P a p a r d e l a s

εννοειτε ρε φιλε οτι φταιω…anyway το θεμα το λυνω…το φιλοσοφησα και μαζι με τον πατερα μου…για την φετα που λειπει στην μυτη της ταστιερας,εχει εναν φιλο του ο οποιος θα μου την “τριψει” δινωντας της παλι την γωνια που ειχε και θα την περασει μετα ολη την ταστιερα ενα βερνικι και τζι τζι…για το ραγισμα εχει παλι φιλο ο πατερας μου,θα τοποθετησουμε μια ξυλοβιδα πιανοντας τα κομματια του ραγισματος που ουτε θα φαινεται και ουτε γατα ουτε ζημια…για τα λοκινγκ νατσ δεν ειναι τπτ…θα παω σε ενα μαγαζι,θα αγορασω και θα τα αντικαταστησω…

η κιθαρα εκτος απο αυτα τα 2 σημεια ειναι σε αψογη κατασταση για τα 20+ χρονια της…!!!1987…η ταστιερα της ειναι σαν βουτηρο,το τρεμολο τζι τζι…επισης θα της χοσω εναν seymour duncan super distortion και μπορει να αλλαξω τα βιδακια για το κουρδισμα στο τρεμολο γιατι αυτα ειναι λιγο χοντρα και δυσκολευομαι…

oκ αλλα φαντασου να τα ειχες ετοιμα ολα αυτα.Τελως παντων θα την βρεις εσυ την ακρη ρε αφου εισαι ο ΠΑΠΑΡΔΕΛΑΣ.σε μια κιθαρα θα κολωσεις:)
παντος η κιθαρα φενετε πολυ καλη

ναι ρε…εννοειται πως θα ταν γαματα να μην ειχε τπτ…αλλα φαντασου οτι για μια το ιδιο αξιολογη κιθαρα σαν αυτη θα δινα 700 ευρα εδω ελλαδα…και σκεψου οτι εδωσα 300…και ειναι και του 1987…+1 δηλαδη στην απστολη μου να φερω πισω τα 80’s…!τωρα εχω μια αλλη απορια…για παιδια απο Σαλονικα…ξερετε καναν καλο “μαστορα” στις κιθαρες που να του την παω,και με προσοχη να μου φτιαξει αυτα που θα του πω?ειδικα γ τ τρεμολο θελω…

__Υπάρχουν πολλοί και καλοί :wink:

__Δεν ασχολούμε με το άθλημα ώστε να ξέρω πολλά, αλλά κάποιος ΕΜΠΕΙΡΟΣ Θεσσαλονικιός κιθαρίστας, θα σε κατευθήνει μια χαρά. Εχει έναν στη Ναυαρίνου κοντά και ένας που εγώ εμπιστεύομαι 100% είναι ο Ντουνούσης (α-πίστευτος κιθαρίστας) που έχει μαγαζί που πουλάει κιθάρες (κιθαράρες) και έχει και workshop επισκευής. Είναι πολύ κοντά στον Λευκό Πύργο δίπλα “Oval”, “Ραψωδία” (ή έχει κλείσει αυτό)) κλπ σε ένα στενάκι που βλέπει την πλατεία εκεί μπροστά.

__Ωχ, άκυρο!! Εψαξα να σου βρω διεύθυνση κλπ (μιας και το κατάστημα της Θεσσαλονίκης -“Ζωζέφ”- είχε πολύ καλό όνομα για service και εξαιρετικές τιμές) και διαπίσωσα πως… έκλεισε! :frowning:

__Ξέρω γω…; Ψάξε στα forum για σχετικό θέμα “επισκευή κιθάρας” και αν δεν υπάρχει άνοιξε ένα (π.χ. “επισκευή κιθάρας -Θεσ/νίκη”) για να τραβήξεις την προσοχή μελών που δεν μπαίνουν εδώ (…:D) και μάζεψε γνώμες. 8)

απλα θελω εναν εμπειρο στο θεμα που να μην ειναι μεγαλο καταστημα…για να της δωσει την προσοχη που της αξιζει…! anyway θα περιμενω και τον καθηγητη μου να την δει και να μου πει κ αυτος και αν δν βγαλω ακρη θα ανοιξω τοπικ εδω!!

ευχαριστω!

Ναι,θα πας στον Παναγιωτη στο γαλλικο ινστιτουτο.Το μαγαζι λεγεται wood κατι.Δεν θυμαμαει.Για να το βρεις απο τη σταση που ειναι ακριβως απεναντι απο το Γαλλικο Ινστιτουτο προχωρας(προσ ανατολικα)και στο πρωτο στενο στριβεις αριστερα.Μετα στο επομενο στενο αμεσως παλι αριστερα και το βρισκεις.Και οι υπολοιποι θεσαλονικης κιθαριστες(Χοκαμ,Bluezlick)εκει θα σου προτειναν να πας.Ειναι πολυ καλος και φτηνος.Να ξες οτι ειναι ανοιχτος καθημερινα μεχρι τις 4 το μεσημερι εκτος απο πεμπτες που ειναι και το απογευμα.Αυτα

ωρεα ευχαριστω πολυ!!!..σε αυτον μπορω να επισκευασω τελειως και την ταστιερα μου???εχει στην ακρη της στα κλειδια ενα ραγισμα και μια φετουλα που λειπει στην μυτη…μπορει ας πουμε να μου σιγοθρεψει με καποιον τροπο οτι δεν θα ανοιξει η ταστιερα και να μου τριψει την μυτη κ τετοια?

Kοιτα αν δεν μπορεσει να το κανει αυτος δεν θα μπορεσει κανενας.λολ.Αμα σου πει οτι δεν μπορει μετα η ελπιδα σου ειναι ο Παβεζας ο οποιος σπουδασε εξω κατασκευ οργανων κτλ.Θεωρειτε ο καλυτερος αλλα δεν προσωπικα δεν εχω παει ποτε εκει για service ουτε εχω παιξει οργανο του.Αμα δεν πιασει ο παναγιωτης και θες τελικα να την πας σε αυτον πανε ρωτα στον Ζαχο για το τηλεφωνο του.

Άλλη μια ατάκα ανθολογίας!!! :smiley:

:bow2::bow2::bow2::lol3::lol3::bow2::bow2::lol3: :lol3:
Ο ΠΑΠΑΡΔΕΛΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΥΘΟΣ! ΑΠΛΑ!

δεν ειναι για γελια η κατασταση…το θεμα με τους Γκορμιτις εχει παραπαει…!!..δεν ξες τι θα σου ξημερωσει και θα πρεπει να τρεξεις να το αγορασεις για να γινεις ο απολυτος Γκορμιτι γκομενος…

Horror and mist
Equipped with your fist
Are you ready to fight?

Blood on your skin
Killing Machine
Worship the Gods of the night

Burning and breaking
Their feet are shaking
Talk and I’ll take off your head

Noone in sight
They cant survive
All of them are dead

(refrain)
So draw your swords
Stab them to their soul
Fight them down
Fight them till they fall

Sorrow and death
Unfinished Breath
Are you ready to die?

Your Hands are cold
never got old
Your whole life was a lie

Screaming so loud
Black deadly cloud
Let me hear your voice

Forever they said
I’d never been dead
Seems like i had no choice

(refrain)
So draw your swords
Stab them to their soul
Fight them down
Fight them till they fall

αφιερωμενο στους Γκορμιτις…:lightsabre::lightsabre::lightsabre:

:lol2:

μλκ δεν παιζει να υπαρχουν μεγαλυτερα καθικια σε ολο το γαλαξια…τα γκορμιτις και τα τελεταμπις πρεπει να ειναι οτι χειροτερο εχει δημιουργηθει ποτε στο συμπαν…αν εμεις προερχομαστε απο τους πιθηκους αυτα προερχονται απο σκατα πιθηκου…ειναι αθλια…απτη μια οι γκορμιτις που με την καθε μαλακια γινεσαι ο αρχοντας του πλανητη και απτην αλλη τα τελεταμπις που ειναι ο ορισμος της παχυσαρκιας και καταφερνουν και ρουφιουνται απο μια ηλεκτρικη σκουπα μικροτερη απο black & decker…μεει γκαντ σεηβ ας ολ!!

λαλαλα

παντος δεν μπορω να καταλαβω τους ποδοσφεριστες και την ψυχραιμια τους…στην θεση του Ντρογκμπα ειχα ξιλωσει καθισμα και το φερνα σφαλιαρα στον διαιτητη με τις μαλακιες που εκανε…

καλτ και γουλιγκανικο ! :lol::lol:

Στο τόπικ πως θα θέλατε να σας λένε:

:lol3::lol3::lol3:

:lol3::lol3::bow2::bow2:

ΔΕ ΜΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ!!!

Το μόνο που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί δεν έχει δικό του θρεντ ο νταμνέησιον.

για να μην το καταλαβαινεις εσυ…

χαχαχαχα,τι γαματο,ανοιξτε ενα τοπικ για καθε γαματο αστειο που λεει.