Pain Of Salvation

άκυρο, λάθος, γράψτε χι

wtf

που τον πανε τον μακαρίτη? ή πιάνο ειναι? ή γραφείο?

…για το γραωείο μου μοιάζει:p :slight_smile: :!:

Νομίζω καναπές, άνοιγμα εικόνας σε νέα καρτέλα για φουλ μέγεθος.

Εντωμεταξύ Gildenlow και μπάντα δεν έχουν γράψει ακόμα τίποτα στο φμπ, αυτό είναι από το eshop της inside out, τι υποτίθεται ότι θα έχει, το ακουστικό λάιβ στο Leipzig, ένα dvd που έλεγε, τι. Όχι ότι με νοιάζει και πολύ, καινούριο PoS γαμώ :vibrate:

αν είναι νέο άλμπουμ πάντως είμαι περίεργος για το ύφος.

υποτιθεται θα ηταν ακουστικο live dvd + cd…τωρα η διαφημιση δεν λεει τιποτα για DVD…εχε γουστο να ειναι νεο υλικο και να μας το εκρυβαν :-s

Pain of Salvation - Nightmist live (Reggae version) Los Angeles, Sep 2014

Νομιζω οτι το εχουν ξανακανει παλιοτερα αυτο…

Ναι αλλά εδώ συγκεκριμένα ήταν ξεχωριστό, δεν ξέρω αν πρόσεξε κανείς εκεί στο 1:27 ότι πρώτη φορά ο Gildenlow είπε

[SPOILER]πλάκα κάνω, δεν θυμόμουν ότι το είχαν παίξει ξανά έτσι =Ρ[/SPOILER]

χαχαχα

[SPOILER] και ανοιγω το σποιλερ γεματος περιεργεια να δω τι ειπε :lol:[/SPOILER]

είσαι μαλάκας. :lol:

*τελικά τι είναι η κυκλοφορία γιατί με τον καιρό εχω ακούσει τα πάντα

διασκευες σε ποντιακα τραγουδια :stuck_out_tongue:

[SPOILER]Οι Pain Of Salvation θα κυκλοφορήσουν ένα νέο άλμπουμ, με τίτλο “Falling Home”, 10 Νοεμβρίου σε έκδοση digipack CD, CD, LP και θα είναι διαθέσιμο για download μέσω του InsideOut Music.
Το άλμπουμ, που θεωρείται από τον Gildenlow ως μια εξαιρετική συνέχεια του live album “12: 5” του 2004, εμπνεύστηκε από ένα ακουστικό show που πραγματοποιήθηκε το 2012 στη Γερμανία.
Η περιορισμένη digipack έκδοση έχει διάρκεια 58,53 λεπτά, συμπεριλαμβανομένου του bonus κομμάτιου ?She Likes To Hide? (2:57) -6 και?King Of Loss? (7:12) -12.

Τrack list:

  1. Stress (5:32)
  2. Linoleum (4:57)
  3. To The Shoreline (3:05)
  4. Holy Diver (4:34)
  5. 1979 (2:50)
  6. Chain Sling (4:07)
  7. Perfect Day (4:51)
  8. Mrs. Modern Mother Mary (4:23)
  9. Flame To The Moth (4:30)
  10. Spitfall (6:42)
  11. Falling Home (3:05)[/SPOILER]

Καμία αναφορά σε dvd, και αντί για το sisters που έπαιξαν έχει το mrs modern mother mary, για όνομα δηλαδή.

Tζάμπα η χαρά, όρεξη είχαμε για τη συνέχεια του live album “12: 5” του 2004.

εντιτ, τώρα είδα ότι είναι “εμπνευσμένο” από το ακουστικό λάιβ που είχαν κάνει, δηλαδή αυτό που ήθελε να κάνει τώρα ο Gildenlow ήταν στούντιο ακουστικές εκτελέσεις στα πολύ δυναμικά κομμάτια 1979, to the shoreline, chainsling και MRS MODERN MOTHER MARY που να πάρει ο διάολος, τι να πω, περί ορέξεως :expressionless:

το θεωρω εντελως αχρειαστη κυκλοφορια

α οκ. κατάλαβα. “γεμίζουμε το κενό” κυκλοφορία

Ομορφη εκτελεση μονο με φωνητικα και πληκτρα…

1979

Μερικα ακομα βιντεακια απο τις τελευταιες εμφανισεις…

Undertow (επιτελους το παιζουν και παλι οπως στον δισκο)

Morning on Earth (μετα απο αρκετα χρονια)

Ending Theme
A Trace of Blood

Μας γάμησες με Morning on Earth και Trace of Blood.
Το καταλαβαίνεις πιστεύω, έτσι;

Το πρωτο ειχε χρονια να ακουστει και το δευτερο νομιζω ειναι η πρωτη φορα που το παιζουν γενικως…