Pain Of Salvation

Δεν βρήκα καμία αναφορά στα σκηνικά που λέει ο Outshined αλλά με τρώει η περιέργεια να μάθω, ίσως με πμ; Να μαντέψω ότι έχει σχέση με τα signing sessions?

this heart of mine: https://www.youtube.com/watch?v=MAdEk_dRZbk

και εγω το εψαξα και δεν βρηκα κατι…ισα ισα που στο φουμπου ολοι καλα λογια λενε…Χρηστο αν στειλεις πμ στον bastard στειλε και σε μενα ε!!! :stuck_out_tongue:

να και το Chain sling

Κι εμένα Χρήστο με λένε, αν μου στείλει ο Χρήστος θα σου στείλω κι εγώ, εκτός αν θέλει να μείνει μεταξύ Χρήστων οπότε θα ήταν καλή φάση να λένε κι εσένα Χρήστο :stuck_out_tongue:

Btw ένας εδώ http://www.remedylane.com/boards/index.php έγραψε ότι κάποιος είπε ότι άκουσε τον Daniel να λέει για dvd με την εμφάνιση, ακόμα και να ισχύει δεν βλέπω να κυκλοφορεί πριν το 2027 αλλά ας έχουμε κάτι να ελπίζουμε

αχαχα ελιωσα! :lol: οχι δεν με λενε Χρηστο αλλα αν θελετε το αλλαζω αρκει να μου πειτε :lol:

edit: 2027; νομιζω οτι εισαι πολυ αισιοδοξος! Χρηστο-Outshined εχεις καμια πληροφορια για το Falling Home η για οποιαδηποτε νεα κυκλοφορια;

Μετά το chainsling αναθεωρώ όσα έγραψα, έδωσε ρέστα αν και πάλι τραγουδάει πολύ για τα γούστα μου. Επίσης εκεί μετά τη μέση o Leo τρελάθηκε;

κατα λαθος τον φορτισαν πιο πολυ απο οσο επρεπε :stuck_out_tongue:

Dryad of the woods
Beyond The Pale

Κοιτάχτε, έγιναν κάποια περίεργα πράγματα, αλλά θα πρέπει να βγει κι ο διοργανωτής να πει αν υπάρχει λόγος που προκάλεσε το να γίνουν.

Εν ολίγοις, οι Pain Of Salvation καθυστέρησαν υπερβολικά να βγουν για το set τους, κάτι που ξέρετε ότι σε ένα φεστιβάλ έχει σοβαρό αντίκτυπο. Αν δεν κάνω λάθος ανάγκασε τον Oliva να βγει (για το “Streets”) στις 2 το πρωί.

Πέραν τούτου, αφού ξεκίνησε το set, μετά από λίγο βρίζοντας/μουρμουρίζοντας o Daniel διέκοψε την εμφάνιση, κατέβασε τη μπάντα κάτω και “διέταξε” να ξεκινήσουν ξανά το show από την αρχή αφού διορθωθούν κάποια πράγματα (ελέγχονται ακόμα ποια είναι αυτά).

Γενικότερα, το κλίμα στο PPUSA είναι σε μεγάλο βαθμό παρεΐστικο. Όλοι οι μουσικοί μιλάνε με τον κόσμο, παίζουν guest εμφανίσεις, είναι κάτι άλλο (θα διαβάσετε για όλα αυτά σύντομα στο site ελπίζω). Ο Daniel και οι υπόλοιποι POS λέγεται από τον κόσμο που πήγε πως απείχαν από την όλη φάση, βγάζοντας μια συμπεριφορά “ντίβας”. Κι αυτό με κάθε επιφύλαξη, καθότι είναι απλά ισχυρισμοί ανθρώπων που παρευρέθησαν εκεί.

περιεργα μου ακουγονται ολα αυτα…τοσα χρονια ποτε δεν ειχε βγει κατι τετοιο ξανα…προφανως υπαρχει μεγαλο παρασκηνιο και σε τετοιες περιπτωσεις καλο ειναι να ακουγονται και οι 2 πλευρες…

Έχω στο μυαλό μου τους PoS να έρχονται Θεσσαλονίκη μετά από καθυστέρηση στα σύνορα, το λάιβ να ξεκινάει 2 ώρες αργότερα από το κανονικό και πάλι να παίζουν full set αν και άυπνοι και ψόφιοι από την κούραση. Και μετά το λάιβ ο Gildenlow να περιμένει στο τέλος να βγει φωτογραφία ή να υπογράψει και στον τελευταίο οπαδό που περίμενε έξω από το venue χωρίς ίχνος δυσαρέσκειας, όπως και σε όλα τα λάιβ τους εδώ δηλαδή.

Τι να πω, ίσως η όλη περιπέτεια με την υγεία του και η μεγάλη απουσία από τη σκηνή να τον έκαναν πιο παράξενο, ίσως να έγιναν σκηνικά από τη μεριά του διοργανωτή και να στράβωσε τόσο πολύ, δεν ξέρω, υποθέσεις κάνω για να δικαιολογήσω όσα έγραψε ο Outshined που με στεναχώρησαν λίγο να πω την αλήθεια :frowning:

  • στον bastard για εκείνο το τρομερό live. Και είχε και λίγο κόσμο. Απλά επαγγελματίες.

Κορυφαίο live αυτό της Θεσσαλονίκης, έτυχε και ήμουν κι εγώ.

Τυγχάνει να τα έχουμε πει από κοντά μερικές φορές και να έχουμε μιλήσει αρκετές περισσότερες είτε τηλεφωνικώς, είτε με mail. Προσωπικά, τον έχω σε τεράστια εκτίμηση, αλλά δεν μπορώ να παραβλέψω ότι μερικές φορές (σπάνια) του βγαίνει λίγο περίεργη συμπεριφορά ή τουλάχιστον περνάει ως τέτοια.

Αντιλαμβάνομαι έναν άνθρωπο που περιοδεύει και αφήνει θέματα/προβλήματα πίσω του να μην είναι αναγκασμένος να έχει τη διάθεση που θα ήθελε ο κόσμος να έχει κάθε μέρα (εκτός σκηνής), αλλά αυτό είναι κάτι άλλο. Γι’ αυτό με βλέπετε επιφυλακτικό, γιατί δεν ξέρω το όλο σκηνικό παρά μόνο μαρτυρίες ανθρώπων που ήταν εκεί.

Δεν το έκανε πάντως θέμα ούτε η μπάντα, ούτε ο διοργανωτής, οπότε μάλλον είναι περίπτωση “shit happens”. Το αντιλήφθηκαν και το άφησαν να περάσει έτσι…

Ημουν και εγω σε εκεινο το live και εγινε οπως ακριβως τα περιγραφει ο bastard…φαινοταν απιστευτα κουρασμενοι και ομως τα εδωσαν ολα…

Η μοναδική αναφορά που βρήκα σε σχόλιο ενός στο fb

They were an hour late starting and then in the first song Daniel stopped and said “this is crap” … Said he couldnt hear himself and the curtain opened at the wrong time… So he made them close the curtain… We waited some more… Then they started again

χέστηκα για οτι λέτε.
[B]
ΜΑΛΛΙΑ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ!! ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΣΕ ΠΕΡΦΕΚΤ ΕΛΕΜΕΝΤ.
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΨΑΛΙΔΙΑ!![/B]

Τι “λίγο ακόμη”, αφού το είπε ότι το Falling Home θα είναι το Perfect Element 3.

[SPOILER]αστειάκι :p[/SPOILER]

εδω ειμαστε…ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΑ,ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ κτλ…
Rope Ends 1

Rope Ends 2

Rope Ends 3/Chain Sling

!

Ε ΑΪ ΓΑΜΗΔΙΑ.
Μιά ζωή, πέντε φορές παρακαλάω να το παίξουν αυτό και το In The Flesh (και Iter Impius) live και τίποτα. Ακόμα με το γαμημένο το Diffidentia τη βγάζουμε.

(Βέβαια για να 'μαι ειλικρινής, δεν ξέρω πόσο θα με κάλυπταν live με το τωρινό line up αν τα έλεγαν)