Ozzy

Τελικά μόνο αστήριχτες φήμες δεν μπορούμε να κατηγορήσουμε τον Οzzy ότι έσπειρε πριν από λίγες εβδομάδες λέγοντας πως θα δοκιμάσει έναν κιθαρίστα. Όπερ και εγέννετο. Ο καινούργιος axeman του Ozzy είναι ο γνωστός σε όσους ασχολούνται με την (ελληνική) σκηνή Gus G (Firewind, Arch Anemy). O Κώστας Καραμητρούδης (στη φωτογραφία), όπως είναι το κανονικό του όνομα είναι ένας παραπάνω από ταλαντούχος άνθρωπος στην κιθάρα και από συνεντεύξεις του στο Metal Hammer σε προηγούμενα έτη έχει κάνει φανερό ότι είναι ένας άνθρωπος απόλυτα αφοσιωμένος στην τεχνική και καριέρα του. Περισσότερες πληροφορίες στο άμεσο μέλλον.

Απο avopolis.gr

Αρα μαλλον θα τον δοκιμασει… Βασικα ακομα δεν εχει επιβεβαιωθει κατι,δλδ οι φημες παραμενουν φημες.

Εκεινο που μου φαινεται περιεργο ειναι οτι αρκετοι απο τη στιγμη που βγηκε αυτη τη φημη αρχισαν να τα βαζουν ξαφνικα με τον gus g χωρις λογο,και ελα μωρε τον αταλαντο,το ποζερι,θα παει και θα βγαλει φραγκα και μονο για τα λεφτα θα το κανει οπως κανει κ με τους firewind,γραφει ολο μλκς,και γιατι να χαρουμε εμεις γιαυτο και διαφορα τετοια καλουδια…:-s:-k

Τοση αντιπαθεια προκαλει ο gus…?:-k

GUS G.: Είναι ο νέος κιθαρίστας του OZZY OSBOURNE

Ο 28-χρονος Έλληνας κιθαρίστας των FIREWIND Gus G. θα είναι ο κιθαρίστας που θα αντικαταστήσει τον Zakk Wylde στο προσωπικό σχήμα του OZZY OSBOURNE. Το μόνο που απομένει είναι η επίσημη ανακοίνωση από το management του Ozzy. Η πρώτη του εμφάνιση με τον Ozzy θα είναι στο επερχόμενο συνέδριο BlizzCon, που θα γίνει στο Anaheim της California στις 21 με 22 Αυγούστου. Το BlizzCon είναι ένα συνέδριο που διοργανώνεται περιοδικά από την Blizzard Entertainment για να γιορτάσει τους μείζονες τίτλους της Warcraft, StarCraft και Diablo.

http://www.metaleagle.com/el/nea/gus-g-einai-o-neos-kitharistas-toy-ozzy-osbourne

Οι φήμες που είχαν ακουστεί ότι ο «δικός μας» Gus G (Κώστας Καραμητρούδης) θα είναι ο νέος κιθαρίστας του Ozzy Osbourne, έπαψαν πια να είναι φήμες. Ο Ozzy δοκίμασε τον Έλληνα κιθαρίστα των Firewind και είναι πλέον ο νέος του συνεργάτης. Αναμένουμε το αποτέλεσμα.
Συγχαρητήρια Gus! So long Zakk!

Δεν υπάρχει -ακόμα- επίσημη ανακοίνωση, αλλά, σύμφωνα με καλά ενημερωμένες πηγές, ο Κώστας? πέρασε τις εξετάσεις και θα «τζαμάρει» σύντομα στο πλάι του «μύθου του metal».

http://www.adiakritos.gr/?p=4567

Ανεπισημα τουλαχιστον ειναι ο Gus,μενει και επισημα με την ανακοινωση να επιβεβαιωθει. Εχει ενδιαφερον το πως θα ακουγεται ο “νεος” ozzy με τον power gus.Προφανως αν αφησει καλες εντυπωσεις αν οντως εμφανιστουν μαζι στο BlizzCon τοτε θα αρχισουν συνεργασια.

ειναι και επισημα πλεον… στο wikipedia τον εχουν ως κιθαριστα του ozzy στο lineup


As of August 20th, 2009, it has been confirmed that Gus G. is the new guitarist for Heavy Metal icon Ozzy Osbourne.

χαχαχαχα

κατεβασα ενα συνολο απο βιντεο του οζζυ…

1-I Don’t Know (“After Hours” 4-28-1981).
2-Crazy Train (“After Hours” 4-28-1981).
3-Mr.Crowley (“After Hours” 4-28-1981).
[SIZE=“3”]4-Ozzy Interview[/SIZE] (“After Hours” 4-28-1981).
5-Suicide Solution (“After Hours” 4-28-1981).
6-Two On The Town.
7-Entertainment Tonight (Early 1982).
8-The Rock Report.
9-MTV Best New Talent Award for Randy (March 1982).
10-Beaumont ,TX Soundcheck Footage (2-18-1982).
11-I Don’t Know (Palladium 5-2-81).
12-Crazy Train (Palladium 5-2-81).
13-Believer (Palladium 5-2-81).
14-Over The Mountain (Chicago,IL 1-24-82).
15-Crazy Train (Chicago,IL 1-24-82).
16-Mr.Crowley (Chicago,IL 1-24-82).
17-Revelation/Steal Away (Chicago,IL 1-24-82).
18-David Letterman Show (3-22-1982).

στη συνεντευξη του οζζυ με την sharon παρεα πετανε δυο κορυφαία…

sharon:με παντρευεται για να μην μου πληρωνει το 20% που δικαιουμαι…
οζζυ: tell me sharon… being an outsider, what did you think about human race…??

:lol::lol::lol::lol:

μιας και εχω κατεβασει αρκετα του…πως το λενε αυτο?
:-k

Κ το βραδυ ξερεις…

[SPOILER]

Θα τον βαραει στα κωλομερια κ θα τον βαζει να τραγουδαει το Heaven and Hell! [/SPOILER]

εδω ειναι ολοκληρο το θεμα…

Ozzy & Randy After Hours DVD +

παλιο αλλα εχει φαση…

χαχαχα


unless HE feels moody…

χεχεχε… :lol:

megatherion

:thumbup:

παιζουν καποιες καλες φωτογραφιες απο αυτο το σεσιον…και σε καλη αναλυση!

κοπιαρετε το παρακατω και πσακστε στο γουγλη…

ozzy osbourne source:life

ειναι πολλα τα αντιτυπα και δεν ειναι ιδια…απλα παιζει να ξεγελουν τα καρε!

βασικα,αλλαζοντας το ονομα μπορειτε να βρειτε αρκετα!:wink:

παντως σε αυτα που εχω δει μεχρι τωρα:
1-I Don’t Know (“After Hours” 4-28-1981).
2-Crazy Train (“After Hours” 4-28-1981).
3-Mr.Crowley (“After Hours” 4-28-1981).
5-Suicide Solution (“After Hours” 4-28-1981).

o randy ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ…:!:

:slight_smile:

Ozzy Osbourne hates Christmas so much he would prefer to be in hospital

“I was in a coma for a while so I missed Christmas, thank God. If I want to miss Christmas, I’ll get on my quad bike and break my neck again.

Ozzy Osbourne - ‘perks of being rock ‘n’ roll star’ mean getting up as late as possible

He said: "I’ve been clean for seven years. All it takes is one drink. Life has changed for me now.

I’m in bed by 11:30pm and get up as late as possible because they are the perks of being a rock ‘n’ roll star.”

Ζωαρα ο μπαρμπαοζζυ,οτι ωρα θελει ξυπναει…:p:p

Το Blizzard Of Ozz.Μαζί με Diary Of A Madman και No More Tears τα αγαπημένα μου.Το μόνο που δεν μου άρεσε είναι το Black Rain.Μεγάλη απογοήτευση. [-X

ολα μεχρι και το Οζμοσις

την εριξα στο Νο ρεστ γιατι κανεις δεν αξιωθηκε να το ψηφισει ενω ΣΠΕΡΝΕΙ!

blizzard of ozz επειδη το ακουσα πρωτο… αλλιως ολα μεχρι και το no more tears μαρεσουν παρα πολυ…σπερνουν βασικα…!!!8)

Θα κανω τη διαφορα και θα ψηφισω το πρωτο :stuck_out_tongue: blizzard of Ozz και με μικρη διαφορα δευτερο ερχεται το no more tears :slight_smile: :band:

Καλυτερα του θεωρω τα 2 πρωτα τα Blizzard Of Ozz και Diary Of A Madman και θα ψηφισω το πρωτο με μικρη διαφορα.

Αν και το αγαπημένο μου είναι το Blizzard (ω, της εκπλήξεως), ρίχνω ψήφο στο Diary γιατί ειλικρινά ρε παιδιά, δε μου πάει καρδιά να το βλέπω με 7 ψήφους ξέρω γω. Τέτοια τιτανομεγιστοτεράστια δισκάρα, με S.A.T.O., ομώνυμο, Over the Mountain, Believer, και…και…και… άσε που είναι και ο τελευταίος δίσκος στον οποίον ακούγεται το Ιερό Τέρας της Εξάχορδης… ντάξει ναούμ.

Παρεπιπτόντως είδα εκείνο το ποστ του Mule για τις άθλιες επανακυκλοφορίες της παλιοκαρακάξας και θέλω να ρωτήσω κάτι. Το αυθεντικό Diary το είχα βρει ευτυχώς σε cd μεταχειρισμένο σε ένα μαγαζί στο Μοναστηράκι. Το Blizzard το χει αυθεντικό σε cd ο αδερφός μου και το χω κι εγώ αντιγραμμένο απ’ αυτόν. Μήπως το χει πάρει το μάτι κανενός πουθενά (το αυθεντικό πάντα ε, όχι τη μαϊμουδιά) να πάω να το τσιμπήσω;