Ozzy

Ναι αφού το μάζεψα στο τέλος μην βαράς :stuck_out_tongue: καλό και το No More Tears!

Το Black Rain είναι ό,τι πιο μέτριο έχει κυκλοφορήσει ποτέ ο ozzy. Από κει και πέρα τα δύο πρώτα είναι τα καλύτερα του( το blizzard of ozz ψήφισα), χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν κυκλοφόρησε πάρα πολύ καλούς δίσκους μετά. Κάθε άλμπουμ έχει κάτι ξεχωριστό να σου δώσει. Ο γεροozzy ξέρει να επιλέγει μουσικούς πάντως έτσι 8)

H ψηφοφορια εχει βγει καπως ομως:roll:…Προσωπικα τα τρια πρωτα και το ozzmosis ειναι τα αγαπημενα μου αλλα ψηφισα το diary of a madman.

Μου αρεσουν τα τρια πρωτα,με πρωτο κ καλυτερο το diary…απο κει και μετα,με εξαιρεση 1-2 χιτακια,δεν μου αρεσει κανενα…

Η ψηφοφορία είναι μια χαρά, καθώς το Ultimate Sin έρχεται δεύτερο, μετά το blizzard of ozζ (που αναμενόμενο είναι να βγει πρώτο). Το Ultimate Sin όπως έχουμε αναφέρει αρκετές φορές, είναι το πιο αδικημένο άλμπουμ του Όζζυ και αξίζει κατά την άποψη μου να βρίσκεται στις πρώτες θέσεις των προτιμήσεων, μετά από τόσα χρόνια.

ναι για το blizzard of ozz οκ αλλα δευτερο με αρκετη διαφορα απο τα αλλα ειναι το ultimate που οι περισσοτεροι το ψηφισαν(τουλαχιστον ετσι ειπαν) επειδη ειναι αδικημενο κ οχι τοσο για αυτη καθε αυτη την ποιοτητα του.

Τα δύο τελευταία του είναι εύκολα τα χειρότερα του και αυτό δυστυχώς δεν είναι τυχαίο… :([-X

δεν νομίζω να ισχύει αυτό που λες, διότι:

Τα πρώτα δύο ε’ιναι κλασικά και αγαπημένα, αλλά το Bark At The Moon είναι το πιο αγαπημένο μου:!:

Μέχρι το No more tears, όλες οι κυκλοφορίες είναι άνω του 8, με άριστα το 10. Απλά, το πρώτο παίρνει 11…

Παλι reality…pffff

ναι,το διαβασα κ εγω,ελεος madman!!

Ο Ozzy Osbourne στο studio

Ο Ozzy Osbourne βρίσκεται στο studio και δουλεύει με τον Kevin Churko στην παραγωγή το δέκατο studio album του. Ο διάδοχος του “Black Rain” προγραμματίζεται να κυκλοφορήσει στις 8 Σεπτεμβρίου του 2009. Ο Ozzy έχει αποφασίσει αυτή τη φορά να μην περιοδεύσει αν δεν έχει νέο album, και αυτό σημαίνει πως τουλάχιστον για το φετινό καλοκαίρι δε θα γίνει το Ozzfest, κάτι που άφησε να εννοηθεί και η ίδια η Sharon Osbourne στον Τύπο, τον περασμένο Οκτώβριο.

Γιατι το κανεις αυτο ρε μαστορα ozzy? Γιατι διασυρεσαι και ξεφτιλιζεσαι ετσι? Εβγαλες το Black Rain,ενταξει δεν λεω ειχε 2-3 καλες στιγμες…Τι το θες το νεο αλμπουμ,δλδ τι αλλο εχεις να προσφερεις,τι αλλο εχεις να δωσεις που δεν εδωσες τοσα χρονια?:-k Να πω οτι η φωνη σου ειναι σε καλη κατασταση οπως πχ συμβαινει με τον DIO που ο ανθρωπος παρολο την ηλικια του δειχνει οτι η φωνη του τραβαει ακομα,τοτε ναι οκ,αλλα τι καθεσαι και ψαχνεις.

Τουλαχιστον ας ειναι ενα αξιοπρεπες αλμπουμ που να θυμιζει εστω και λιγο γιατι καποτε ησουν prince of darkness…:roll:

Από blabbermouth

Ozzy Osbourne has filed a lawsuit against his BLACK SABBATH bandmate Tony Iommi, claiming that Iommi illegally took sole ownership of the band’s name in a filing with the U.S. Patent and Trademark Office.

Osbourne is suing Iommi for a 50 percent interest in the “Black Sabbath” trademark, along with a portion of Iommi’s profits from use of the name.

The Manhattan federal court suit also charges that Osbourne’s “signature lead vocals” are largely responsible for the band’s “extraordinary success,” noting that its popularity plummeted during his absence from 1980 through 1996.

In a statement released this afternoon (Friday, May 29), Ozzy says about his decision to sue Iommi, "It is with great regret that I had to resort to legal action against my long-term partner Tony Iommi, but after three years of trying to resolve this issue amicably, I feel I have no other recourse.

"As of the mid-1990s, after constant and numerous changes in band members, the brand of ‘BLACK SABBATH’ was literally in the toilet and Tony Iommi (touring under the name BLACK SABBATH) was reduced to performing in clubs. Since 1997, when Geezer [Butler, bass], Bill [Ward, drums] and myself rejoined the band, BLACK SABBATH has returned to its former glory as we headlined sold-out arenas and amphitheatres playing to upwards of 50,000 people at each show around the world. We worked collectively to restore credibility and bring dignity back to the name ‘BLACK SABBATH,’ which led to the band being inducted into the U.K. and U.S. Rock And Roll Hall of Fames in 2005 and 2006, respectively.

"Throughout the last 12 years, it was my management representatives who oversaw the marketing and quality control of the ‘BLACK SABBATH’ brand through Ozzfest, touring, merchandising and album reissues. The name ‘BLACK SABBATH’ now has a worldwide prestige and merchandising value that it would not have had by continuing on the road it was on prior to the 1997 reunion tour.

"Tony, I am so sorry it’s had to get to this point by me having to take this action against you. I don’t have the right to speak for Geezer and Bill, but I feel that morally and ethically the trademark should be owned by the four of us equally. I hope that by me taking this first step that it will ultimately end up that way. We’ve all worked too hard and long in our careers to allow you to sell merchandise that features all our faces, old BLACK SABBATH album covers and band logos, and then you tell us that you own the copyright.

"We’re all in our 60s now. The BLACK SABBATH legacy should live on long after we have all gone.

“Please do the right thing.”
[-X

Need money for coke / Bitch wife alert

Ξέρουμε ήδη τι θα φωνάζουμε τον Ιούλιο.:wink:

ΤΡΑΓΙΚΟΣ.

Δε φτανει που ονομασανε το reunion με Dio ως Heaven & Hell, ζηταει και τα ρεστα απο πανω.

Φολα. Τιποτ’ αλλο δε λεω.

Βασικά Bitch Wife Alert πάνω από όλα… [-X
Τώρα είναι ξεκάθαρο γιατί ο Iommi δεν τόλμησε να ονομάσει Βlack Sabbath MkII ή Black Sabbath feat. RJ Dio ή κάτι τέτοιο τους Heaven & Hell πριν δύο χρόνια. Τα πράγματα ήταν στη φάση του “προσπαθούσαμε να τα βρούμε φιλικά” που αναφέρει η ανακοίνωση της Sharon και προφανώς έβλεπε τι του ερχόταν…

Ειδικά το σημείο της ανακοίνωσης που αναφέρει πως ελπίζει ο Butler και ο Ward να ακολουθήσουν το παράδειγμα του είναι απίστευτο…

Ναι ξέρω γώ λες και απευθύνεται όχι σε δύο ιερά τέρατα της ροκ, αλλά σε τίποτα μαριονέτες/υποχείρια.

Εγώ πάντως που δεν είχα την ευκαιρία να τους δω στη Μαλακάσα, συμβιβάστηκα μ’ αυτό μετά απ’ αυτό το νέο.

Τραγικός απλά.

Και αυτό είναι καθαρά δικό της, έτσι; :wink:
Ο Οζζυ είναι θύμα της, είναι “καμμένος”, από μόνος τού όμως δεν θα λειτουργούσε ποτέ έτσι. Η καριόλα πιστεύει πως μπορεί να κηδεμονεύει ενήλικες και ας είναι και ιερά τέρατα.
Εδώ ο Zakk έλεγε το 2001 όταν πρωτοάφησε το μούσι πως του έλεγε να το κόψει!

Ρε παιδια αυτο Μκ τι σημαινει;;;

Μια που το αναφερατε δηλαδη…

Το βλεπω και στους Περπλ.

Ξερω ειναι οτι εχει να κανει με τις διαφορετικες συνθεσεις του γκρουπ, αλλα τι ακριβως;;

Ρε μαλάκα Ozzy για όνομα του θεού δηλαδή!

edit: απομυθοποίηση σε όλο της το μεγαλείο θέλω να δείξω με την παραπάνω φράση.