Pain of Salvation - In the Passing Light of Day

ρε γαμαει το κομματι λεμε…

fixed

ασε να το φιξαρω εγω οταν τον ακουσω ολοκληρο :stuck_out_tongue:

δεν με εμπιστεύεσαι; :stuck_out_tongue:

χαχα αντε καλα ετσι οπως το θετεις… :stuck_out_tongue:

το κομματι παιζει στο repeat απο την στιγμη που το εβγαλαν…

μου θυμιζει μιξη remedy lane /scarsick

Τα μπρατσα και οι μυς έγιναν με φυσικό τρόπο, ή θα καταλήξει και αυτός σε καμιά φυλακή απο την πολύ χημεία?

βασικα εχει πιο ενδιαφεροντα πραγματα να παρατηρησεις οπως το γεγονος οτι δεν βλεπεις πληκτρα αλλα 3 κιθαρες…

από όσο μπορώ να γνωρίζω, μόνο fitness. αν σκεφτείς τι είχε περάσει, τόσο σωματικά όσο και ψυχικά αυτό που έκανε είναι άξιο θαυμασμού πάντως.

storm, δεν μπορώ να δω το βίντεο αυτη την στιγμή απλα η αρχική εικόνα που εχω είναι τα μπρατσα, και το βρίσκω και πιο σοβαρό αν τον βρούμε λαλημένο στην πορεία απο την χημεία.

Outshined, πολυ ωραία. Φυσικα αυτα που πέρασε δεν ειναι καθημερινά και χρειάζεται δύναμη να προχωρήσεις. Απλα ακριβώς επειδή έγινε ετσι μετά απο τέτοια δοκιμασία, πιστεύω, και ελπίζω φυσικά, πως είναι πολύ λίγες οι πιθανότητες να εχει παίξει υπερφουσκωμα με άλλους τρόπους.

*Θα κρατηθώ και δεν θα ακούσω το κομμάτι. Η πρόσφατη εμπειρία με τους metallica που έχεις λιώσει μερικά κομματια και τα ακούς μεσα στον δίσκο που σου αλλοιώνουν την εικόνα και το βάρος που δίνεις σε ροη κτλ με αποθάρρυνε.

Απαράδεκτο κομμάτι…

Τι παπαρες, δεν ειναι available στην ηπειρο που βρισκομαι λεει (!)
Fix your shit POSVEVO

@nikosPL θυμησε μου την αποψη σου για το Plague Within αν δεν σε πειραζει

απαραδεκτο απο ποια αποψη;

Γιατί? Που σε βοηθήσει?

Με χαλάνε απίστευτα τα -core στοιχεία (ειδικά στο 1, 2, 3 κλπ) κ μου φαίνονται επιτηδευμένα τα prog μερη, κάτι που δεν περίμενα να πω. Δεν ξερω με χάλασε απίστευτα το κομματι, κ το προηγούμενο δεν με ενθουσίασε. Κοιτάξτε, ο άνθρωπος αλλάζει, ίσως να μην είμαι στη φάση τωρα, δεν ξέρω. Δεν άντεξα να το ακούσω πάντως δεύτερη φορά.

Υποθέτω ότι δεν σου αρέσει ιδιαίτερα και το Used, σωστά;

Λάθος υποθέτεις, μ’αρέσει πολύ κ γενικά το “The perfect…”, είναι εκπληκτικό άλμπουμ. Κ ήταν το πρώτο που άκουσα από PoS. Κ το δεύτερο το λάτρεψα, μαζί κ με τα 2 road salt που ήταν πολύ διαφορετικά. Κ καταλαβαίνω ότι τον τελευταίο χρόνο, ίσως κ περισσότερο, περνάω τον περισσότερο χρόνο ακούγοντας death/black αλλά πάντα επισκέπτομαι άλμπουμ που μου άρεσαν και με εντυπωσίασαν. Χθες πχ. άκουγα το 2ο των Saviour machine κ σημερα έβαλα μετά από καιρό το road salt one. Θέλω να πω ότι παρολο που άλλαξαν λίγο τα γούστα μου, μπορώ να κρινω αν κάτι μου κάνει κλικ ή όχι.

Πουθενα. ΚΑΝΕΝΑ ποστ σε αυτο το φορουμ δε με εχει βοηθησει σε τιποτα, κουβεντα κανουμε.

Κοίτα, επειδή είναι γραπτός λόγος κ όχι προφορικός, απλά σου λέω ότι δεν ρώτησα με ύφος.

Ουτε εγω απαντησα με υφος :joy:

To reasons αν και στην πρώτη φορά που το ακουσα δεν με είχε ενθουσιάσει, ομως επιασα τον εαυτό μου να τραγουδάει σημεία του (παρόλη την μια φορά) κάποιες μέρες αργότερα.

Γενικά η αλήθεια είναι πως του είχα ξεγράψει λίγο μετά την φυγή των Johan-αίων(ειδικά του Hallgren) και του Hermansson, αλλά ακούγοντας το rope ends από το re:lived, εκτίμησα λίγο παραπάνω αυτό το line up.

Πλεον δεν μπορώ να περιμένω :heart: