Pantera

OI PANTERA GIA OSOYS DEN GNWRIZOYN… htan mia apo tis megalyteres k shmantikoteres mpantes sto metal k eidika sta 90’s poy oloi thewroysan to metal nekro…
to annanewsan k to phgan se ena neo epipedo ekseliksis,aytoi k oi SLAYER epireasan ta perissotera nea sygrothmata,kyriws sthn amerikh.ama den yphrxan PANTERA den tha hphrxe METALCORE,DEATHCORE K telospantwn OTI TELEIWNEI SE CORE… oi idioi periegrafan thn moysikh toys san SABBATHCORE!.. mazi me toys slayer einai to alpha k tomega sth sygxronh akraia moysikh skini… dystyxws sthn ellada eprepe na skotwthei o DARREL gia na to katalavoyn ayto… osoi filoi,arrwstoi me toys PANTERA NA PARATHESOYN TA SXOLIA TOYS

συμφωνω!!!

ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ.

καλοι οι pantera αν και προτιμουσα τον anselmo με ξυμμενο μαλακι, κραγιον και ροζ κολαν αλλα επεσε και αυτος πανω στην αλλαγη του στυλ. Αυτα για την ιστορια…

Tι λες ρε φιλε Makisssssss πας καλα??? Στην ελλαδα επρεπρε να σκοτωθει ο Darrel για να ξαναγραψουν τα σκατοπεριοδικα που διαβαζουν οι μικροι και να τους μαθουν γιατι τοσο καιρο ηταν ανενεργοι. Οσοι ειναι παλιοι ξερουν και μια χαρα γνωστοι ηταν στην ελλαδα τοσα χρονια,εσυ δεν ξερω που ζουσες…

Ειναι η μεγαλυτερη μεταλ μπαντα που περασε ποτε!!! αλλα οχι και sabbathcore.δεν το εχω διαβασει πουθενα οτι το λενε αυτο.εγω αλλα θυμαμαι να λεει ο anselmo με τον Dimebag για το τι παιζουν.Εγω παιζει να ειμαι απο τους πιο αρρωστους με Pantera απ’οσους εχω γνωρισει…αααααα… και ενας φιλος!!!αλλα δε θα σχολιασω τπτ.
και ειδικα αν βαζεις και το ονομα slayer διπλα 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Δεν καταλαβαίνω το λόγο ύπαρξης του topic. Οι Pantera γράψανε την ιστορία τους και νομίζω δεν είναι υποτιμημένο συγκρότημα ούτε στην Ελλάδα ούτε παντού. Ελπίζω μόνο να μην επανενωθούν ποτέ.

simfono

yper-bareth mpanta,
makari na mhn yphrxan ola pou teleiwnoun se core :stuck_out_tongue:
kalyteros diskos tous htan to power metal.
ehm ti allo - o arselmo - deite to apogoreumeno cover tou far beyond … hehe - that’s him right there. epishs diatympanyze oti eixe megalo morio - alla pseudotan. kalo zaki htan.
o dimebag- ok kitharistas, alla bareto to jugga jugga sto opoio analwnwtan pros to telos.
Auta. psilo-blaxakia kiola. autoi kai o yper-mamikos o zakk - pou ton espase sto ksylo oghrol kai ton kynhgagan oi hells angels kai tin ekane me elafra… ooou -tzampa magkes :stuck_out_tongue:

[/b]

pantera=respect

Άντε πάλι …
Βαρετοί οι Pantera. ό, τι να ναι ρε γμτ.
Βασικά αυτά τα λένε όσοι πριν από χρόνια νόμιζαν ότι οι Pantera ήταν hardcore και όχι metal.
Την ίδια περίοδο που βγήκαν οι Machine Head και τους λέγανε nu metal.
Ε, σε αυτήν την χώρα με τους φωστήρες του metal τι να περιμένεις.

Lock πριν ειπωθούν και άλλες αστειότητες. :?

Εντάξει ρε φίλε,ηρέμησε,μην είσαι απόλυτος.Εγώ π.χ δν τους έμαθα με αυτόν τον τρόπο.Btw,τρομερή μπάντα!δώσανε τρομερή μουσική και attitude

basika ama yphrxe sthn ELLADA to koino poy toys AKSIZE kapoios promoter tha toys eixe ferei sthn ELLADA…TOSO KAIRO…

NAI OMWS AYTOI TO DHMIOYRGHSAN AYTO TO NEO STYL…

AYTA GIA THN ISTORIA…

KALA OSOYS PALIOYS EXW RWTHSEI MOY XOYN PEI ENA PRAGMA…

OTI DEN EINAI METAL
an einai dynaton… oxi einai metal oi EYROPE K OLA TA SKATOPOZERIA TOY KERATA…
mono enas toys goystare METALLAS k aytos goystare rage against the machine…

Οι Pantera με τα 2 πρώτα τους albums στα 90’s ανανέωσαν το thrash! Πραγματικά πολύ μεγάλη γκρουπάρα. Κι αν το γύρισαν στο hardcore από το Far Beyond… και μετά τι έγινε; Την ποιότητα τους δεν την έχασαν! Προσωπικά γουστάρω περισσότερο τα Cowboys From Hell & Vulgar Dispaly Of Power, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τα επόμενα δεν ήταν πολύ καλά albums! Όσο για τα πιο παλιά δεν θα έλεγα ότι είναι κάτι ιδιαίτερο (από την άποψη πρωτοτυπίας) από κάποια κομμάτια πού έχω ακούσει.

όχι και hardcore το The Great Southern Trendkill.

Το Far Beyond Driven πάντως θα έλεγα πώς είναι hardcore! Kι εννοείται ότι γ@μεί! :wink:

Mα ειχε κλεισει συναυλια Pantera/Slayer και Slayer/Pantera στην αθηνα το 2001 αν θυμαμαι καλα.ειχα και εισητηριο αλλα ακυρωθηκε λογω 11/9 στην αμερικη!!

Και δεν ειμαι απολυτος απλα καποιος ειπε οτι επρεπε να πεθανει ο αλλος για να μαθευτουν και ειναι λαθος.

Και συνφωνω.Attitude αυθεντικο…ενεργεια & δυναμη που δεν την εβγαζε κανενας και ακομη δεν τη βγαζει κανεις.Η ΜΠΑΝΤΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ στη μεταλ.και για μενα γενικως στη μουσικη…

Mα ειχε κλεισει συναυλια Pantera/Slayer και Slayer/Pantera στην αθηνα το 2001 αν θυμαμαι καλα.ειχα και εισητηριο αλλα ακυρωθηκε λογω 11/9 στην αμερικη!!

Και δεν ειμαι απολυτος απλα καποιος ειπε οτι επρεπε να πεθανει ο αλλος για να μαθευτουν και ειναι λαθος.

Και συνφωνω.Attitude αυθεντικο…ενεργεια & δυναμη που δεν την εβγαζε κανενας και ακομη δεν τη βγαζει κανεις.Η ΜΠΑΝΤΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ στη μεταλ.και για μενα γενικως στη μουσικη…[/quote]

nai meta apo kamia dekaria xronia… tespantwnHTAN TO APOLYTO PAKETO OMWS ETSI?

RE PAIDIA NA SAS PW THN APOPSH MOY GIA TO HARDCORE…gia na mh kathomaste na leme an einai hardcore an einai metal k mplampla… allo punk/hardcore poy einai k to prwto poy onomasthke etsi,k allo to hardcore toy FAR BEYOND DRIVEN gia paradeigma… to opoio pisteyw pws einai ENA EIDOS post- thrash DHLADH THRASH PAIGMENO ligo DIAFORETIKA,allo to thrash toy far beyond driven k allo toy raining blood twn SLAYER