Pantera

cowboys from hell παντα πρωτο στη καρδια μ :smiley: αλλα το vulgar εχει αρχισει να ανεβαινει επικυνδινα στην εκτιμηση μου

Σωστός ο παπαρδέλας :smiley:

1 απο τα ιδια + το power metal…

μονο που δεν ηταν ο anselmo τοτε:)

εισαι σιγουρος?

ετσι νομιζω.τοσο λαθος ειμαι?:-k

ναι
__

κοιταξε απο οσο ξερω δεν ηταν εξαρχης ο anselmo στους pantera.πρεπει να ηταν αλλος

Εξαρχης δεν ηταν,στο παουερ μεταλ ηταν

τωρα ειμαι σωστα ενημερωμενος.ευχαριστω:wink:

:slight_smile: Αν μάλιστα ακούσεις το power metal αρκετά, ο ήχος έχει ήδη αρχίσει να προιδεάζει για το τι θα ακολουθήσει στο cowboys…!

Και στα lives το τιμήσανε αρκετά.

προσωπικό αγαπημενο ειναι το vulgar

το θέμα που με απασχολούσε πάντα ειναι ότι το far είναι πολύ άνισο (το πρώτο μισο γαμάει, το δεύτερο όχι τοσο) κ όμως σε αφιέρωμα κάποτε στους δίσκους της δεκαετίας στο χάμμερ, αυτό είχαν προτιμήσει…

σε εμάς εδώ βλέπω πως είναι κάτω κ από το trendkill, δικαιολογημένα…

Vulgar και για μένα. 8)

Επειδή τα αγόραζα καθώς έβγαιναν αντίθετα με νεώτερους χρήστες που τα απέκτησαν μαζεμένα, θυμάμαι το γενικότερο κλίμα της εποχής και το πως ο κάθε δίσκος το επηρέασε. Το Vulgar έκανε τους πάντες να ψάχνουν να πλησιάσουν τον ήχο του, από τον Halford που άφησε τους Priest για να φιάξει τους Fight μέχρι τους Theater που έβαλαν τα βαριά ρυθμικά μέρη στο Awake.

“Vulgar…” και για μένα, με διαφορά στήθους από “cowboys…” και “great southern…”.

μεγάλη γκρουπάρα η οποία στα 90ς στην ελλάδα δεν θεωρούνταν metal αλλά hardcore… #-o :lol: Φοβερός ήχος και γουστάρω ιδιαίτερα την απουσία ρυθμικής κιθάρας στα σολο. Μόνα το μπάσο και τα ντραμς δίνουν μια γοητευτικότατη ροκ εν ρολ βρωμιά.

Far Beyond Driven για εμένα .Αυτό είναι το πρώτο album που αγόρασα απο Pantera τον μήνα που κυκλοφόρησε με το πρώτο εξώφυλλο(με το τρυπάνι και τον κ…) που είχε τότε το βινύλιο.
Μουσικά :

  1. I’m broken ,που για μένα είναι τρελή sabbathια στο στυλ του a national acrobat
  2. 5 minutes που έγινε και αυτό γνωστό ,αλλά με γαμάτο groove
  3. Shedding Skin , βαρύ όσο δεν πάει με horror ατμόσφαιρα,
  4. Strength Beyond Strength και Slaughtered ,υπερηχιτικές-πορωτικές κομματάρες,
  5. Becoming , το δίδυμο αδελφάκι του Shedding ,αλλά κερδίζει επειδή είναι μικρότερο σε διάρκεια,
  6. 25 years , προσωπικό κόλλημα ,πάλι κάτι μου κάνει απο Sabbath
  7. Planet Caravan ,για την επιλογή , την εκτέλεση και το λόγο που έγραψαν στο εσώφυλλο ,που το προτίμησαν

ΥΓ. Υπεράνω οι στίχοι του Good Friends And A Bottle Of Pills (τι σου’χε κάνει ρε Phillip το κορίτσι?) και του Use My Third Arm (γαμώ τους τίτλους)

Mεγάλη μπάντα οι Pantera
Κρίμα που δεν υπάρχουν πλέον

http://www.facebook.com/#!/Pantera?v=app_108468622525037&ref=ts

ακουστε δω το ακυκλοφορητο κομματι απτο cowboys from hell που κανε πρεμιερα σημερα…ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ.

τι σολαρα εχει το γαμημενο?

Οντως πολυ καλη η δουλεια στην κιθαρα, αλλα ρε παιδια, δεν σας ακουγεται παραξενη η φωνη του Anselmo?

ετσι ηταν η φωνη του στην power metal era ρε…αν δεν εχεις ακουσει το αλμπουμ ΑΚΟΥΣΕ ΤΟ