Over the wall ii

Ψηνεται κανεις απο δω για διημερο? Δεν εχω παρεα :stuck_out_tongue:

Αν δεν κάνω λάθος, εκτός από μένα θα έχει και άλλο κόσμο, εκτός και αν πουλάνε όλοι αγάπη για τους Coroner στο έτσι! :stuck_out_tongue:

Εγώ στηρίζω ρόκιν μίτινγκ πάντως!

Τελική ευθεία. Για πείτε ρε παιδιά, ποιος θα δώσει το παρόν; Δεν θα είναι rockwave λαοθάλασσα που δεν θα βρισκόμαστε με τίποτα, κρίμα να μην γίνει ένα μίτινγκ.

@Alejandro.m και @matia ειδικά εσάς κοιτάω!

Ασε @Vic , σκ@τ@ :frowning: Μας γάμησε η αλλαγή ημερομηνίας, γαμώ τους maiden και τους priest :stuck_out_tongue:

Ελπίζω να τους δώ όταν (και αν) βγάλουν το άλμπουμ με το καλό.

Βγαινει 150 ευρω χαλαρα

:frowning: Κρίμα.

Προφανώς βγαίνει ακριβά να κατέβεις Κρήτη. Όσο ακριβά είναι κάθε φορά να ανέβουμε Αθήνα εμείς για οποιαδήποτε συναυλία (όχι διήμερο μόνο), ακόμα χρωστάω το Rockwave!

Έτσι ακριβώς. Μετά βίας μία Κρήτη το χρόνο. Πέρσι Ηράκλειο, φέτος Χανιά. Διαλέγουμε και συγκροτήματα…

1 Like

Εγώ θα ξαναπροσπαθήσω να τους πείσω να κοιτάξουν αν μπορούν να κάνουν τα φεστιβάλ μια εβδομάδα διαφορά ή κάτι τέτοιο ώστε όποιοι θέλουν να το κάνουν διακοπές μία και έξω. Δύσκολο πάντως…

Διάλεξες UDO, Moonspell και HEAT πάνω από Coroner και Diamond Head? :stuck_out_tongue: Aν ήταν με μπάντες μόνο το κριτήριο δεν θα υπήρχε θέμα για μένα. Βέβαια τα Χανιά έχουν και την χάρη…

1 Like

Nα σου πω την αλήθεια…
Διάλεξα μόνο UDO και Χανιά. ΗΕΑΤ προέκυψαν. Coroner δυστυχώς δεν μου λένε πολλά και δε θα τραβιόμουν Ηράκλειο (που αγαπώ, έτσι κι αλλιώς) για Διαμαντοκέφαλους και μόνο.

Του χρόνου βλέπουμε…

1 Like

Aχ, η Κορονεράρα λάιβ αποζημιώνει και Diamond Head αναμένεται κόλασις αλλά κατανοητόν!

Βασικά, επειδή ξέρω ότι θα είναι και κόσμος που ασχολείται με διοργανώσεις αθηναϊκών λάιβ, αν πάνε τόσο καλά όσο πιστεύω οι Diamond Head, λογικά θα μεριμνήσουν να τους φέρουν και Αθήνα κάποια στιγμή σε κάποιο πακέτο. Οπότε μπορεί να έχεις την ευκαιρία σου.

Mακάρι να πάει καλά το φεστιβάλ, πάντως, αν και μαθαίνω και άλλες κινήσεις κάτω, ε;;

1 Like

Μου τα χάλασε σε τρομερό βαθμό η αναβολή γιατί κανόνιζα διακοπές και Αύγουστος λόγο αλλαγής στη δουλειά είναι no-go. Το περίμενα πως και πως αυτό το φεστιβάλ :frowning:

Πανωλεθρία τα καλοκαιρινά μίτινγκ του ρόκινγκ! 0/3! :frowning:

Πάντως, ναι, ετοιμαζόμαστε και για άλλο φεστιβάλ, πιο underground, τον Οκτώβριο, DOOM κατάσταση: Sorcerer και Doomocracy ο πόλος έλξης εκτός άλλων και λογικά πρέπει να πάει καλά για τα μέτρα του διότι η είσοδος θα είναι δωρεάν με προαιρετική ενίσχυση για φιλανθρωπικό σκοπό. Σαν να λέμε τα ψέμματα τελειώνουν για τους Κρητικούς μεταλλάδες, χαχα!

Sorcerer βγάλανε καραδισκάρα, Doomocracy το ίδιο, πολλές μπάντες, φασάρα προβλέπεται ΚΑΙ δεν κοστίζει τίποτα!

Γενικώς, τα είπαμε, η Κρήτη έχει ατσαλωθεί επικίνδυνα τα τελευταία λίγα χρόνια. Αποζημιωνόμαστε για τα χρόνια αφοσίωσης και χρημάτων που δίναμε για να ανεβαίνουμε Αθήνα!

Αύριο προσγειώνονται οι Coroner, θα πάω από το αεροδρόμιο, παίζει το βραδάκι να πίνουμε και μπύρες στο Route 66 παρεάκι, σίγουρα οι Speedrush, αντιλαμβάνεστε ότι τα παρεάκια εδώ κάτω ζούμε το όνειρο, αύριο περιμένω και αγαπημένους φίλους να ανταποδώσουμε την φιλοξενία για το Rockwave, μεθαύριο άλλοι, τα γράφω και με πιάνει παιδική προσμονή :slight_smile:

Θα πέσει ριπόρτ εν ευθέτω χρόνο :wink:

4 Likes

:face_with_raised_eyebrow: I hate you…

Έχω γνωστό στο Ηράκλειο και δύο πολύ, πολύ καλούς μου φίλους σε Ρέθυμνο και Χανιά, ήταν να κατέβω Ιούλιο να δώ coroner και να τους πάρω σβάρνα όλους αλλά όπως είπα γαμιούνται οι maiden και οι priest, ή απλά γαμιέται ο λώρης. Μετά θα μπορούσα να κατέβω Σεπτέμβριο και μάλλον θα κατέβω δλδ, αλλά ΟΧΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟ γαμώ το σύμπαν δλδ.

Ρε συ αν τύχει, έτσι από περιέργεια, ρώτα τους αν μπορέσεις, ειλικρινά, έχουν πράγματι καταλάβει ΤΙ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΕΣ ΜΟΥΣΙΚΑΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΒΓΑΛΕΙ ώστε να μπορέσουν, αν είναι να βγάλουν δίσκο, να συνεχίσουν το σερί? Μιλάμε για γαμώ τις ερωτήσεις τώρα έτσι :stuck_out_tongue:

Επίσης αφού χτυπήσατε την coroner φλέβα μου πάρτε 4 link για extra προετοιμασία όσοι πάτε. Είναι τα 4 πρώτα album, properly remastered από έναν τυπά που έχει κάνει πολύ καλή δουλειά πραγματικά. Το mental vortex βέβαια δεν νομίζω ότι είχε ανάγκη αλλά όπως και να χει ακούγεται καύλα και έτσι.




Επίσης για να καταλάβεις το mood, δές/άκου με τι λιώνω αυτές τις μέρες για να ξεχαστώ.

2 Likes

Μακάρι τα 2 φεστιβάλ να γίνονται σε κοντινά χρονικά διαστήματα ή οτιδήποτε άλλο αλλά εδώ Χανιώτες κ Ηρακλειώτες δεν μπορούσαν να συννενοηθούν για να υπάρχει ένα ΚΤΕΛ στην Κρήτη… Μακάρι εδώ να υπάρξει συνεργασία…

Επειδή από Ηράκλειο δεν ξέρω πολλά πράγματα βρίσκεις να παρκάρεις εκεί κοντά που είναι το φεστιβάλ; κ αν βρεις μαζεύεις κλήσεις;
Το πολιτιστικό κέντρο Ηρακλείου κλειστός χώρος δεν είναι;

Για το πρώτο κομμάτι δεν έχεις άδικο. Πάντως δεν υπάρχει τέτοιο θέμα εδώ (τοπικιστικό δηλαδή), απλά είναι εντελώς χωριστές οι ομάδες που κάνουν τα φεστιβάλ, υπάρχει γνωριμία αλλά υποθέτω υπάρχει δισταγμός να συνεργαστούν, ειδικά οι Χανιώτες το κάνουν πολλά χρόνια, δεν είναι απλό να ενωθούν και δεν είναι και πολύ απλό για το πώς, πού , πότε, πόσα κλπ. Πάντως εγώ δεν παύω να το τονίζω το θέμα και στις 2 μεριές. Όσο δεν με διαολοστέλνουν θα συνεχίσω να το κάνω γιατί είναι και η μοναδική επιχειρηματική κίνηση που βγάζει νόημα πλέον, ειδικά τώρα που το Rockwave ανέκαμψε (και πώς ανέκαμψε).

Το φεστιβάλ έχει πολύ κοντά δημοτικό πάρκιν-αλάνα (στα τείχη από κάτω) τσάμπα και βρίσκεις και λίγο θέσεις πολύ δίπλα (στο Υγειονομικό). Δεν παίρνει να παρκάρεις παράνομα, είναι στενά πια.

Το πολιτιστικό έχει και μεγάλη αυλή, εκεί έγινε το πρώτο Over the Wall.

Μόλις ήρθα από το αεροδρόμιο, δεν είδα τους Coroner, απλώς βοήθησα με το αμάξι να πάρω 2 παληκάρια από τους Bandemonic, πολύ καλά παιδιά και εντελώς αναπάντεχα τον Niclas τον πρώην μπασίστα των Amorphis (αυτός που έφυγε πέρυσι με το ποστ εναντίον του μάνατζμεντ) που ήταν να παίξει ως σεσιονάς για τους Ιρανούς Azhirock αλλά τελικά ήρθε μόνο για βολταράκι μιας και η Ιρανική πρεσβεία αρνήθηκε να δώσει βίζα στην μπάντα. Προλάβαμε και ανταλλάξαμε 2-3 κουβεντούλες, θα έχει και άλλα. Θα προσπαθήσω να εκμαιεύσω και κουτσομπολιά για το λόγο που έφυγε ακριβώς :stuck_out_tongue:

Good times!

2 Likes

Πσσσσςςς…άμα έχεις άνθρωπο μέσα στα κόλπα…

Keep on Vic…

2 Likes

Χτες ο Baron μου υπεγραψε τα Coroner cd στο Ρουτ.
Ωραιοι και φιλικοι τυποι!
Ta ειπαμε και με Baron και τον ρωτουσα συνεχεια για το ντεμο τους και τον θεο Tom Warrior,χα,χα!
Τωρα ‘‘ζεσταινομαι’’ με Coroner,τα ακουω ενα-ενα με τη σειρα,προτου φυγω.
Ειμαι τερμα χαρουμενος και περιμενω πως και πως να τους δω!
Μετα εχει και παρτυ στο Ρουτ για οσους πιστους προσελθουν μετα τη χθεσινη κραιπαλη βεβαιως βεβαιως…

4 Likes

Να περάσετε τέλεια παίδες με κορονεραρα!!

1 Like

Δεν πήγαμε! Κούραση, απόλυτη κούραση και αποφασίσαμε να κοιμηθούμε σαν άνθρωποι για να απολαύσουμε τα σημερινά. Ξεκινάμε σε λίγο. Άλλωστε θα τον δούμε τον Βαρώνο πιο αργά, πάνω και κάτω από το σανίδι!

Κορονεράρα.