται ιδιαίτερα σαν θεατή. Για ρίξτε κανένα βλέφαρο…

αν εχεις την ευγενη καλοσυνη
πες μας σε ενα σποιλερ τι σκατα γινεται στην τελευταια σκηνη για την οποια μιλανε ολοι
αλλα κανεις δεν λεει τι δειχνει. :slight_smile:

[SPOILER]Βάζει στο πρώτο κρεβάτι αριστερά ένα μωρό κοριτσάκι και στο δεύτερο δεξιά έναν πιτσιρικά.[/SPOILER]

thanks
to fantastika, giati lew ti allo mporoun na kanoun meta?

ksereis oti exoun indiegogo campaign
kai poulane ta diafora kaloudia ths tainias?

Ναι και ετοιμάζουν και το δεύτερο. https://www.indiegogo.com/projects/american-guinea-pig-bouquet-of-guts-and-gore


Αρκετά ατμοσφαιρική αλλά έπρεπε να έχει καλύτερο τέλος. Περίμενα να βγούνε λυκάνθρωποι

…ΚΑΙ γω. Αλλά Σιάμαλαν είναι αυτός: το μίνιμαλ θέλει. Το “γύρισμα” από το υπερφυσικό στο ρεαλισμό. πάντως ναι: ατμοσφαιρικότητα έχει.

[B]Μόλις βγει αυτό:[/B]https://www.youtube.com/watch?v=XGbB9UQ6r1g , θα την ξεχάσεις… :slight_smile:


Cannibal Holocaust 2015

Γελαει ο κοσμος

Ο Καπρανος εγραψε μια ενδιαφερουσα κριτικη για την ταινια.

++

κωμωδια η ταινια (κι οχι με την καλη εννοια)