Pain Of Salvation

http://prog.teamrock.com/news/2014-10-16/pain-of-salvation-offer-linoleum-stream

ενδιαφέρον, μάλλον, ίσως να μην είναι τελείως αδιάφορη η κυκλοφορία, δεν ξέρω, ελπίζω

σαν κινηση σιγουρα αχρειαστη ειναι αλλα το αποτελεσμα ισως να μην ειναι οντως τοσο αδιαφορο…

edit:εντωμεταξυ προσπαθω να καταλαβω τι μου θυμιζει η εισαγωγη και μαλλον ειναι το evidence/Faith no More στο πιο αργο…

Δεν είναι αδιάφορο το αποτέλεσμα, όμορφο είναι, τι να λέμε. Εξαιρετικό για χαλαρό άκουσμα, άλλα τραγούδια πολύ αλλαγμένα, άλλα λίγο, ενώ έχει δοθεί αρκετός χώρος στον Ισλανδό νομίζω. Από την άλλη, ήδη μέσα σε λίγες μέρες νιώθω πως ότι είχα να πάρω από το άλμπουμ το πήρα.

Το μόνο που μου προκάλεσε είναι η ανάγκη να ξανακούσω το “Scarsick” και να θυμηθώ ότι έχει μερικές καταπληκτικές στιγμές και πόσο γαμάτο είναι το refrain του “Spitfall”.

Περισσότερα σύντομα.

ωραια!αυτο με το Scarsick ποτε δεν το καταλαβα παντως…μια χαρα αλμπουμ ειναι…

Άρχισαν να φτάνουν οι πρώτες παραγγελίες, ελπίζω κάποιος καλός άνθρωπος να το ανεβάσει στα ίντερνετς σύντομα

…από εξώφυλλο σκίζει…προσπαθώ να καταλάβω τον λόγο ύπαρξης της καρέκλας γραφείου…με βγάζει μια περιέργια για να το ακούσω:):!:

1979

συμπαθητικο το βιντεακι…το κομματι ειναι σχεδον ιδιο με τον δισκο βεβαια…

γιατί αραγε(ς)…

…όμορφο τραγούδι, με κάπως έντονα πλήκτρα στην αρχή:):!:

αινιγματικος :stuck_out_tongue:

Χτες είχα την ευκαιρία να κάνω άλλη μια εξαιρετική κουβέντα με τον Daniel. Νομίζω πως κάποια πράγματα που θα διαβάσετε (σύντομα) θα χαροποιήσουν πολλούς από εσάς.

Δεν ξέρω πόσο κόσμο έχει ξενερώσει ή οτιδήποτε, αλλά είναι από τους πιο διαβασμένους, οξυδερκείς και τεκμηριωμένους στο λόγο τους μουσικούς που έχω μιλήσει.

γυρνάει στα μεταλς?

TPE3 θέλω εγώ

crimson - bastard = 1-0

Ο επόμενος δίσκος θα βγει σίγουρα μετά το 2019, μέχρι τότε άνετα αλλάζει γνώμη και βγάζει το TPE3, δεν σταματώ να ελπίζω

ε? απο που βγαίνει αυτο το συμπέρασμα.? εκτός αν κάνεις κάποια πλάκα που δεν καταλαβαίνω με τα 547623363 ντεπον που εχω πάρει

Ακόμα καλά καλά δεν βγήκε το Falling Home, μετά παίρνει σειρά το dvd (σύμφωνα με δηλώσεις του Gildenlow), ε νομίζω τα 5 χρόνια μέχρι το επόμενο cd είναι μια πολύ καλή πρόβλεψη

δεν το πιστεύω. σε 2 χρόνια θα έχουμε δίσκο σίγουρα. ίσως και νωρίτερα