Pain of Salvation - In the Passing Light of Day

Δεν έχει πει τίποτα σχετικό για το 3, εννοούσε (υποθέτω) ότι ενώ υπάρχει ήδη αυτή η “εκκρεμότητα” δεν ήθελαν να βάλουν και άλλη μία στο τραπέζι και να τους ρωτάνε και για RL3 από δω και πέρα.

ακριβως οπως τα γραφεις τα καταλαβα και εγω…

we had a good run, our days in the sun, so come what may.

fuck all they say,
I want to stay.

S T A Y

1 Like

i lost the will, i lost the way, but haven’t lost the faith , its just lost in me…
σειρά σου.

*εξ ακοης

1 Like

fallen angels, spread your wings, take me from this world of broken things,
fallen angels, let your wings take me from this bed of thoughts and dreams,
even sleep is full of broken things.

Και μετά το ΣΟΛΟ.

1 Like

δίκιο έχεις αλλά το σόλο έρχεται μετά από το

Pills and needles
Tears and stings
Fallen angels
Save me from these things

Give me black
Put nothing in my dreams

Δεν πιάνει απο σένα. Το εχεις καιρό.
(Με σκότωσες ε)

O δισκος για μιαμιση μερα με εχει κάνει να χαμογελάω σαν χαζος. Και δεν κανει γιατι εχω πρόβλημα με ουλο αυτες τις μέρες και ΠΟ-ΝΑ-Ω! Αλλα αξίζει. Πανω απο κάθε προσδοκία για μένα. Περιμενω να περασουν οι μερες να δω αν κατσει η χαρα και πεσει ο ενθουσιασμος. Που δεν νομιζω…

*εχει βγει και σε καλύτερη ποιότητα και με το bonus disc.

God loves a jester. God loves a joke.

1 Like

better burn out they say , and fade away
same candles lasts an hour, and others one full day…

*στην μεση του ομώνυμου ακούω συνέχεια ending theme. ψυχωση
**γελαω με το introduction στο δευτερο σιντι. Θεουλης απο τους λιγους

διπλο ποστ, αλλά το meanngless στο bonus σιντι μου ακογεται και καλυτερο…!! παροτι βαραει τυμπανα ο daniel και ο zolberg εχει τα περισσοτερα φωνητικα

δισκος σκληρο ναρκωτικο…

1 Like

Μαλλον πάμε για ψύχωση…

The things we humans say to survive
The promises we make
The lies we tell, vows we take
The battles we all win to survive
Prices we will pay
But we don’t know
We will lose one day

I lost the will
I lost the way
But haven’t lost the faith
It’s just lost in me

ειλικρινά, δεν ξέρω τι να πω για αυτό τον άνθρωπο. (άσε που αυτός τα λέει όλα καλύτερα)

2 Likes

Μετα απο πολλες ακροασεις το αλμπουμ συνεχιζει να με συναρπαζει και δειχνει οτι δεν θα ξεφουσκωσει καθολου … ισα ισα το βλεπω να γινεται και αυτο ενα POS album που θα παει για κλασικο… Καθε κομματι ειναι και μια νεα προκληση καθε φορα που παιζει ο δισκος…

1 Like

Παιδια, εγω δεν ειμαι μεγαλος φαν των Pain Of Salvation, κυριως γιατι δεν ανατριχιαζω οσο φανταζομαι οι φανς τους με τη φωνη του Daniel. Οταν ειχε βγει, ειχα παθει πλακα με το Ashes και ολον αυτον το δισκο, και επισης λατρεψα το αλμπουμ με τον τιτλο Be, αλλα ομολογω οτι τα Road Salts αν και μου αρεσουν πιο πολυ θεωρητικα σαν μουσικο ειδος και τα ακουγα ευχαριστα, δεν με κερδισαν πολυ ακομα (ομολογω οτι πρεπει να τα ακουσω περισσοτερο).

Με το καινουριο αλμπουμ εχω ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ. Ειλικρινα σηκωνεται καθε τριχα στο κορμι μου με τραγουδια οπως τα παρακατω:

Meaningless
Angels Of Broken Things
If This Is The End

Αλλα γενικα ειναι υπεροχος ΟΛΟΣ ο δισκος. Δεν υπαρχει ουτε ενα τραγουδι που να μην γαμαει. Παλι καλα που βγηκε μεσα στο 2017 και δεν χρειαζεται να μπω σε διλημμα για το αν το Metallica ηταν το καλυτερο της χρονιας περυσι.

Για να το παιξω και μπασταρντ:

2 Likes

Καλά τα λέει ο από πάνω, είμαι σίγουρος ότι θα συμφωνούσε και ο bastard μαζί του.

Εδώ μια πολύ ωραία κριτική που ενθουσίασε και τον ίδιο τον Gildenlow:

Περιμένω να έρθει ο δίσκος και να δω κανένα “remedy lane ptII” γραμμένο με μικροσκοπικά γράμματα στο εσωτερικό της θήκης.

1 Like

πο μλκ και το ΒΕ ειχα ζοριστει παρα πολυ να το αποδεχθώ -εν τέλει μαρέσει πολύ σήμερα- αλλά στο scarsick, oσο χαβαλε και αν εκανα με τα America και Disco Queen, με εχασαν τελειως… τα road salt I-II δε μου ειπαν τιποτα απολυτως και falling home ok, οπως το 99% των cover albums για μενα, μια μαλακια και μιση…

αλλα διαολε, ΤΙ ΔΙΣΚΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ!!!

1 Like

Do you remember us?
That first January?
You had just turned nineteen
And I was to be twenty
We fed on politics and poetry
Two children fueled by unbroken dreams

Μας γαμησες πρωινιατικα… λες και βλεπω τον εαυτο μου να τα λεει σε εκεινη για τον Ιανουαριο του 2001, αν και εγω χωρισα 6 χρονια μετα.

2 Likes

γενικως αυτο το κομματι ειναι μακραν το πιο συγκινητικο που εχουν βγαλει ποτε…

1 Like

Βρε τους Pain of Salvation βρε…για δες…