Pain Of Salvation

χθες δεν είχε ανέβει =Ρ

Προφανως ειχαν σκοπο να κυκλοφορησουν το Live οποτε βρηκαν μαλλον και ευκαιρια να κανουν κατι διαφορετικο με το στουντιακο…
ισως να μην ηταν και απολυτα ικανοποιημενοι με την παραγωγη του 2002…ειναι πολυ βελτιωμενος ο ηχος παντως…δεν το καταλαβαινεις με την μια οταν το ακους μεμονωμενα…αν βαλεις το αντιστοιχο του 2002 ειναι μερα με την νυχτα…
νομιζω αυτο που με χαλαει πιο πολυ σε αυτη την κυκλοφορια ειναι οτι (απο οτι καταλαβα) δεν θα υπαρχει μεσα το thorn clown,το bonus της ιαπωνικης εκδοσης…

2o…

3ο…

Πολύ ενδιαφέροντα και τα 3, αλλά απορώ με την (προς το παρόν) απουσία του Gildenlow από την παρουσίαση του ντοκιμαντέρ, δεν θα έπρεπε να μπει σε κάποια κυκλοφορία, ίσως κάνα bonus dvd στον νέο δίσκο, κάποια παραπάνω αναφορά τέλος πάντων; Δεν ξέρω, λέω, μου φαίνεται πολύ περίεργο που απέχει.

ισως απλα επειδη ειχε ξενερωσει με την ολη κατασταση να το αφησε στον τυπα να το φτιαξει…

παντως αυτο που και καλα εβγαινε ο ντανιελ ο κακος της υποθεσης και εδιωχνε κοσμο δεν ισχυει…ειναι ο μοναδικος που το εβλεπε τοσο σοβαρα και προσπαθουσε να κρατησει το γκρουπ δεμενο…τουλαχιστον αυτο φαινεται απο τα πρωτα 3 επεισοδια…

Αυτό φαινόταν και από τα άρθρα στο machinah fanzine, ειδικά η συμπεριφορά του Hallgren είναι τουλάχιστον εκνευριστική, “φεύγω-ανέβηκα στο βουνό και τα είδα αλλιώς οπότε μένω-τελικά φεύγω”.

Πολύ καλή δουλειά πάντως, ελπίζω να βγουν και τα 50-πόσα επεισόδια που είπαν ότι έχουν έτοιμα.

αν το συγκρινεις με το ντοκυμαντερ που εχει η επισημη κυκλοφορια ending themes,ειναι με διαφορα ανωτερο…

Kαι εσυ αν ησουν να δουλευεισ με τον daniel, μαλλον τα βουνα θα επαιρνεσ. και ολοι

μολις πηρα χαμπαρι οτι ο Outshined εκανε review για το Remedy Lane Remixed(βαλε ενα λινκ και εδω ρε ανθρωπε :P)…μαλλον δεν θα βιαστω να το αγορασω…

Αν δεις όλα τα επς (το 3ο βγήκε πριν λίγο) θα δεις ότι τελικά δεν ισχύει αυτή η εικόνα για τον Gildenlow.

Όσο αφορά το Remedy Lane, όποιος θέλει να το παραγγείλει ας προτιμήσει το shop της εταιρείας και όχι το blackmerch για να γλιτώσει τουλάχιστον κάνα 10ευρο =Ρ

νεο και χορταστικο επεισοδιο…

In 2010, Pain of Salvation were entered into the huge ESC connected contest Melodifestivalen, performing their song Road Salt on national TV in front of millions of viewers. The song made it from semifinals to the Second Chance elimination. On both occasions, Daniel wore a pair of torn jeans that were mentioned several times in national press. Here they are.

300? tax incl.
Also available as shorts ? if you use a pair of scissors.

:")

Παιδιά αν το ένα σας μπούτι παραμένει ακάλυπτο για κάποιο λόγο, αγοράστε το χωρίς δεύτερη σκέψη. Γιατί μόνο αυτό θα χωράει 'κει μέσα.

it’s out there

Κατεβασα, εσβησα το πρωτο δισκακι(δεν χρειαζεται να το ακουσω ποτε), και ακουω απο χθεσ το λαιβ. Δεν εχω λογια. Μονο για τον Zolberg εχω να πω οτι ειναι πραγματικα καλος

Δεν ξερω αν ειναι μονο δικη μου αποψη αλλα το τελευταιο Line up ειναι το πιο δυνατο που ειχαν ποτε εκτελεστικα…

Αυτό είπε και ο Gildenlow στην τελευταία συνέντευξη στον Outshined, οπότε μπορεί και να ισχύει :slight_smile: Εγώ θα περιμένω να βγει ο δίσκος, να έρθουν και για λάιβ και βλέπουμε.

Από το Remedy Lane Re:lived πάντως έλειπε πολύ το μπάσο του Kristoffer.

Ο κρίμσον είπε ότι έσβησε το πρώτο δισκάκι και κράτησε το λάιβ, εγώ πάλι άκουσα το λάιβ 2 φορές και νομίζω είναι και οι τελευταίες.

Είναι προφανείς νομίζω οι λόγοι που δεν το έβγαλαν σε dvd, μετά από τα BE live και Ending Themes αυτό θα ήταν ο φτωχός συγγενής τους. Εκτός από μερικά μεμονωμένα σημεία που η τρίχα σηκώθηκε κάγκελο (στο “watch them dance” του fandango, στην αρχή του second love, στο ξεσάλωμα στο τέλος του dryad), τα υπόλοιπα ήταν απλά meh. Και δεδομένου ότι μιλάμε για δίσκο δεκάρι ακατέβατο, προφανώς περίμενα περισσότερα. Σόρυ, δε γίνεται ρε Daniel να μπερδεύεις τους στίχους σε 3-4 κομμάτια, απλά δε γίνεται, μου το γαμήσατε το rope ends :frowning:

Ο Zolberg όντως πολύ καλός, ας μείνει όμως στον (έτσι κι αλλιώς απαιτητικό) ρόλο των δεύτερων φωνητικών σε τραγούδια όπως fandango, waking every god, beyond the pale, rope ends (αλλά να μάθει τα λόγια κι αυτός). Δε χρειάζεται και δε θέλω να τον ακούσω ξανά μόνο του να τραγουδάει το undertow, συναισθηματικά το κομμάτι είναι κορυφή απλησίαστη για τον οποιονδήποτε.

Και μαλάκες από κάτω, μπήκε το dryad of the woods, βγάλτε λίγο τον σκασμό και μην ουρλιάζετε απλά για να ακουστεί η φωνή σας στο λάιβ, ευχαριστώ και άντεγαμηθείτε.

Αυτά, τον δίσκο δεν τον άκουσα ακόμα με την καινούρια παραγωγή, περιμένω να έρθει το πακέτο από την inside out. Και περιμένω τον νέο δίσκο φέτος. Θα κερδίσει ο κρίμσον στο στοίχημα που βάλαμε κάτι σελίδες πριν, αλλά δε με νοιάζει. ΝΕΟ. ΔΙΣΚΟ. ΦΕΤΟΣ.

Να σου επιβεβαιώσω (με βάση όσα ξέρω) ότι ο νέος δίσκος είναι προγραμματισμένος να βγει φέτος.