Overkill-The Grinding Wheel

Καινούριο κομμάτι-κλωτσιά στα αρχίδια-από τον καινούριο τους δίσκο…
Thrash και αλητεία !

4 Likes

το κομματι γαμησε !!! Πωπωπωπωπωπω !!!

Το πρωτο κομματι https://www.youtube.com/watch?v=5tN-70ESO3A
δεν με κερδισε τοσο (οχι οτι ηταν κακο βεβαια) αλλα αυτο εδω ειναι υπεροχο. Μονο το σολο μου φανηκε σαν να κραταει λιιιιιιιιιιιγο παραπανω αλλα οκ.
μεγαλες καυλες τα γεροντια !

Καλα τα εγραψε ο @chinaski στην κριτικη του !!!

2 Likes

Overkill ρε μουνι@!!!

Ο καινούριος δίσκος γ@μ@ει τόσο… όσο

Αν κάποιος καραγούσταρε με Ironbound, The Electric Age και White Devil Armory θα καβλώσει εκ νέου με τους αλητάμπουρες. Η κριτική εδώ για όσους ενδιαφέρονται και έρχεται εντός της εβδομάδας απολαυστική - για ακόμα φορά - συνέντευξη με Bobby

1 Like

Μας καυλωσες με την κριτική αντε να βγει να σπάσει κάνα αλάτι στον σβέρκο . Το γαματο σε αυτούς, όπως και στους Accept, είναι ότι οι παραγωγές τους είναι σύγχρονες αλλά καθόλου πλαστικές. Όλα ακούγονται φυσικά χωρίς πολλά triggers και τέτοια. Παίζουν όπως έπαιζαν και χρησιμοποιούν την τεχνολογία για να αναδείξουν τον ήχο τους.

2 Likes

Συμφωνώ απόλυτα με τα περί παραγωγής και αν στα προηγούμενα την κάνανε μόνοι τους, αυτή τη φορά είχαν τον Sneap που όπως και στους Accept έχει κάνει πολύ καλή δουλειά. Και ναι…κυρίως στα τύμπανα φαίνεται η διαφορά από άλλες μπάντες που ακούς πλαστικούρα τίγκα στα τρίγκερς

2 Likes

Μου τυχαίνει πολύ συχνά να ακούω καινούριες μπάντες και να τρώνε άκυρο μόνο και μόνο από τον άθλιο ήχο στα ντραμς. Εδώ δίνουν ένα μάθημα του πως γίνεται, και βέβαια το ίδιο συμβαίνει και στο Hardwired που ο ήχος είναι για σεμινάριο (δεν άντεξα να μην αναφέρω και τους Metallica κάπου :stuck_out_tongue: )

2 Likes

όχι από τα καλύτερα του δίσκου

εδω κουτηρηθηκαμε σπο την χαρα μας με αυτο και εσυ μας λες οτι δεν ειναι απο τα καλυτερα ;

αααααααα καλα, θα περασουμε πολυ ωραια λεμε !

εν το μεταξύ τώρα πήρα χαμπάρι πως ο shadowking είχε ποστάρει αυτό το τραγούδι…ότιναναι :joy:

1 Like

ενταξει δεν ειμαι μονο εγω ο καμενος. Αν και το εχω παει σε αλλο επιπεδο. χα χα χα χα χα!!

Το κομματι παντως ειναι τερμα πιασαρικο . Ειναι οτι πρεπει!

1 Like

Φαντάζομαι τι θα γίνεται στον δίσκο δηλαδή
…ε ρε γλέντια!

ετοιμασου για κλωτσομπουνιδια !

Τι γίνεται στο δεύτερο μισό ρεεεεεεε

COME HEAVY OR DON’T COME AT ALL \m/

για πες, πως σου φάνηκε;

1 Like

Θα σου πω σε λίγο γιατί τώρα το ξανακούω καπάκι όπως πρέπει, να το ακούσει και όλη η οικοδομή δηλαδή

2 Likes

ετσι ετσι !! Ψηστε μας , να μην βλεπουμε την ωρα και την στιγμη που θα βρουμε λιγο χρονο αυριο να το ακουσουμε!

Ακούγοντας το άλμπουμ μπορείς να νιώσεις τους αλητάμπουρες κάπου μέσα σε ένα στούντιο να κοπανιούντε και αυτό είναι σημαντικό όταν ακούς γαμημένο μεταλ…σου δίνει ενέργεια το άλμπουμ θες να βγεις και να πιεις μπύρες στους δρόμους πώς το λένε…και φυσικά ξέρεις πως live θα βγουν και θα ισοπεδώσουν

Νομίζω είναι καλύτερο σίγουρα από το white devil armory και αν εξαιρέσω το Our finest hour που θυμίζει παλιά κομμάτια και είναι το μόνο που προσπέρασα, όλο το άλμπουμ έχει να δώσει πολλά.

Ακούγεται πολύ heavy και γουστάρω πολύ όταν γκρουβαρουν οι overkill γιατί ξέρουν να το κάνουν καλά όσο λίγοι, επίσης ο blitz ακούγεται φοβερά και ακόμα μες την τρέλα. Τα ντραμς επίσης δυναμίτης και ο Linsk πετάει σολάρες από δω και από εκει

Ξεχώρισα το ομώνυμο, το Come Heavy (όταν μπαίνει ο Blitz “I like the feeling of the morning sun, i like the rain on my face on the fall…” πόσο γ@μάει?) και το Red, White and blue που θερίζει και αυτό ειδικά εκεί στη μέση

Aλλά και shine on, ή το εναρκτήριο και το διασκεδαστικό Godamn Trouble ακούγονται μια χαρά.

Aπό το 2012 θέλω να τους ξαναδώ σα τρελός και με τέτοια άλμπουμ εύχομαι να γίνει κανά θαύμα και να περάσουν από δω.

Θα ακουστεί σίγουρα περισσότερο μέχρι τότε “Give us Liberty or we will give you Death” \m/

3 Likes

ετρεξαν λιγα σαλακια!

Όπως έλεγα και σε ένα φίλο που μιλούσαμε πριν λίγο για το άλμπουμ, η αλητεία του Μπόμπι είναι απίστευτη. Ερμηνεύει λες και έχει νεύρα και θέλει να σου σπάσει τα μούτρα. Αγαπώ πολύ Overkill είναι αγαπημένη μπάντα από τότε που ήμουνα πιτσιρικάς. Πρώτος δίσκος που αγόρασα όταν βγήκε ήταν το The Killing Kind

Εγω να δεις πόσο θέλω να τους δω λαιβ πάλι, αλλά σε κλειστό χώρο. Τους είδα το καλοκαίρι στο hellfest…και ο ήχος ήταν τόσο χάλια που δεν καταλάβαινα πιο τραγούδι έπαιζαν. Βέβαια δεν ελπίζω ιδιαίτερα…το 2012 δεν είχε πολύ κόσμο δυστυχώς…

1 Like