Pain of Salvation - In the Passing Light of Day

To rope ends στο συγκεκριμένο λαιβ είναι ένα τεράστιο φεηλ.

Κατά τα άλλα, μόλις είδα τα πoστς στο φμπ για τον καρκίνο του Simon =/

Mάλλον ακούμε άλλο τραγούδι τότε.

Μπορεί, εγώ ακούω το #1 αγαπημένο μου κομμάτι σε μία μέτρια εκτέλεση που μπερδεύουν τους στίχους, εσύ τι ακούς;

Eγώ ακούω μια αρκετά καλή εκτέλεση, στίχους δεν είχα προσέξει μέχρι που το είπες - για εναν στίχο δεν λες?
Εντύπωση μου έκαναν γέφυρα/ρεφραιν,που οι φωνές ειναι εξαιρετικές.

It’s out there!

Και μολις ξεκινησε η πρωτη ακροαση …αντε να δουμε τι θα ακουσουμε…

παντως σε πιανει απο τα @@ με το που ξεκιναει ο δισκος…

Crimson_Idol μπράβο ε

Αχαχαχααχαχαα. Δεν μπορούσα να κρατηθώ ρε… Συγνωμη.
Θα Αντιγράψω οτι έβαλα στο φβ και τίποτα άλλο. Αλλά αντε ακου να μιλήσουμε σαν άνθρωποι.

Ένα flesh eating bacteria, και μερικά χρόνια μετά, αυτός ο δίσκος. Τι να πω…
(Σηκώνοντας το δάχτυλο)Να πώ, να πώ! Ο daniel ειναι αγωγός συναισθημάτων πρός όλους εμάς που είχαμε την τύχη να βρεθούμε στο διάβα της μουσικής του. Το έχει κάνει αρκετές φορές, και με σημαντικές στιγμές(την σημασία του perfect element την εποχή που βγήκε την καταλαβαίνουν όλοι), και στις περιπτώσεις που δημιουργεί μετα απο δύσκολα προσωπικά βιώματα, όπως και τώρα, τα καταφέρνει απίστευτα.
Δίσκος ανασκόπηση των τελευταίων 16 ετών, με το βλέμμα στο μέλλον. Υπάρχει μέλλον. Γιατί μπορεί να υφίσταται pain, αλλά υπάρχει και salvation. Άξιος.
*Τα τελευταία 15 λεπτά μέσα σε πυκνό χιόνι(κάποιος μας κάνει πλάκα), είναι εμπειρία.

1 Like

παντως ναι ειναι δισκαρα!

ετσι, παμε ολοι να τρελανουμε τον bastard

αν και ειναι νωρις ακομα,εχω την εντυπωση οτι ειναι ο δισκος που παει ακριβως μετα την αγια τριαδα TPE1-RL-BE

^ εύκολα.

Έχω βάλει το ίδιο gif στην αρχή αλλά περιγράφει ακριβώς τις σκέψεις μου για τον δίσκο, οπότε:

Δειχνει οτι ειναι ενα πολυ δουλεμενο αλμπουμ που κλασικα θελει απειρες ακροασεις για να μπεις στο νοημα του …Στο 3ο ακουσμα ξεπερνα κατα πολυ τις προσδοκιες που ειχα σε σχεση με το πως θα ηταν και εχω την αισθηση οτι θα ξανακερδισουν πολυ κοσμο που τους ειχε αφησει με τα 2 road salt…Ακομα και το Μeaningless στην ροη του δισκου κυλαει πολυ ποιο ομορφα… Πολυ ευχαριστιεμαι τις Meshuggah αναφορες και τα κοφτα riffs που υπαρχουν συναρτηση με τις μελωδιες που παντα θα υπαρχουν σε οτι και να κανουν…

Πιστέψτε με όταν πάρετε στίχους στα χέρια σας (αν δεν τους έχετε) θα είναι σαν να ξανά-ακούτε τον δίσκο. Περίπου. Είναι μαχαίρι σε κάποια σημεία.

Δυο μήνες τώρα, δεν περνάει μέρα που να μην το ακούσω έστω και λίγο. Λίγα άλμπουμ με βάζουν σε τέτοια λούπα τα τελευταία χρόνια.

@Storm τελικά πόσο δίκιο είχα; :smile:

και ελεγα δεν θα ρωτησει; χαχα

γαμαει ρε ο δισκος! και ειμαι σιγουρος οτι με την αποδοχη που θα εχει θα ερθει συντομα και ο επομενος…

για κανα Live θα ερθουν η μπα;

Υπάρχει σε καλύτερη ποιότητα από τα 192?

Μπήκε πολύ καλά!!!

δεν το ειδα καπου ειναι η αληθεια!εγω βολευομαι με αυτο μεχρι να παρω το cd…

Σε μια συνέντευξή του λέει ότι σκέφτηκαν για λίγο να ονομάσουν τον δίσκο Remedy Lane pt2, αλλά δεν το έκαναν γιατί είναι δυνατό υλικό και μπορεί να σταθεί μόνο του και επίσης δεν ήθελαν να ξεκινήσουν νέο saga ενώ ακόμα κάποιοι ρωτάνε για το TPE3 -ενώ υπάρχουν και άλλοι που περιμένουν να βγει το TPE2 :"")

Εχει πει ότι δεν θα βγει TPE3?