Pain Of Salvation

Καταραμενε bastard, πρέπει να κάτσω να συμφωνήσω και βαριέμαι. Μαρεσει περισσότερο να διαφωνώ.

Η σκεψη του γιατι δεν βγήκε σε dvd, ήταν αυτή που έκανα και εγω χθες οσο ήμουν θάλασσα και άκουγα ακόμη πιο προσεχτικά το λαιβ. Δεν νομίζω να “έγραφε” καλά και σε εικόνα το λαιβ. Έχει πολλές παραφωνίες. Μεταφορικά και κυριολεκτικά.
ο Zolberg τα παει πολύ καλά στην φωνή, αλλά μερικά πράγματα που έχουν γίνει με την φωνή του ντανιελ πρέπει να παραμεινουν οπως τα εχει γράψει η ιστορία.
Τα καταφέρνει τόσο καλα που να θελεισ να ακούσεις την φωνη του, αλλά οχι σαν πρώτη. Καποια στιγμή αφου εχεις ακούσει τον δίσκο αρκετές φορές καταλαβαινεισ οτι η αίσθηση που θα έπρεπε να αποκομίζεις απο αγαπημένα σου σημεία, δεν υπάρχει. Η μπάντα εχει πρώτη φωνη, και πρέπει να παραμείνει έτσι…

Εγω παντωσ αναμεσα σε αλλεσ στιγμεσ, κρατάω και το chain sling παροτι ο bastard μπορει να διαφωνήσει.
Αλλα μπορώ να λεω οτι θελω γιατι θα έχουμε δίσκο μέσα στο 16 οπότε κερδίζω το στοίχημα.

edit. δεν θα ακουσω ποτε την νεα εκδοχη του remedy

Α οκ τοτε :’)

Αυτος πριν 2 χρόνια είχε έτοιμο το dvd “the great unravelling”, αν δεν πάρω τον δίσκο στα χέρια μου δεν πιστεύω τίποτα.

Για το chainsling που λέει ο κριμσον δε θα διαφωνουσα αλλά εβαλα την εκτέλεση από το ending themes, οπότε, ναι.

μπορω να πω οτι με ενοχλει που κανει lead στο Undertow…στο chain sling οχι τοσο γιατι παλια και ο Hallgren εκανε στο ιδιο σημειο οποτε οκ…

το νεο cd οπως και να εχει θα βγει…τωρα αν ειναι φετος η αρχες του επομενου χρονου θα δειξει…οι ηχογραφησεις εχουν τελειωσει εδω και καιρο και λογικα θα πρεπει να τελειωνει και το μιξαρισμα…

αυτο. εμενα μου αρεσει κιολασ στο chain sling, αλλα οχι το undertow βρε παιδια…
δεν ειναι λαθοσ η προσπαθεια του, αλλα η αποφαση να παρει τοσα πολλα φωνητικα πανω του.

βγηκε και το 4ο μεροσ απο το ντοκιουμενταρι

δεν ειναι οτι δεν το τραγουδαει καλα το Undertow…εχει μεγαλες φωνητικες ικανοτητες αλλα δεν θελω να το λεει αλλος περα απο τον Daniel…

το 4ο βγηκε αλλα και να μην εβγαινε δεν χαναμε τιποτα…δεν μπορω να καταλαβω γιατι το προηγουμενο ηταν 45 λεπτα και αυτο ηταν 14…

Ισχύει για το 4ο, ίσως θέλουν να προετοιμάσουν την ένταση στη σχέση Daniel-Simon και το τι θα ακολουθήσει, αλλά δε χρειάζεται γιατί προφανώς ξέρουμε ότι έφυγε (!), μπείτε στο ψητό ξέρω γω

παντως εχει πλακα να περιμενεις καθε κυριακη και ενα νεο επεισοδιο…

Για το τελευταίο επεισόδιο:

Raz Kaufman I’ll reserve any judgement for my utter lack of context, but I must say Simon does not come out well in this episode.
Like · Reply · 20 hrs

Simon Andersson No, he’s not.
It was a turbulent situation in the band back then. Yes, I was in a bad place because of this, but Daniel was too. Both trigging each other in a bad way.
This episode makes me sad, seeing Daniel “mocking me” about certain specific things, which most are his own interpretation of it. I’m not gonna go deeper on that, just have in mind there’s always three sides to every story…

However, I was in a bad place. I was and acted like a little shit sometimes caused by the situation and I can’t change that. But from my side of things, I’ve buried the hatchet long time ago.

The documentary itself is really good and I can’t wait for the next episode/season!

Άσε ρε Simon

ο τυπος ποτε δεν προσαρμοστηκε…νομιζε οτι παιζει στο γκρουπακι της γειτονιας…

My new work place from today and onwards, as I begin teaching music at my sons’ school.
It’s my old school, too. I came here as a nervous (but passionate) pupil back in 1980. On the old red walls it said, and still says: You learn for Life, not for School. Hey, how about that? My entire life has been a celebration of this statement.
Kjula Skola. This is where my first band was started, where I fell in love the first time, ran through a glass door in fifth grade ? I still have the scar to prove it; where we ran to get first dibs on the Love Gun album in the school library, sitting there with yellow foamy headphones on our heads, listening to Christine Sixteen with some Tintin books in our laps, dreaming about one day be standing on a stage. It’s like yesterday ? as if we are almost still sitting there, somehow, asking old Kerstin (who magically never aged) if she could please turn sides on the record?
Yes. Like yesterday. It was also 35 years ago. Meanwhile, I have learned for Life ? I have stood on huge stages in front of thousands of crazy fans, I have been stranded in Bulgaria on tour, I have been back to this school as a nervous (but passionate) parent, I have been near death in flesh eating bacteria, I have learned backflips and wall runs at the age of 42. Yes, I have learned for Life. Been there. Done that. And now it’s time. As I always suspected, I was just on the longest ever summer break. As if they just forgot us.
Now the bells are ringing, and it’s time to go back. As a nervous (but passionate) teacher. Teaching not for school, but for Life.

Είμαι περίεργος να δω τι θα γίνει με τον δίσκο και την περιοδεία =Ρ

ε με προγραμματισμο ολα γινονται…απλα μετα απο αυτον τον δισκο που θα κυκλοφορησει φετος,βλεπω καμια 10ετια να περναει για να βγει επομενος(αν βγει ποτε)…

Daniel Gildenlöw
2 hrs · Eskilstuna, Sweden ·

I am working on the great artwork for the new great album. I am also mixing some great bonus tracks for the great limited edition. It’s great. A video is planned to be shot first weekend of October. It will also be great.

ηθελα να ποσταρω μια φωτο με τσουρεκια αλλα δεν βγαινει καλη :stuck_out_tongue:

When is release day?

Last thing I heard was January 13 (I picked the date, it?s a Friday of course) next year.

:smiley: :smiley: :smiley:

ΚΡΙΜΣΟΝ ΡΟΥΦΑ ΛΙΓΟ ΡΕ :har::bye::har::bye::vibrate:

[SPOILER]Ο άλλος θα περιμένει να δώσει ελέγχους για το πρώτο τρίμηνο και μετά να βγάλει τον δίσκο, τι μαλάκας είναι αυτός ρε γμτ[/SPOILER]

ΓΑΜΙΕΣΑΙ!!

[SPOILER]αλλά έχουμε δίσκο οπότε οκ.
[/SPOILER]

[SPOILER]αλλα γαμιεσαι[/SPOILER]

ναι ρε φιλε επιτελους!!!

Ερώτηση για τους fans:

Έψαχνα στο Youtube (και δεν έβρισκα με τίποτα) ένα video του “! (Foreword)” από το πρώτο album, το οποίο είχα δει παλιότερα (θυμάμαι χαρακτηριστικά στο TV War πριν χρόνια). Αυτό που μου έβγαζε είναι ένα video-clip, όντως, αλλά δεν είναι αυτό που είχα δει εγώ. Αυτό που λέω εγώ έδειχνε σκηνές από το studio, να κάνουν μαλακίες κλπ. (θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι με το που τελείωνε η μουσική έμενε ο -τότε- κιθαρίστας τους, λιώμα, να τραγουδά το riff του “Iron man”).

Έχει κανείς ιδέα για τι μιλάω; Που υπάρχει αυτό το video;

Είναι αυτό που υπάρχει στην limited perfect element

βασικα δεν ειναι το ! αλλα το big machine…